نمناک بهداشت و سلامتپیشگیری و بیماریها حالت تهوع دارم برای درمان چی بخورم؟
حالت تهوع ، درمان حالت تهوع
زمانی که احساس حالت تهوع به شما دست می دهد، در حین تحمل فشار و ناراحتی در دستگاه گوارش به این فکر می کنید که چطور به راحتی و سریعا از این حالت خلاص شوید.
بازدید : 533,969 نفر

حالت تهوع و بهترین و ساده ترین راههای درمان حالت تهوع

حالت تهوع فرقی ندارد در دوران بارداری و یا در حالات دیگر را می توانید با خوردنی های گیاهی و طبیعی درمان کنید.هنگامی که احساس حالت تهوع دارید احتمالاً آخرین چیزی که شما می خواهید به آن فکر کنید در مورد نوشیدن و خوردن است. با این حال، شما به منظور حفظ سلامتی و دریافت بهبودی از بیماری، نیاز به تغذیه مناسب دارید. در حالی که برخی از مواد غذایی می تواند تهوع را بدتر کند.

 برخی غذاهای دیگر وجود دارد که شما می توانید با خیال راحت بدون داشتن احساس بدتر بخورید تغذیه و هیدراتاسیون هنگام داشتن حالت تهوع به بهبودی شما کمک خواهد کرد. در این جا 10 تا از بهترین گزینه ها و نکات ضروریبرا کاهش حالت تهوع آورده می شود.

زمانی که حالت تهوع دارید چه چیزی باید بخورید

 هنگامی که شما حالت تهوع دارید چیزهایی هستند که شما می توانید بخورید تا به داشتن احساس بهتر و تسکین ناراحتی معده شما کمک کند این شامل موارد زیر است:

درمان حالت تهوع با حوردن زنجبیل 

 زنجبیل به منظور کاهش تهوع می تواند خورده شود شما باید در حدود 1 گرم زنجبیل را برای کنترل تهوع بخورید می توانید تا چهار گرم در روز بخورید اگر شما باردار هستید با دکتر خود قبل از خوردن زنجبیل مشورت نمایید در دوران بارداری، دوز زنجبیل مصرفی هیچ گاه نباید بالاتر از یک گرم شود.

 زنجبیل می تواند در مواد غذایی و میان وعده های مختلف بدون مصرف بالاتر از مقدار توصیه شده گنجانیده شود شما می توانید زنجبیل را با خوردن یک چای زنجبیل تازه و یا جویدن زنجبیل متبلور شده مصرف کنید.

زنجبیل

برای درمان حالت تهوع زنجبیل بخورید

برای درمان حالت تهوع سعی کنید رژیم غذایی بارات را مصرف نمایید

 بارات رژیم غذایی موز، برنج، سیب و یا نان تست است و برای افراد با حالت تهوع و یا اسهال خوب و بسیار ملایم است توصیه می شود تنها زمانی که شما حداقل 6 ساعت بدون استفراغ هستید از این رژیم غذایی پیروی نمایید. رژیم غذایی بارات درمان خوبی برای حالت تهوع است با این حال، به یاد داشته باشید که رژیم غذایی بارات یک رژیم غذایی کوتاه مدت است و شما باید پس از 24 تا 48 ساعت مواد غذایی روتین را مصرف نمایید اگر شما هنوز هم استفراغ دارید با این حال، شما باید فقط یک رژیم غذایی مایع شفاف داشته باشید و یا به دنبال کمک های پزشکی باشید.

برای رفع حالت تهوع مقداری از نعناع مصرف کنید

 به نظر می رسد نعناع یک انتخاب خوب برای برخی از مردم با حالت تهوع باشد اگر چه پزشکان و دانشمندان مفید بودن آن را قبول ندارند حتی آن می تواند برای افراد با سوء هاضمه و سوزش سر دل مفید باشد اما آن به کسانی که حالت تهوع دارند نیز کمک می کند ممکن است در متوقف کردن اسپاسم معده همراه با استفراغ مفید باشد. شما می توانید نعناع را با خوردن تیک تاکس و یا منتوس بدست آورید اما دقت کنید که قند موجود در آنها می تواند شما را بیمار کند یکی دیگر از گزینه ها آدامس های بدون قند با نعناع در آن است با این حال، جویدن می تواند باعث بلع هوا و ورود به معده شود که می تواند به نفخ ناراحت کننده منجر شود همچنین شما می توانید چای نعناع بنوشید.

مقدار زیادی مایعات بنوشید تا حالت تهوع رفع شود

 روزانه حدود 8 تا 10 لیوان آب یا مایعات سالم شفاف دیگر را مصرف کنید زمانی که شما در حالت تهوع هستند اگر شما استفراغ همراه با تهوع دارید سعی کنید با خوردن مایعات زلال هیدراته بمانید شما می توانید نوشابه های انرژی زا و نوشیدنی هایی ورزشی حاوی مایعات و الکترولیتها استفاده نمایید اگر شما حالت تهوع دارید در صورت مصرف نوشیدنی ورزشی سالم شما باید مصرف آب را 1/2 یا ¼ کاهش دهید.

در درمان حالت تهوع نوشابه خنک می تواند کمک کند

 وقتی شما نمی توانید چیزی مصرف کنید نوشابه خنک می تواند به شما کمک کند ولی نوشابه قند بالایی دارد اما اگر شما برای تسکین معده می نوشید قبل از هر بار مصرف تکان دهید تا گاز آن خارج شود.

لیمو مصرف کنید تا حالت تهوع درمان شود

نوشیدنی طبیعی

نوشیدنی طبیعی برای درمان حالت تهوع

 به عنوان درمان معمول مورد استفاده برای بیماری صبحگاهی، به نظر می رسد لیمو توانایی جلوگیری از حات تهوع را داشته باشد شما می توانید آن را به طور مستقیم یا در مواد غذایی مصرف کنید و گاهی حتی با بو و عطر لیمو بهبودی پیدا کنید همچنین مکیدن آب نبات لیمو می تواند به رفع حالت تهوع کمک کند غذاهای مشابه لیمو، مانند غذاهای ترش و لیموترش گزینه های خوب برای افراد با حالت تهوع است.

در درمان حالت تهوع از مواد غذایی راحت استفاده کنید

 مواد غذایی با بوی قوی که حاوی مقدار زیادی چربی باشد می تواند تهوع را بدتر کند این به این معنی است که شما باید از غذاهای راحتی مانند سیب زمینی له شده، رشته فرنگی، برنج سفید استفاده کنید و این به هضم آسان و آرام کردن معده کمک می کند. 

برای درمان حالت تهوع غذاهای سرد بخورید

 پزشکان تعیین کرده اند که تهوع به سیستم عصبی مرکزی مرتبط است عوامل بسیاری است که به احساس و شدت تهوع کمک می کند به نظر می رسد که دمای مواد غذایی نیز نقش مهمی را در تهوع ایفا کند وقتی که شما غذاهای خنک، مانند سالاد، بستنی یخی، ساندویچ سرد مصرف می کنید تهوع شما کاهش خواهد یافت و شما در غذا خوردن احساس بهتری پیدا می کنید.

سعی کنید چوب شور نمکی و کراکر بخورید تا حالت تهوع قطع شود

 اگر شما هنوز هم در مورد آنچه می خورید در داشتن حالت تهوع نگران هستید سعی کنید مقداری از کراکر بخورید هنگامی که شما حالت تهوع درست پس از برخواستن از خواب در صبح دارید سعی کنید قبل از بلند شدن از خواب مقداری نوشابه را به صورت جرعه جرعه بنوشید و یا کراکر بخورید چیزهایی مثل کراکر شور، نان تست خشک، چوب شور خشک، غلات خشک همه اگر به آرامی در طول روز خورده شوند می توانند به کنترل تهوع کمک کنند.

سعی کنید مقداری فلفل چیلی (قرمز و تند) مصرف نمایید

 معمولا غذاهای ادویه دار تهوع را بدتر می کنند و استثناء مهم فلفل تند است فلفل تند حاوی ماده ای شناخته شده به عنوان کپسایسین است که باعث تحریک ماده P که درست مثل یک دارو برای تهوع عمل می کند بسیاری از غذاها که حاوی فلفل تند هستند می توانند برای سرکوب کردن حالت تهوع مورد استفاده قرار گیرد.

 ازغذاهای فرآوری شده، غذاهای چرب و یا شور مانند دونات، شیرینی، همبرگر، چیپس، کنسرو، شیرینی، نان سفید و مواد غذایی سرخ شده اجتناب نمایید.

 مواد غذایی با بوی قوی و مواد غذایی تند دوری کنید.

 از نوشیدنی های گازدار، الکل و کافئین اجتناب کنید.

 اطلاعات بیشتر برای کمک به رفع حالت تهوع

  علاوه بر این همچنین شما باید به دنبال راهنمایی بیشتر برای کاهش احساس حالت تهوع باشید.

  از بودن هوای سرد و تازه در اتاق خود مطمئن شوید اگر هوا کهنه باشد ممکن است شما دچار احساس تهوع بیشتری شوید.

  وعده های غذایی کوچک و مکرر داشته باشید. هدف شما برای 6 - 8 وعده کوچک در روز و یک میان وعده قبل از رفتن به رختخواب باشد

 از یک دهانشویه قبل از غذا خوردن و بعد از غذا خوردن برای از بین بردن طعم و مزه بد در دهان استفاده کنید.

 تا یک ساعت پس از هر وعده غذایی نخوابید این روش تهوع را کاهش می دهد

 چه هنگامی در داشتن حالت تهوع به دکتر مراجعه کنید

 علائمی که شما باید به دکتر مراجعه کنید عبارتند از:

 استفراغ بیش از سه بار در روز.

 شما نمی توانید هر چیزی جامد یا مایع را پایین نگه دارید.

  تهوع شما بیش از 2 روز طول بکشد.

  داشتن احساس ضعف.

  داشتن درد شکم.

  داشتن یک دمای بالا.

  عدم داشتن ادرار برای مدت 8 ساعت.

حالت تهوع ، بهترین و سریعترین راه درمان حالت تهوع

حالت تهوع دارم برای درمان چی بخورم؟
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 790
برگرفته از رژیم سلامتی /ن
این مطلب مفید بود ؟ 700 90
نظر کاربران
ندا

ندا

خيلي عالي!

پاسخ دادن 19 7
یوسف

یوسف

زنجبیل عالیه دوای هر دردیه

پاسخ دادن 17 1
امیرحسین

امیرحسین

واقعا خیلی خوب بود

پاسخ دادن 6 1
عطاری گل سرخ

عطاری گل سرخ

از زنجبیل و سپنج و گلپر به اندازه مساوی جمعا{1قاشق غذاخوری} همراه 1 لیوان ماست ترجیحا کمی ترش میل شود

پاسخ دادن 7 5
فرناز

فرناز

خيلي عااالي بود

پاسخ دادن 2 2
سپهر

سپهر

سلام ممنونم از مطالب مفیدتون . من توصیه میکنم به هیچ عنوان در زمان حالت تهوه هیچ نوع نوشابه را مصرف نکیند که شاید بعد از خوردن فک کنید خوب شده اید ولی اینطور نیست و بدتر هم شده است علتش این هست وقتی شما استفراغ پی در پی یا غیر متوالی دارید معده شما غذا ها را برگت میزند و معده شما به اندازه زیادی خالی است و با مصرف نوشابه که قند بسیار بالایی دارد و دارای اسانس و مواد هایی است که شما میل به خووردن ان داشته باشید دارا است - برای اینکه اگاهتون کنم شما موقع تهوه یا استفراغ بعد اس...... میل خوردن به هیچ غذا یا نوشیدنی را ندارید حتی اب و دوباره بالا میارین به همین دلیل شما وقتی نوشابه میخورید باید اوون رو بالا بیارید بدلیل داشتن شکر بسیار بالایی که دارد اما اسید سیتریک و نظایر ان که در نوشابه موجود است مانع برگت نوشابه از معده یعنی استفراغ مجدد میشود یعنی این بسیار پیام مهمی است یعنی نوشابه با زور در معده خودش را جا می دهد و مانع جذب کلسیم میشود و ممکن است حالتان را از موقعی که بودید بدتر هم کند بهترین راه که خودم امتحان کردم ابلیموی طبیعی نه ابلیمو بازاری که از کاه هست-و یا عرق نعنا یا خودت نعنا گیاه-و چای ترش هم شاید بتواند کمکی کند

پاسخ دادن 21 3
هانی

هانی

سلام ممنو نم از راهنمایی خوبتون

پاسخ دادن 1 1
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف