مترو کیانشهر

جزئیات حادثه ریزش تونل مترو در کیانشهر + اسامی کشته ها

تاریخ انتشار : 17 شهریور 1395کد مطلب : 36320زمان مطالعه : 3 دقیقه
عصر امروز کارگران در حالیکه مشغول برداشتن سگمنت های دستگاه حفای مترو در کیانشهر بودند که چند قسمت از سگمنت روی بیل مکانیکی می ریزد. جزئیات کامل حادثه مترو کیانشهر را در ادامه این خبر می خوانید.

حادثه در مترو کیانشهر

«مرتضی مرادی پور» که در محل حادثه حضور داشت، در این باره گفت:در ساعت 17:45 امروز در پی درخواست عوامل آتش نشانی از هلال احمر، عوامل امدادی شامل 37 نیروی عملیات در قالب 12 تیم از شهرستان های اطراف استان تهران به محل حادثه اعزام شدند.

 
وی با بیان اینکه سه دستگاه زنده یاب به همراه پنج قلاده سگ تجسس نیز به محل آورده و عملیات جست وجو آغاز شد اظهار کرد:برابر گزارش های اولیه، 10 تن در محل حادثه دچار آسیب دیدگی شده بودند که پنج نفر دچار آسیب دیدگی جزئی و خارج شدند.
 
مرادی پور افزود:اما پنج تن دیگر در زیر آوار محبوس شده بودند که عملیات برای یافتن این افراد آغاز شده و مدتی بعد محل محبوس شدن 4 تن شناسایی شد.
 
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان تهران با بیان اینکه یک نفر از محبوس شدگان مدتی بعد توسط امدادگران از زیر آوار خارج شده و در حالی که شدیداً دچار مصدومیت از ناحیه پا شده بود، به بیمارستان منتقل شد افزود:اقدامات برای خارج کردن سه تن دیگر که محل محبوس شدن شان شناسایی شده بود، ادامه داشت و دقایقی بعد امدادگران هلال احمر این افراد را نیز از زیر آوار خارج کرده که متأسفانه مشخص شد که جان خود را از دست داده اند.
 
وی با بیان اینکه در حال حاضر عملیات جست وجو برای یافتن پنجمین نفر ادامه دارد خاطرنشان کرد:با توجه به اینکه کارگاه مترو متعلق به شهرداری است، محوریت فرماندهی این عملیات با آتش نشانی تهران بوده و هلال احمر و دیگر دستگاه های امدادی، با فرماندهی آتش نشانی در این محل حضور دارند.
 
مرادی پور اضافه کرد:تاکنون هویت این افراد مشخص نشده است.
 
به گفته معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان تهران، تلاش ها و جست وجوها برای یافتن پنجمین نفر همچنان ادامه داشته و تمامی دستگاه های امدادی در محل حادثه حضور دارند.
 

دستور رسیدگی قالیباف/تایید مرگ کارگر چهارم/ احتمال خطای انسانی

 «مازیار حسینی»، معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران درباره این حادثه با بیان اینکه در ساعت 17 امروز در حالیکه کارگران مشغول برداشتن سگمنت های دستگاه حفاری مترو (TBM) بودند، چند سگمنت روی بیل مکانیکی می ریزد، گفت:بلافاصله گروه امداد و نجات در محل حاضر شدند و اقدام به نجات 10 نفر از کارگرانی که در این بخش از کارگاه مترو مشغول به کار بودند کردند.
 
معاون شهردار تهران با اشاره به مصدومان این حادثه توضیح داد:از 10 نفر کارگری که در این محل مشغول به کار بودند، یک نفر سالم و 5 نفر مصدوم شده بودند که به سرعت به مراکز درمانی منتقل شدند.
 
وی با بیان اینکه تاکنون چهار جسد از زیر آوار خارج شده است گفت:عملیات امداد و نجات تا یافتن تنها محبوس این حادثه همچنان ادامه دارد و در حال حاضر نیروهای امداد و نجات مشغول انجام عملیات هستند.
 
حسینی با بیان اینکه با دستور شهردار تهران کمیته کارشناسی و بررسی دلایل وقوع حادثه که احتمال خطای انسانی در آن دور از ذهن نیست تشکیل شده است، تاکید کرد:این حادثه در داخل کارگاه مترو کیانشهر روی داده که هیچ ارتباطی به نشست یا ریزش زمین و همچنین معبر عمومی نداشته است.
 
وی با رد هرگونه ارتباط این حادثه و حفر مترو گفت:تونل مترو سه سال قبل پیش توسط تی بی ام ساخته شده و عملیات امروز اتصال ایستگاه مترو به تونل بوده که در داخل کارگاه حادثه روی داده است.
 
حسینی در پایان افزود:شهردار تهران آقای قالیباف نیز در محله حادثه حضور دارد و با بررسی شرایط دستوراتی را برای بهبود سریع صادر کرده است.
 
حادثه مترو
 
حادثه مترو
 
حادثه مترو
 

اسامی کشته شده ها و مجروحان حادثه اعلام شد

 

 
هادی علیزاده، غلامرضا علیزاده و رضا بهرامی و احمد رسولی در حادثه ریزش تونل مترو کیانشهر جان باخته اند.
 
همچنین مسعود غلامی،احمد حاجی زاده(افغانستانی)،سعید نوری(افغانستانی)، خلیل یونسی(افغانستانی)،غلام تاجیک و قدرت الله تابع مجروحان این حادثه هستند.

مترو کیانشهر ، حادثه امروز خط 6 مترو در کیانشهر

3.914
این مطلب مفید بود ؟113
برگرفته از ایسنا ، باشگاه خبرنگاران - /م
برچسب :
وبگردی