تولد
تسکین درد آرتروز
روغن کرچک دارای فواید بسیاری است که یکی از این فواید، خاصیت ضد التهابی بودن آن است که می توان از این ویژگی برای تسکین درد آرتروز استفاده کرد.

استفاده از روغن کرچک برای تسکین آرتریت و آرتروز

روغن کرچک در تسکین درد های ایجاد شده در اثر آرتروز بسیار موثر است زیرا دارای خواص ضد التهابی است که می تواند در بهبود ورم های بدن موثر باشد و همچنین برای افراد مبتلا به دیگر درد های مفصلی و صد ها مورد دیگر مناسب است و درد آن ها را کم می کند. در این قسمت از بهداشت و سلامت نمناک به شما کمک می کنیم که بتوانید دستورالعمل های مختلف مربوط به استفاده از روغن کرچک را یاد بگیرید و در صورت نیاز آن ها را استفاده کنید. 

 آرتروز

روغن کرچک چگونه به آرتروز کمک می کند ؟

آرتروز وضعیتی است که روی مفصل ها و بافت های اتصال دهنده در اطراف آن ها تاثیر گذار است. استئوآرتروز معمولاً باعث پارگی بافت و یا مشکلات غضروف اطراف مفصل می شود و در افرادی بیشتر اتفاق می افتد که کهولت سن دارند. یکی دیگر از آن نیز آرتروز روماتوئید است که یک اختلال سیستم ایمنی می باشد و می تواند هر فردی را درگیر کند. هنوز متخصصان به دنبال علت این مشکل هستند اما وضعیت هایی مثل مشکلات پوستی، استرس، سبک زندگی غلط و غیره می تواند خطر آن را افزایش دهد و احتمالاً جزء علل آن باشد. قسمت های درگیر شده معمولاً شامل زانو ، بازو ، قوزک پا، ستون فقرات، لگن و غیره است. 

روغن کرچک

چگونه از روغن کرچک برای آرتروز استفاده کنیم ؟

گاهی اوقات دارو های جایگزین بسیار بهتر عمل می کنند و به سادگی هم می توانند برای بهبود درد مفصلی و کاهش التهاب موثر باشند و همچنین تهیه کردن آن ها نیز راحت است. در این قسمت رسپی های مختلف را برای روغن کرچک در درمان آرتروز معرفی می کنیم : 

مالش روغن کرچک برای تسکین درد آرتروز

مواد لازم:

 •  روغن کرچک
 •  پد نخی 

طرز استفاده:

روغن کرچک را گرم کنید. مراقب باشید که بیش از حد داغ نشود و فقط باید مقداری گرما داشته باشد. مقداری از آن را به طور کامل روی کل ناحیه مورد نظر ماساژ دهید و یک عدد پد گرم هم روی آن قرار دهید تا درد از بین برود. حداقل یک بار در هفته به صورت منظم این کار را برای ستون فقرات گردن یا زانویی که درد می کند، انجام دهید اما برای آرتروز پیشنهاد می کنیم که حداقل دو بار در هفته از آن استفاده کنید تا احساس بهتری داشته باشید.

روغن کرچک تولید پادتن های مبارزه کننده با التهاب را افزایش می دهد و در نتیجه التهاب کم می شود. همچنین پوست شما روغن کرچک را جذب می کند و ورم را می کاهد. 

ماساژ بدن

پک روغن کرچک برای آرتروز

مواد لازم:

 •  روغن کرچک
 •  کیسه آب داغ
 •   پد نخی

طرز استفاده:

برای درد های مزمن آرتریت یک یا دو عدد پد نخی را برای کل شب داخل روغن کرچک قرار دهید، روغن اضافی آن را بگیرید و سپس آن را روی ناحیه ای که درد می کند ، مالش دهید و کیسه آب گرم روی آن بگذارید. یک الی دو بار در هفته این کار را انجام دهید که انجام آن بستگی به میزان درد و ورم دارد و معمولاً با این روش برطرف می شود و بنابراین اگر بتوانید ورم را بهبود ببخشید، درد شما هم زودتر برطرف خواهد شد. 

کیسه آب گرم

روغن کرچک و آب پرتقال برای تسکین درد آرتریت و آرتروز

مواد لازم:

طرز استفاده :

یک الی دو قاشق چای خوری روغن کرچک را بجوشانید و سپس زمانی که به اندازه کافی گرم شد، زیر گاز را خاموش کنید و یک لیوان آب پرتقال ترجیحاً تازه را به آن اضافه کنید.

قبل از صبحانه به مدت 3 هفته بستگی به میزان پیشرفتتان دارد ، از آن استفاده کنید و سپس یک هفته استراحت دهید و دوباره این چرخه را تکرار کنید. این وضعیت برای افرادی تأثیر بیشتری دارد که از رژیم آلکالین استفاده کنند و همچنین باید قبل از انجام محدودیت های این رژیم از پزشک اجازه بگیرید.

میوه های مرکبات؛ سرشار از ویتامین ث و خاصیت آنتی اکسیدانی هستند و به کاهش رادیکال ها و عوامل ایجاد کننده التهاب کمک می کنند. به همین دلیل در درمان این وضعیت موثر می باشند. 

آب پرتقال

روغن کرچک در چای زنجبیل برای تسکین درد آرتریت و آرتروز

مواد لازم:

 •  زنجبیل
 •  پودر چای
 •  روغن کرچک
 •  آب

طرز تهیه:

مانند همیشه آب را برای تهیه چای بجوشانید و سپس زنجبیل را پوست بکنید و آن را داخل آب داغ بیندازید. درجه آن را روی حالت ملایم قرار دهید و 5 تا 10 دقیقه صبر کنید و گاز را خاموش کرده و پالپ آن را جدا کنید. یک تا دو قاشق چای خوری روغن کرچک را به چای زنجبیل اضافه کنید و قبل از خواب برای از بین بردن درد، آن را بنوشید تا احساس بهتری داشته باشید.

روغن کرچک دارای خواص نرم کننده است و بنابراین افرادی که از سندروم روده بیقرار یا اسهال رنج می برند ، نباید از آن استفاده کنند . بسته به میزان درد خود حداقل 2 الی 3 بار در هفته از آن استفاده کنید. 

چای زنجبیل

پارچه پشمی و روغن کرچک برای تسکین درد آرتروز

مواد لازم:

 •  پارچه پشمی
 •  روغن کرچک
 •  حوله
 •  بطری یا کیسه آب گرم
 •  پتو

طرز تهیه:

20 میلی لیتر روغن کرچک را گرم کنید. می توانید آن را داخل ماکروویو هم قرار دهید و سپس پارچه پشمی را تا بزنید و آن را به روغن کرچک آغشته کنید و 20 دقیقه صبر کنید تا روغن به طور کامل جذب پارچه شود. حوله را روی مفصلی که درد می کند قرار دهید و پا را بالا بیاورید و سپس ناحیه مورد نظر را با پارچه که آغشته به روغن کرچک شده بپوشانید. اکنون یک عدد پتو روی آن گذاشته و این قسمت را ببندید. این بسته بندی حاوی روغن کرچک حداقل 30 تا 45 دقیقه باید در آن ناحیه باقی بماند. البته شاید کمی کثیف کاری داشته باشد اما مطمئن باشید که موثر است.

حداقل 2 الی 3 روز متوالی این کار را انجام دهید تا تاثیر آن را در انتهای روز سوم مشاهده کنید و سپس بعد از یک هفته دوباره انجام این کار را شروع کنید. اگر احساس کردید که بهبود پیدا کرده اید، می توانید زمان آن را به 15 تا 20 دقیقه کاهش دهید.

تسکین فوری درد آرتروز با روغن کرچک + روش

55
این مطلب مفید بود ؟50
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن/م.ح
وبگردی