نمناک بهداشت و سلامتپیشگیری و بیماریها خالی که نشانه سرطان سینه است
سرطان سینه ، علامت جدی سرطان پستان
سرطان سینه ، سرطانی که در آمریکا از هر 8 زن یک نفر به آن مبتلا می شوند . این بیماری کشنده با علائمی آغاز می شود که متاسفانه خانم ها نادیده می گیرند.

5 هشدار سرطان سینه که بیشتر زنان نادیده می گیرند

سرطان سینه (سرطان پستان) ناشی از رشد خارج از قاعده سلول های غیرطبیعی در پستان است. در دو نوع تومورهای خوش خیم و بدخیم، رشد سریع و زیاد سلول ها وجود دارد. روند زیاد شدن سلول ها در تومورهای خوش خیم در مرحله مشخصی متوقف می شود، در تومورهای بدخیم این رشد به صورت غیر قابل مهار ادامه  می یابد تا حدی که در صورت عدم درمان، تمامی قسمت های بدن را تحت تأثیر قرار داده و از کار می اندازد. سرطان سینه یکی از شایع ترین بیماری های جهان است. این بیماری کشنده در آمریکا 1 در 8 زن و هزاران مرد را درگیر میکند. در 30 درصد سرطان های شناخته شده غربالگری منظم در هر مرحله می تواند سلول های غیر عادی را پیدا کند و شانس زنده ماندن را بالا ببرد ؛ بهتر است با مطالعه دقیق این بخش از سلامت نمناک با علائم سرطان سینه بیشتر آشنا شوید.

سرطان سینه

علائم و نشانه های مهم سرطان سینه در زنان و مردان

علائم ساده ولی مهم سرطان سینه در زن و مرد

1.سرفه مداوم: سرفه های خشک، تنفس های کوتاه ، گلو درد، سلولهای سرطانی را نشان می دهد و به ریه ها منتشر می شود. این مشکل به عنوان سرطان سینه ثانویه برای 60 تا 70 درصد زنان اتفاق می افتد.

2.خال جدید:خال ها با هم پیوند میخورند و خطر ابتلا به سرطان پوست را بالا میبرند. افراد با بیشترین خال خطر ابتلا به سرطان سینه را 13 درصد بالا می برد اگر شما خال هایی روی بدنتان دیدید یا با دیدن تغییرات روی خال ها، دنبال داروی ان باشید. خالی که با خارش، خون آمدن تغییر شکل و انداز شروع شود سرطان سینه را نشان می دهد.

3.خستگی: یکی از نشانه های بارز سرطان است. همچنین از علایم این بیماری نامنظمی غده ها یا عدم تعادل هورمون ها ست. این علائم توام می شود با افسردگی، کم خوابی، دردهای مداوم که می گویند شما احساس ضعف و خستگی و تنبلی بدون هیچ علتی داشته باشید.

سرطان سینه در زن

نشانه های سرطان سینه در زن و مرد

4. مشکلات گوارشی:پف رگ های شکمی ،یبوست، بی اختیاری مستانه. این تغییرات باعث بی نظمی هورمون ها و تاثیرات گوارشی و عملکرد عضوهاست، بعضی از بیماریها کنترل خون را هنگام خنده ، سرفه یا عطسه از دست میدهد.

5. کمردرد: از هر 10 نفر 8 نفر کمر درد دارند، نشستن طولانی مدت ، بد نشستن، خطر کمر درد را بالا می برد اما از رطفی بر اساس گزارش مرکز سرطان آمریکا کمردرد های عجیب راب بایستی جدی گرفت .کمردرد ممکن است سرطان سینه را که به ستون فقرات منتشر می شود نشان دهد.

سرطان سینه , با دیدن این علائم نگران سرطان پستان باشید

منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ ن
این مطلب مفید بود ؟ 61 9
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف