سرطان مری

سرطان مری با خوردن چای داغ

کد مطلب : 45947زمان مطالعه : 3 دقیقه
افزایش سرطان کلون روده بزرگ و پایین آمدن سرطان مری نسبت به دهه های قبل نشان از تغییر سبک زندگی است.

افزایش ابتلا به سرطان مری

معاون وزیر بهداشت گفت:استفاده از چای داغ، آمار مبتلایان به سرطان مری را افزایش می دهد. همایش سرطان مری با حضور دانشجویان، رزیدنت ها، متخصصان و اساتید برجسته کشور و شهرستان بابل با محوریت بررسی راه های شناخت و درمان این بیماری با حضور معاون تحقیقات و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد.

معاون وزارت بهداشت در این همایش با بیان اینکه سرطان مری از جمله بیماری های شایع در کشورهای در حال توسعه است، اظهار کرد:در سال، 335هزار نفر به خاطر ابتلا به سرطان مری در جهان جان خود را از دست می دهند که 90درصد از این میزان سهم کشورهای ضعیف و در حال توسعه است.
وی با اشاره بر اینکه این نوع از سرطان بیشتر در میان مردان دیده می شود، خاطرنشان کرد:تنها در ایران و چین در جهان، زنان سهم بیشتری از مردان درباره ابتلا به این بیماری دارند.

 

 سرطان مری

چای داغ سرطان زاست


معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با ابراز نگرانی از افزایش آمار سرطان مری در شمال کشور، تصریح کرد:در دهه 70میلادی در دانشکده بهداشت دانشگاه تهران، مطالعاتی انجام و آماری گزارش شد که شیوع سرطان مری در استان گلستان در بین مردان 165 و در زنان 195نفر در صدهزار نفر بوده است که این آمار نگران کننده بود.
معاون وزیر بهداشت با بیان اینکه در گلستان نیز از غرب به شرق استان این میزان تفاوت دارد، افزود:پزشکان با بررسی های بیشتر متوجه شدند که از غرب به شرق، آمار ابتلا به سرطان مری کاهش پیدا می کند.
وی همچنین افزایش سرطان کلون روده بزرگ و پایین آمدن سرطان مری نسبت به دهه های قبل را نشان از تغییر سبک زندگی دانست و گفت:در کشور آمریکا از سال 1930 به بعد سرطان بدون هیچ برنامه ریزی کاهش پیدا کرد که بعدها با تحقیقات انجام شده متوجه شدند با اضافه شدن یخچال، رشد آمار سرطان با کاهش روبه رو بوده است.

 

 سرطان مری

چای داغ سرطان زاست

معاون تحقیقات و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت با اشاره به اینکه استفاده از چای داغ در میان مردم گلستان فراوان است و این امر از عوامل اصلی شیوع سرطان مری به حساب می آید، خاطرنشان کرد:در گذشته استفاده از چای داغ در میان مردم گلستان مرسوم بوده که این امر یکی از دلایل ابتلا به سرطان است همچنین هر غذای داغ دیگری نیز این احتمال را افزایش می دهد.
معاون وزیر بهداشت از عوامل ایجاد سرطان مری به نداشتن یخچال، استفاده نکردن از غذای مناسب، آب بهداشتی و استفاده از غذاهای داغ اشاره و تصریح کرد:استفاده از مواد مخدر مانند تریاک می تواند خطر ابتلا به بیماری سرطان مری را تا دو برابر افزایش دهد.

وی افزود:نداشتن بهداشت دهان و دندان و استفاده از آب انبار نیز از عوامل مهم ایجاد این بیماری است.
معاون وزیر بهداشت با اشاره به اینکه چای با گرمای بیش از 70 درجه می تواند بافت مری را با مشکلات فراوان رو به رو کند، گفت:مردم با تغییر رژیم غذایی خود و نخوردن نوشیدنی های داغ می توانند در جلوگیری از ایجاد این بیماری نقش موثری داشته باشند. در پایان این مراسم با حضور معاون وزیر و به مناسبت هفته منابع طبیعی، نهال نارنج در حیاط بیمارستان روحانی کاشته شد.

سرطان مری با خوردن چای داغ

51
این مطلب مفید بود ؟10
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از ایسنا/ی
برچسب : چای سیاه
وبگردی