جوجه کباب
بال های جوجه را به طوری که کمی از گوشت سینه به آن بماند از سینه جدا می کنیم و سینه را نیز از طرف استخوان جدا می نمائیم. دستور پخت “جوجه کباب” خوشمزه و لذیذ را در آشپزخانه نمناک یاد بگیرید.

مواد لازم برای درست کردن جوجه کباب

  • جوجه 750 گرم الی 1 کیلو گرم
  • آبلیمو 2 قاشق سوپخوری
  • نمک و فلفل و زعفران حل شده (یا پاپریکا)
  • روغن زیتون 2 قاشق غذاخوری

طعم بی نظیر جوجه کباب

نحوه آماده سازی و درست کردن جوجه کباب

طرز درست کردن و مهیا نمودن جوجه کباب

 وزن صحیح جهت برگزیدن جوجه کباب از 750 گرم تا یک کیلو گرم است و این اندازه کباب جهت مصرف دو نفر معمولا کفایت میکند . جوجه را پس از شستن و پاک کردن حسابی خشک می کنیم و آنرا بطریق زیر خرد می نمائیم .

طریقه خردن کردن جوجه ها برای جوجه کباب خوشمزه

بال های جوجه را به طوری که کمی از گوشت سینه به آن بماند از سینه جدا می کنیم و سینه را نیز از طرف استخوان جدا می نمائیم ( می توانیم سینه را با استخوان از وسط دو نیم کنیم ) . بعد رانها را از استخوان پشت جدا کرده و ماهیچه را هم از ران جدا می نمائیم. سپس به نسبت هر یک جوجه 2 قاشق روغن زیتون 2 قاشق سوپخوری آبلیمو و کمی نمک و فلفل و زعفران حل شده یا پایکارا مخلوط می نمائیم و جوجه را 4 تا 5 ساعت در این سس می خوابانیم.

نحوه پخت جوجه کباب

جوجه کباب به سبک رستوران ها

به سیخ کشیدن جوجه ها برای جوجه کبابی خوشمزه

بعد قطعات جوجه را سیخ می کشیم.به طوریکه ران ها و ماهیچه به یک سیخ و بال ها و گردن به سیخ دیگر و سینه ها به سیخ سوم باشند. ابتدا سیخ های ران وبال را روی آتش یکنواخت می گذاریم و کمی آتش را باد می زنیم و سیخ ها را پشت و رو می کنیم سپس از سس روغن زیتون و آب لیمو به آنها می دهیم و کمی که برشته شد سیخ های سینه را روی اتش قرار می دهیم( چون گوشت سینه لطیف تر است کمی دیرتر روی آتش گذاشته شود) وقتی قطعات جوجه طلائی و برشته شد.

درست کردن جوجه خوشمزه

چگونه یک جوجه کباب خوش مزه درست کنم ؟

(و در طول مدت برشته شدن بایدمرتب از سس روغن زیتون و آبلیمو روی آن بدهیم) کباب ها را منظم به طوری که قطعات آن مشخص باشد در دیس می چینیم و اطراف آنرا با جعفری تزئین می کنیم و تا قبل از سرد شدن سرو می کنیم.

طرز تهیه جوجه کباب

جوجه کباب خوشمزه و مخصوص پذیرایی های شیک

نکته های مهم جوجه کباب

برش مرغ ها را باید طوری خرد کنید که نه خیلی کوچک و نه خیلی بزرگ باشند و در ابتدای قطعه قطعه کردن مرغ ، چربی ها را از آن جدا کنید.

اولین نکته رو اختصاص میدیم به اصل قضیه یعنی آب لیمو و نمک که زیادی زدن اون به جوجه باعث سفت شدن میشه و این بخوایم کم بزنیم یا اون رو حذف کنیم یک جوجه بی مزه رو داریم مهیا می کنیم.

به جای اینکه زعفران را به همه ی مواد جوجه کباب بزنید که تمامی مواد بوی زعفران و طعم اون رو بگیرند بهتره که قبل از این کار بهتر است ابتدا جلو تر از اینکه هر چیزی به جوجه بزنید بگذارید که یک ساعت در داخل زعفران دم کرده بمونه.

آموزش درست کردن جوجه کباب

شکل نهایی و آماده شده ی غذایی فوق العاده خوشمزه جوجه کباب

نکات تکمیلی در مورد جوجه کباب

جوجه کباب جزو انواع کباب میباشد
زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 30دقیقه
و زمان پخت و انتظار آن در حدود 30دقیقه میباشد .
جوجه کباب را می توانید در وعده نهار - شام - سرو کنید .
همچنین میتوان در ماه رمضان به عنوان افطار - میل کرد .
توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 4 نفر مناسب میباشد .

طرز تهیه جوجه کباب خوشمزه به سبک رستوران ها

4.1502
این مطلب مفید بود ؟41488
منبع : بخش آشپزی نمناک / ک.ک
3 نظر به ثبت رسیده است
دلوان1397-01-04
سلام من ی جوجه کباب تابه ای خواستم درست کنم تعریف شو از دوستم خیلی زید شنیدم خواستم ببینم چه فرقی با هم دارن جوجه کباب تابه ای و سیخی ؟
20
آشپز کوچولو1397-01-07
وای آره جوجه تابه ای به نظرم خیلی خوشمزه تره ولی میدونی چیه باید ی زمان طولانی تری از جوجه سیخی تو یخچال بمونه با مواد اضافه شده تا خوب و حرفه ای طعم بگیره بعدش هم میتونی با سیخ هم بدون استفاده از سیخ داخل مایتابه با کره درستش کنی ، امتحانش می ارزه (:
20
لاوین1398-03-04
چیزی که آشپز کوچولو گفت درسته اما من فکر میکنم طعم جوجه سیخی خیلی بهتر میشه . چون فوت و فن های بیشتری داره مثلا همین جوجه کباب سیخی یک سری مواد داره که کبابی ها میزنن بهش بخصوص رستوران ها که طعم شو بی نظیر میکنه
31
گلی1398-07-04
اکثر رستوران ها برش مرغ ها را جوری میزنند که نه خیلی زیاد بشه نه اونقدام کوچیک اما ی خانمی بهم گفته بود قبلا که اگر تکه هاش کوچک تر باشه ( تکرار میکنممممم زیاد نه ها ) مواد طعمی بهتری میگیره
10
الهه1398-07-06
من جوجه کباب برای 12 نفر درست کردم خدایی خوب شد اما ی مشکل داشت این بود طعمش زیاد به ترشی میزد نمیدونم چرا اینجوری شده ؟
21
را1398-07-09
جوجه کباب واسه 10 نفر رو من آماده کردم والا احساس میکنم نمک و زیاده زده بودم که خراب شد ! *---* حواستون به نمک حتما باشه چون اصلا طعم رو نابود میکنه
20
دل آرا1398-07-13
من که بیرون نمیتونم برم اگه بخوام واسه پسرم تو خونه درست کنم میشه ؟ راهنمایی میکنید؟
10
ناشناس1398-07-14
منقلی باربیکیوی چیزی دارید خونه ؟
00
دل آرا1398-07-14
نه نداریم نمیشه روی گاز جوجه کباب و درست کرد مگه ؟
00
ناشناس1398-07-20
چرا راحت میتونی درست کنی اما به نظر من درست کردن جوجه کاب تابه ای میتونه گزینه مناسب تری براتون باشه چون تو خونه خیلی راحت درست میشه و حتی اگه نکات درست کردن جوجه کبابه رو خوب رعایت کنی از جوجه کباب منقلی و سیخی هم خیلی بهتر در میاد
00
وبگردی