نمناک سبک زندگیروابط عاطفی از همسرمان چگونه باید عذرخواهی کنیم؟
عذرخواهی از همسر ، نکاتی که آقایان باید بدانند
دنبال این نباشید که حرفی که زده اید واقعاً غلط بوده یا نه؟ به این دقت کنید که همسرتان از این حرف رنجیده خاطر شده و از همسر خود عذرخواهی کنید.

عذرخواهی از همسر چگونه باید باشد؟

تا بوده و هست همه می گویند دعوا نمک زندگی زناشویی است. ولی بعضی اوقات باید جلوی این نمک زیاد را گرفت . عموماً دعوا یا جر و بحث از یک اختلاف نظر یا سوء تفاهم شروع می شود و به جاهای دیگر کشیده می شود. حالا اگر یکی از دو نفر کوتاه بیاید همه چیز به سرعت حل می شود و باعث ایجاد شکاف بزرگ در زندگی نمی شود. اما اینکه چه کسی این کار را بکند و چطور مهم است.
قابل توجه آقایان
در درجه اول باید ببینید که واقعاً همسر شما از شما ناراحت شده یا اینکه صرفاً ناز و ادای زنانه است. تشخیص این مسئله به دوچیز برمی گردد. اول اینکه ببینید از چه چیزی ناراحت شده و آیا واقعاً آن مسئله چیزی بوده که بخواهد همسر شما را ناراحت کند (هر خانمی از یک سری مسائل خاص ناراحت می شود و به همه قابل تعمیم نیست). دوم اینکه هر مردی روحیات همسر خود را می شناسدو تا حدودی ناراحتی واقعی او و لحن و حالت چهره اش در ناراحتی واقعی را تشخیص می دهد. حالا اگر از شما ناراحت نشده و صرفاً کمی دلبری می کند که مسئله بسیار ساده ست و با چند کلام زیبا حل می شود. فقط دقت کنید که حرفهای قشنگتان را به تعویق نیاندازید و بلافاصله به اصطلاح ناز او را بخرید. ولی اگر واقعاً از دست شما ناراحت شده باشد. شما اخم نکنید و سریع تغییر حالت همسرتان را درک کنید و عاشقانه از او عذرخواهی کنید.عذرخواهی عاشقانه یعنی اینکه بابت حرفی که گفته اید یا کاری که کرده اید معذرت خواهی کنید ، قول دهید که تکرار نکنید و به او متذکر شوید که چقدر او را دوست دارید . نکته مهم اینجاست که تعلل نکنید چون هرچه بیشتر تعلل کنید میزان ناراحتی همسر شما بیشتر خواهد شد و حل مشکل سخت تر. بعد از عذرخواهی تهیه شاخه گل و هدیه به سلیقه و فرهنگ خانوادگی و روحیات همسرتان بستگی دارد.

 

عذرخواهی از همسر

از همسرتان سریع عذرخواهی کنید

 


نکاتی که آقایان باید بدانند

سریع عذرخواهی کنید.
دنبال این نباشید که حرفی که زده اید واقعاً غلط بوده یا نه؟ به این دقت کنید که همسرتان از این حرف رنجیده خاطر شده.
برای عذرخواهی کمی غرور خود را بشکنید و کلمات زیبا به کار ببرید.
جلوی فرزندانتان محترمانه از همسرتان عذرخواهی کنید تا آنها هم، عذرخواهی از شما را بیاموزند.
در نظر داشته باشید که قوی ترین حس یک بانو حس شنوایی اوست پس بیشتر از اینکه سعی کنید در همان لحظه در عملتان معذرت خواهی کنید با زبانتان معذرت خواهی کنید.


قابل توجه خانم ها
اکثر آقایان وقتی از حرف یا رفتاری ناراحت شوند سکوت می کنند یا اینکه بی محلی و اخم می کنند. پس حواستان به اینگونه رفتارها از جانب همسرتان باشد. در صورتیکه حس کردید از حرف یا رفتار شما ناراحت شده کمی به او زمان بدهید و بگذارید کمی با خود خلوت کند. اگر همسر شما از آن نوعی است که در صورت ناراحتی غرولند می کند بگذارید کمی غرولند کند. زیرا عموماً آقایان روند کند تری را در این زمینه نسبت به خانم ها طی می کنند و نیاز به زمان دارند . و در صورتیکه سریع اقدام کنید فقط با عمیق تر شدن ماجرا مواجه خواهید شد. بعد از یک فرصت 10 دقیقه ای با آرامش بروید و از او محترمانه عذرخواهی کنید. البته کمی چاشنی حرفهای محبت آمیز می تواند به شما کمک کند. بعد از اینکه عذرخواهی کوتاهی کردید. لزومی ندارد توضیح بدهید و دوباره دفتر را باز کنید و وانمود کنید هیچ اتفاقی نیافتاده . ولی بعد از عذرخواهی هم کمی به او زمان دهید تا عذرخواهی تان را بپذیرد و بلافاصله بعد ار عذرخواهی توقع آغوش باز از او نداشته باشید. سعی کنید در فرصت دوم یعنی بعد از عذرخوهی به کارهایی که او دوست دارد یا متعلق به اوست بپردازید تا متوجه اهمیت خود نزد شما شود . در این صورت خواهید دید که به راحتی مسائل حل می شود.

 

عذرخواهی از همسر

از همسرتان سریع عذرخواهی کنید

 
نکاتی که خانم ها باید بدانند
آقایان بیشتر از اینکه متکی به کلام باشند متکی به عملند. یعنی سعی کنید کارهایی که دوست دارد یا از شما می خواهد را انجام دهید .
در برابر فرزندانتان از همسرتان عذرخواهی کنید تا هم آنها عذرخواهی از شما را بیاموزند و هم همسرتان حس کند که او برای شما خیلی مهم است.
در عذرخواهی کلامی حتماً ذکر کنید که اشتباه کرده اید و حق با او بوده است و هرگز نگویید (تو هم بعضی اوقات اشتباه میکنی )چون در آن لحظه پذیرش این حرف از جانب او غیر ممکن است.
سخنی با هر دو
گره ای که با دست باز می شود را به دندان نگیرید. همیشه با محبت به هم جایی برای اشتباهات هم باز بگذارید و آنقدر به هم نزدیک باشید که بتوانید راحت یکدیگر را ببخشید. و همیشه به یاد داشته باشید که به جای اینکه جلوی فرزندانتان با هم بحث کنید و شأن و منزلت خود را تقلیل کنید جلوی آنها محترمانه به هم محبت کنید. تا فرزندانتان جلوه ی زیبای زندگی را درک کنند.

از همسرمان چگونه باید عذرخواهی کنیم؟

از همسرمان چگونه باید عذرخواهی کنیم؟
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 2
برگرفته از مهربانو/ی
این مطلب مفید بود ؟ 2 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف