غذا خوردن در هواپیما
غذا خوردن در هواپیما آداب ویژه ای دارد، شما می توانید غذاهای نامناسب را از لیست خوراکی هایی که در هواپیما می خورید حذف کنید تا پرواز خوبی داشته باشید.

باید ها و نباید های غذا خوردن در هواپیما

غذای هواپیما و احتمالا شکایتهایی که شما از آن شنیده اید ، و اکثر مردم موافق آن هستند که بهترین پیشنهاد آن است تا از این پیشنهاد پروازی یعنی غذاخوردن در هواپیما دور بمانید البته، بسیاری از گزینه های دیگر وجود دارد علاوه بر این سبدهای مشکوک - فرودگاه ها تنوع خیلی زیادی در غذاهای بگیر و ببر دارند و همچنین میان وعده هایی که با خودتان میتوانید ببرید.
متأسفانه بسیاری از آنها گزینه هایی هستند که شما واقعا نباید در هواپیما بخورید، هم برای سلامتی و هم برای اذیت نکردن مسافر صندلی بغلی تان ؛ این بخش از نمناک شامل مواردی است که شما باید تا پس از پرواز خود.اجتناب کنید.
غذا خوردن در هواپیما

این غذاها را در هواپیما نخورید

آنچه نباید داخل هواپیما بخورید

آب شرب داخل هواپیما
اگر یک شرکت هواپیمایی می گوید که آب در هواپیما ننوشید، احتمالا یک دلیل خوب دارد، و این دقیقا همان چیزی است که یکی از سربازان پیشین هوایی با 20 سال تجربه گفته. معلوم می شود که مخزن نگهداری برای آب می تواند زمینه رشد برای باکتری ها باشد و معمولا بیش از یک بار در سال تمیز نمی شود. حتی پس از تمیز کردن و آزمایش های مورد نیاز، 12 درصد از هواپیماهای تجاری هنوز برای کالیفرم مثبت (باکتری هایی که اغلب در مدفوع یافت می شوند) دارند. دفعه بعد که سبد نوشیدنی ها را آوردند، به جای آن، بطری آب را بگیرید.
 
غذا خوردن در هواپیما

آب شرب داخل هواپیما را ننوشید

نوشیدنی های گرم
در مطابقت با موضوع باکتری های نوشیدنی ها، نوشیدنی های گرم نیز اینگونه هستند. به گفته ایدن ارلی گری، زیرا آب استفاده شده برای تهیه قهوه و چای از همان مخزن آبی که به ندرت تمیز میشوند،بیرون می آید، و شما همان آب را مینوشید و مزه مزه میکنید. 
 
ماست
این را از من داشته باشید، ماست های فویل داری که داخل کابین به شما پیشنهاد می شود را نخورید ، ظروف پلاستیکی هنگامی که در هواپیما هستند مانند بادکنک منفجر می شوند و من قول می دهم که وقتی آنها را باز می کنید منفجر می شوند. اگر شما باید میان وعده لبنیاتی خود را داشته باشید، هنگام برداشتن فویلش بسیار مراقب باشید ( آهسته!)، و لطفا از مسافران صندلی کناری خود دور شوید.
  غذاهای هواپیما

 غذاهایی که در هواپیما ممنوع است

آدامس
ممکن است به عنوان بهترین انتخاب برای هواپیما به نظر برسد:شما در کابین صبر نمیکنید و غذاهای سنگین و غیر قابل هضم را نمی خورید. در حالی که این ممکن است درست به نظر بیاید، جویدن آدامس بیش از حد، می تواند سیستم شما را خراب کند، باعث نفخ، گاز و اسهال می شوند دقیقا همان سه چیزی که قطعا نمی خواهید در هنگام پرواز آنها را تحمل کنید.
با توجه به دکتر روبین چاتکان، متخصص گوارش [آدامس] موجب نفخ میشود آنهم به دلیل توسط شیرین کننده های مصنوعی اش - آنها در روده کوچک جذب نمی شوند، بنابراین آنها در روده بزرگ تخمیر می شوند. و هنگامی که آدامس را میخورید، مقدار زیادی از هوا را می بلعید، که موجب گاز و نفخ می شود. لازم به ذکر است که این شیرین کننده های مصنوعی نیز ممکن است باعث اسهال نیز شوند.
 غذاهای هواپیما

 نکات تغذیه ای غذا خوردن در هواپیما

غذای هواپیما
به نظر می رسد زمان خوبی است که قوانین قدیمی را مدرن و به روز سازیم.هنگامی که آنتونی بوردین از طرف ببون اپتیت خواسته شده بود که غذای هواپیما را بخورد، او جواب داد:"هرگز..هیچ کس تا به حال پس از خوردن غذای هواپیما احساس خوبی نکرده است..." و این در مورد جمع آوری اطلاعاتی است که مردم چه احساسی دارند. اما واقعا چرا اینقدر بد است؟
یکی از دلایل، این است که حواس چشایی ما در هوا تحت تاثیر قرار می گیرند - ما نمی توانیم مانند قبل طعم شور و طعم شیرین را مزه کنیم و متوجه شویم، بنابراین همه چیز طعم ملایمی دارد.یکی دیگر از دلایل:وعده های غذایی ممکن است دوبار گرم شوند، سرد و گرم شدن مکرر، منجر به خشک شدن بافت پروتئین و بافت ایده آل غذا میشود .
 
غذا هواپیما

 این غذاها را در هواپیما نخورید

نمک بسیار زیاد
اگر در حین پرواز از تورم رنج می برید، یک رژیم حاوی سدیم ممکن است تا حد زیادی بد باشد ، از آنجا که نمک می تواند مایعات را در بدن نگه دارد، بهتر است برای جلوگیری از این اتفاق، از خوردن غذاهای شور و حاوی نمک از روز قبل پرواز پرهیز شود. با عرض پوزش، اما این بدان معنی است که گرفتن یک ظرف مخلوط قهوه ای و مافین تخم مرغی برای خوردن در هواپیما خوب نیست.
 
چیپس ها به نظر بی خطر میرسند، درست است؟ اما این باور اشتباه است. هنگامی که فردی که در کنار شماست، آخرین چیزی که میخواهید انجام دهید، گوش دادن به آنها با صدای بلند چیپها ست و به دلایلی، این بحران تنها 100 بار قدرت در 30،000 فوت را دارد. آن زمانی است که هدفون ها را برای قطع سر و صدا باید بگذارید.
 
غذا هواپیما

 چرا نباید این غذاها را در هواپیما خورد

رول گوشت و نان
بوریتو یا همان رول گوشت و نان میتواند منحصر به فرد ترین خوراکی هواپیما باشد، اما بهتر است تا پایان زمان پرواز منتظر بمانید. بوریتوهای هواپیما به چند دلیل بد هستند :غذاهای تند و پر ادویه معده شما را اذیت میکنند، هضم گوشت دشوار است و مواد داخل خوراک مثل لوبیا و پیاز ممکن است تولید گاز کنند.
 
قهوه
در کنار آن آب کثیف که برای ساخت قهوه در هواپیما استفاده می شود، حتی 5 دلار هم برای یک قهوه لاته با آن کیفیت هم نباید پرداخت کنید.قهوه همچنین دارای اثر کم آبی در بدن را دارد و همچنین می تواند مثانه را تحریک کند ، هیچ کس نمی خواهد مثانه پر شده در هنگام پرواز داشته باشد.
 
غذاها در هواپیما

 آیا خوردن این غذاها در هواپیما مضر است

مخلوط آجیل خشک
مخلوط خشک یک میان وعده کاملا عالی است، اما آن کیسه ای که به هواپیما می آورید می تواند موجب برخی مسائل مربوط به روده شما شود (و افراد اطراف شما نیز خیلی خوشحال نخواهند شد). از آنجا که هم آجیل و هم میوه های خشک می توانند باعث ایجاد گاز شوند، شما در یک کابین تحت فشار تحت فشار زیاد قرار دارید زیرا این گازها در روده های شما حتی بیشتر می شوند. شاید بهتر است فقط خرده شکلات ها را انتخاب کنید؟
 
سیب و پرتقال
اخبار بدتر برای تنقلات سالم:سیب و پرتقال ممکن است بهترین غذاها در هواپیما باشند ؟ خیر این صحیح نیست .فیبر موجود در سیب ها می تواند برای شما تولید گاز کنند، در حالی که اسیدیته موجود در پرتقال (و آب پرتقال) می تواند باعث سوزش شود.
 غذاها در هواپیما

غذاهایی که خوردن آنها در هواپیما توصیه نمی شود

ساندویچ های تن، تخم مرغ سفت شده و غذاهای گیاهی 
هنگامی که در هواپیما سمت ساندویچ های تن، تخم مرغ سفت شده و غذاهای گیاهی میروید، لطفا نخورید زیرا  کل کابین بوی بد غذا را می دهد.

خوراکی ها و غذاهایی که در هواپیما نباید خورد

54
این مطلب مفید بود ؟40
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک / ن / ف
وبگردی