مجهزترین ورزشگاه ایران
مدرنترین و مجهزترین ورزشگاه ایران که در شهر مشهد در حال ساخت می باشد روزهای پایانی کار خود را سپری می کند و احتمالا در اوایل سال 94 افتتاح خواهد شد.

با توجه به این که در کشورمان به جز ورزشگاه آزادی که بزرگترین و بهترین استادیوم  ایران است ورزشگاه دیگری وجود ندارد که از نظر ساختار و امکانات به روز باشد و دیگر ورزشگاه های کشور نه چمن مناسبی دارند و نه امکانات کافی، نیاز به ساخته شدن چندین ورزشگاه با استاندارهای بالا و به روز احساس می شود که اولین و مجهزترین ورزشگاه 30000 نفری است که در شهر مشهد مراحل پایانی ساخت خود را طی می کند و به زودی به بهره برداری خواهد رسید.

در همکاری بین شرکت آذران سازه از فعالان در زمینه سازه های صنعتی و شرکت فرانسوی آلمانی الاصل آندرس نوبل که سابقه ی سال ها کار در زمینه سازه های خاص را دارد سقف استادیوم امام رضا طراحی شد و به مرحله ی اجرا رسید.  این سقف با سازه ای خاص و مدرن که هزینه ی نهایی  ساخت آن نزدیک به 41 میلیارد تومان پیش بینی می شود روح و ظاهر جدیدی به استادیوم امام رضا بخشیده تا حدی که می تواند در کنار سایر ویژگی ها این استادیوم را به یکی از استادیوم های مطرح در خاورمیانه تبدیل کند.

ورزشگاه 30هزار نفری امام رضا مشهد که مدرنترین ورزشگاه ایران به حساب می آید در حال نصب سقف می باشد ورزشگاهی که تا کنون برای ساخت آن 70 میلیارد هزینه شده و پیش بینی می شود برای افتتاح نیاز به بودجه ی به همین مقدار است.

مجهز ترین ورزشگاه ایران

سقف ورزشگاه توسط شرکت فرانسوی در حال ساخت است.(این شرکت سقف ورزشگاه المپیک لندن و چند ورزشگاه برزیل در جام جهانی 2014 را اجرا کرد است.)

صندلی های ورزشگاه توسط یک شرکت اسپانیای نصب خواهد شد.( این شرکت با ورزشگاه رئال مادرید قرارداد دارد.)

چمن طبیعی و پیست تارتان در دست یک شرکت المانی می باشد.( این شرکت هم نیز با چندین ورزشگاه بزرگ المان قرارداد دارد.)

14 سالن در زیر سکوی های ورزشگاه اماده بهره برداری می باشد.  

14 سالن استاندارد ورزشی مجزا در زیر استادیوم طراحی، ساخت و آماده بهره برداری است

یک کلینیک شبانه روزی و دائمی در مجموعه وجود خواهد داشت و 2 سالن بدنسازی مجهز نیز مختص بانوان و آقایان تجهیز شده است.

این استادیوم درجه A آسیا را داراست. پیش از این فقط مجموعه آزادی در ایران دارای درجه A بوده است. پارکینگ طبقاتی با ظرفیت 5 هزار خودرو در 6 طبقه در حال آماده سازی است.

ورزشگاه امام رضا درمشهد

 

مجهزترین ورزشگاه ایران در مشهد + تصاویر

4.7843
این مطلب مفید بود ؟78756
برگرفته از 598 -/ ن.م
وبگردی