نمناک تکنولوژیاینترنت 5 روش فوق العاده برای “مخفی سازی وای فای”
مخفی سازی وای فای ، روش مخفی سازی وای فای
رمز وای فای تون چیه؟ سوال رایجی است که در اغلب مهمانی ها پرسیده می شود. اما اگر اینترنت شما محدود بود چه؟ چند روش برای “مخفی سازی وای فای” وجود دارد که به راحتی می توانید با استفاده از آن ، اینترنت خود را در امان نگاه دارید.

مخفی سازی وای فای با روشهای مختلف

مهمانی های امروزی نیز با پیشرفت تکنولوژی هماهنگ شده است.وقتی به بچه ای می گوییم قرار است به خانه کسی برویم،اول می پرسد که آنها وای فای دارند؟یا زمانی که خانواده ها و دوستان بعد از مدتها دور هم جمع شده اند پس از خوش و بش و احوالپرسی اولیه می روند سر اصل مطلب، "پسورد وای فای تون جیه؟"، میزبان هم چاره ای ندارد رسم مهمان نوازی را باید به جا بیاورد و فراموش کند حجم دانلود و پهنای باندش محدود است و میخواهند از همین حجم محدود هم سهمی داشته باشند، بدتراز آن مهمان های ناخوانده اند، همسایه هایی که نگفته دست به سمت وای فای شخصی ما می برند.


مهمترین نکته در استفاده بی جا از اینترنت شخصی ما رعایت نکردن اصول اولیه استفاده از شبکه های بی سیم است، نکاتی که اگر رعایت شود قطعا دست درازی های بی جا به اینترنت شما هم کاهش پیدا می کند و همچنین مهمان دردانه به جای برروز کردن نرم افزارهای تلفن و اتک زدن در زمین های مجازی پای صحبت میزبان می نشیند.
 
پنهان کردن مودم وای فای

روش اول:مخفی سازی وای فای

1.ابتدا وارد تنظیمات مودم شوید.در نوار مرورگرتون 192.168.1.1را وارد کنید خوب از شما یوزر و پس میخواد که اگه تغییر دادید که خودتون بلدید پس وارد کنید ولی اگه رمزو تغییر ندادید معمولا یوزر و پسورد هر دوش admin است که بزنید تا وارد بشید(مطابق شکل زیر):

پنهان کردن مودم وای فای


2.خوب حالا در قسمت تنظیمات Wireless مودمتون به قسمت Basic برید همان طور که در شکل زیر می بینید :
 
مخفی سازی مودم

شما برای مخفی کردن مودمتون باید تیک گزینه Hide Access Point را بزنیدتامودمتون مخفی بشه (البته ممکنه تو مودم های مختلف در قسمت های دیگه wirelessباشه یکم بگرید پیدا می کنید):
 
کنترل وای فای


3.درپایان برای ذخیره تنظیمات بروی گزینه saveکلیک کنید تا تغییرات اعمال بشه خوب حالا شما موفق شدید مودمتون رو مخفی کنید ولی همان طور که می بینید خودتون هم نمی تونید به وای فای وصل بشید!!برای اتصال به شبکه های مخفی شده باید نام وای فای ( SSID ) و رمز رو به صورت دستی وارد کنید:ابتدا به قسمت تنظیمات گوشی تون برید و بعد گزینه تنظیمات بی سیم و شبکه ها ( Wireless and networks ) رو انتخاب کنید .

در صفحه بعدی گزینه تنظیمات وای فای(Wi-Fi settings) رو انتخاب کنید . حالا به انتهای لیست شبکه های وای فای برید . حالا روی گزینه اضافه نمودن شبکه وای فای( Add Wi-Fi network ) کلیک کنید . حالا باید اطلاعات شبکه وای فای مورد نظر تون رو وارد کنید . ابتدا SSID یا همون نام شبکه وای فای رو وارد کنید و بعد روی گزینه Security کلیک کنید و از لیست کشویی باز شده روش اعتبار سنجی شبکه رو انتخاب کنید. (با توجه به نوع امنیتی که برای مودمتون تعیین کردید) . در آخر هم رمز شبکه وای فای تون رو وارد کنید روی دکمه اتصال connect کلیک کنید .

روش دوم فیلتر کردن مک آدرس:

در این روش شما با استفاده از مک آدرس (MAC address) هر دستگاه و معرفی آنها به مودم وایفای خود میتوانید تنها به دستگاه های موجود در خانه امکان دسترسی به شبکه را بدهید و حتی اگر پسورد شبکه شما توسط هکر و.. نیز هک شد و یا خودتان در اختیار دیگران قرار دهید کاربران قادر به استفاده از اینترنت و اتصال به شبکه وایرلس مودم نمی باشند.


آموزش:

1.ابتدا وارد قسمت تنظیمات مودم بشید
در نوار مرورگرتون 192.168.1.1را وارد کنید خوب از شما یوزر و پس میخواد که اگه تغییر دادید که خودتون بلدید پس وارد کنید ولی اگه رمزو تغییر ندادید معمولا یوزر و پسورد هر دوش admin است که بزنید تا وارد بشید:
 
مک آدرس گوشی2.خوب به قسمت تنظیمات Wireless بریدو به گزینه MAC Filter وارد بشید مطابق شکل زیر:
 
یافتن مک آدرس گوشی


3.خوب حالا روی add کلیک کنید و ادرس مک گوشی که می خواهید اجازه دسترسی به اینترنت رو بدید وارد کنید و مطابق شکل زیرsaveرو بزنید تا تنظیمات اعمال بشه
 
پنهان کردن مودم وای فای


حالا مک ادرس گوشیو را از چه طریقی پیدا کنیم؟

به قسمت Settings گوشی بروید.
در لیست نمایش داده شده وارد قسمت About Device شوید.
در این قسمت گزینه Status (در بعضی از گوشی ها Hardware Information) را انتخاب کنید.
در قسمت Wi-Fi MAC Address می توانید مک آدرس دستگاه خود را مشاهده کنید.

یافتن مک آدرس در انواع آی پادتاچ٬ آی فون و آی پد:

1- برنامه Settings را از روی دستگاه اجرا کنید:

2- روی گزینه General سپس About بزنید٬ کدی که روبروی گزینه Wi-Fi Address نوشته می شود مک آدرس مربوط به دستگاه iOS شماست.


راهنمای یافتن مک آدرس در انواع مک:

1- از روی نوار منو روی لوگوی اپل سپس System Preferences کلیک کنید.
2- از پنل باز شده گزینه network را انتخاب کنید.
3- در پایین پنجره جدید روی Advance کلیک کنید.
4- اگر از شبکه های بی سیم استفاده می کنید در تب Wi-Fi پایین صفحه روبروی Wi-Fi Address می توانید مک ادرس دستگاه را مشاهده کنید و اگر از کابل Ethernet استفاده می کنید روی تب Hardware بزنید تا بتوانید Mac Address دستگاه خود را مشاهده کنید.

روش سوم:ترکیبی

برای افزایش امنیت می تونید هر دو روش بالا را بصورت همزمان بروی مودم اجرا کنید.

روش چهارم:مخفیانه و بدون بیرون انداختن اشخاص از شبکه وای فای ،اتصال به اینترنت کاربران را قطع کنید .

در این روش کاربر از شبکه وای فای (wifi) خارج نمیشود و همچنان به آن متصل است اما به صورت کاملا مخفیانه و نامعلوم سرعت و دسترسی به اینترنت آن (آپلود و دانلود) بسیار پایین خواهد آمد و یا کاملا سرعت نت وی قطع خواهد شد و شما میتوانید براحتی از تمام پهنای باند و اینترنت شبکه وای فای به نفع خود استفاده کنید.
برای اینکار نیاز چندانی به دانستن و درگیری با ابزار و مهارت های شبکه ندارید.فقط کافیست برنامه کم حجم و کاربردی Netcut را دانلود و نصب کنید و از قابلیت فوق العاده این نرم افزار برای قطع کردن اینترنت (internet) شخص مورد نظر استفاده کنید.

این برنامه دارای چند قابلیت فوق العاده است :

  • نمایش تمام سیستم ها و دستگاه های متصل به مودم (و روتر) وای فای شما به همراه آدرس مک آنها (آدرس فیزیکی منحصر به فرد هر دستگاه)
  • تغییر دادن آدرس مک دستگاه های متصل به شبکه وای فای شما (با استفاده از روش های مجازی و..)
  • قطع اینترنت و اتصال به شبکه فرد مورد نظر بدون نیاز به تغییر و دستکاری تنظیمات مودم
  • قطع کردن اینترنت و دسترسی کاربران از شبکه وای فای مودم شما بدون اخطار و خارج شدن آنها از شبکه (علامت اتصال به وای فای در این حالت همچنان برای افراد نمایش داده میشود)روش پنجم :شبکه وای فای را برای کاربران اولویت بندی و سرعت اینترنت آنها را به طور مساوی تقسیم و محدود کنید.

با استفاده از این روش میتوانید به طول مثال اگر اینترنت شما 1 مگابایت بر ثانیه است و دو دستگاه موبایل و لپ تاپ در خانه برای اتصال به اینترنت دارید با قرار دادن هر کدام از آنها در بخش Highest سرعت اینترنت را به طور منصافانه بین دو دستگاه تقسیم کنید و یا اینکه سرعت اینترنت یک دستگاه را نسبت به دستگاه دیگری بیشتر یا کمتر کنید.

در روش سوم باید مودم شما از قابلیتی به QoS یا Quality of Service پشتیبانی کند.به طور خلاصه این قابلیت (کیفیت سرویس) به شما این امکان را میدهد که در مودم خود قوانین اولویت بندی تعریف کنید.

این روش نسبت به دو روش قبلی کمی پیچیده تر است و اگر آشنایی چندانی با شبکه و مودم روترها ندارید پیشنهاد میکنیم از دو روش قبلی استفاده کنید.
بهتر است قبل از شروع به وسیله سایت های speedtest یا testmy.net سرعت اینترنت خود را تست کنید تا بعد از انجام تغییرات سرعت را دوباره اندازه گیری و از اعمال گزینه ها بر روی سیستم و سرعت اینترنت مطمئن شوید.


و اما برای کنترل دسترسی افراد به اینترنت اشتراکی گوشی

یکی از امکاناتی که در بسیاری از دستگاه های هوشمند امروزی مورد استفاده کاربران قرار می گیرد، تبدیل تلفن همراه و تبلت به نقطه اتصال اینترنتی و اتصال به شبکه اینترنت با استفاده از اینترنت فعال روی سیم کارت است.

پنهان کردن مودم وای فایهمان طور که می دانید با استفاده از این روش کاربران می توانند اینترنت فعال روی تلفن همراه و تبلت خود را با دیگر دستگاه های مجهز به وای ـ فای به اشتراک گذاشته و با لپ تاپ یا دیگر دستگاه های هوشمند خود از اینترنت استفاده کنند. (باتوجه به پشتیبانی اپراتورهای مختلف از ارتباط پرسرعت 3G، استفاده از این روش روزبه روز در حال افزایش است)


گاهی ممکن است در یک مکان عمومی دستگاه خود را به نقطه اتصال اینترنتی تبدیل کنید. در چنین شرایطی برای جلوگیری از اتصال افراد غیرمجاز به شبکه خصوصی ای که ایجاد کرده اید و ممانعت از مصرف ترافیک شبکه، باید رمزعبور روی شبکه خود قرار دهید. اختصاص رمز تا حد زیادی می تواند مانع اتصال افراد غیرمجاز به نقطه اتصال اینترنتی شما باشد؛ اما ممکن است این رمز هک شود و بدون آن که شما مطلع شوید ترافیک اینترنت تان مصرف شود پس برای حل مشکل مراحل زیر را انجام دهید:

1 ـ از فهرست برنامه ها روی Settings فشار دهید.
 
2 ـ صفحه را به پایین اسکرول کرده و در بخش Network Connections روی Network Connections فشار دهید.
 
3 ـ روی Mobile Hotspot فشار دهید. (این گزینه به صورت پیش فرض خاموش است)
 
4 ـ در حالت پیش فرض نقطه اتصال شما در وضع allow all devices to connect قرار دارد که در این حالت تمام دستگاه ها می توانند به نقطه اتصال شما متصل شوند. برای اعمال محدودیت در این بخش روی آن فشار داده و Allowed devices only را انتخاب کنید.
 
5 ـ پس از انتخاب گزینه بالا با تغییر وضعیت کلید مقابل Mobile Hotspot آن را فعال کنید.
 
6ـ پس از فعال شدن نقطه اتصال منتظر بمانید تا دستگاه های موردنظرتان به نقطه اتصال ایجاد شده متصل شده و نام و آدرس مک آنها را از بخش Connected Device یادداشت کنید.
 
7 ـ روی منویی که آیکون آن به صورت سه نقطه زیر یکدیگر است فشار داده و Allowed devices را انتخاب کنید.
 
8 ـ روی آیکون «+» فشار دهید.
 
9 ـ در پنجره باز شده، نام و آدرس مک یادداشت شده در مرحله 6 را وارد کنید. (مرحله 8 و 9 را برای دیگر دستگاه هایی که قصد دارید مجوز اتصال به نقطه اتصال را داشته باشند، تکرار کنید)
 
10 ـ با اضافه شدن دستگاه های موردنظر در این بخش می توانید با خیال راحت از نقطه اتصال اینترنتی خود استفاده کنید، زیرا دیگر دستگاه ها با در اختیار داشتن رمز اتصال نیز نمی توانند به نقطه اتصال اینترنتی شما وصل شوند.

5 روش فوق العاده برای مخفی سازی وای فای

5 روش فوق العاده برای “مخفی سازی وای فای”
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 349
برگرفته از باشگاه خبرنگاران-/ف
این مطلب مفید بود ؟ 317 32
نظر کاربران
مهرناز

مهرناز

سلام، جوری هستش که بعد از مخفی کردن وای فای بشه ازش خودمون استفاده کنیم؟

پاسخ دادن 14 5
ناشناس

ناشناس

برای اتصال به شبکه های مخفی شده باید نام وای فای ( SSID ) و رمز رو به صورت دستی وارد کنید:ابتدا به قسمت تنظیمات گوشی تون برید و بعد گزینه تنظیمات بی سیم و شبکه ها ( Wireless and networks ) رو انتخاب کنید .

در صفحه بعدی گزینه تنظیمات وای فای(Wi-Fi settings) رو انتخاب کنید . حالا به انتهای لیست شبکه های وای فای برید . حالا روی گزینه اضافه نمودن شبکه وای فای( Add Wi-Fi network ) کلیک کنید . حالا باید اطلاعات شبکه وای فای مورد نظر تون رو وارد کنید . ابتدا SSID یا همون نام شبکه وای فای رو وارد کنید و بعد روی گزینه Security کلیک کنید و از لیست کشویی باز شده روش اعتبار سنجی شبکه رو انتخاب کنید. (با توجه به نوع امنیتی که برای مودمتون تعیین کردید) . در آخر هم رمز شبکه وای فای تون رو وارد کنید روی دکمه اتصال connect کلیک کنید .

پاسخ دادن 11 2
moshir

moshir

اسم دقیق وای فات توی جدید بزن

پاسخ دادن 0 0
hossein-mige

hossein-mige

اقا وای فای من جیبیه ایرانسله نمیشه نامشو مخفی کرد یه جوربگم گزینه هیدن اکس پورت نداره من چیکار کنم ممنون میشم جواب بدید.

پاسخ دادن 5 4
مهدی

مهدی

سلام از روش مک آدرس استفاده کن جواب میده

پاسخ دادن 0 0
maryam

maryam

سلام من میخوام مک ادرس رو فیلتر کنم تموم کارارم کردم همه مک ادراسارم وارد کردم ولی سیو نمیکنه... چیکار کنم؟؟؟ یک ساعته همینطوری داره لود میشه اما هیچ خبری نیست... سیو نمیکنه

پاسخ دادن 10 2
Mahyar

Mahyar

ببخشید من تو مک فیلترگزینه مک آدرسو پیدا نکردم روی اد ک میزنم هیچی بالا نمیاد ک آدرس وارد کنم شما ازکجا پیداکردی

پاسخ دادن 3 2
محمد

محمد

من راه اول رو رفتم .ولی وقتی پنهان میکنی . وارد که میشی تو تنظیمات و اد میکنی .اطلاعات رو وارد میکنی بالا نمیاره تو گوشی؟ علت چیه؟.من گوشی سامسونگ گلکسی پرایمه.

پاسخ دادن 5 4
امیرمحمد

امیرمحمد

من یک دفحه دادم یک نفر برام رمز وای فای رو عوض کرد فکر کنم یوزر و پسوورد هم عوض کرده!الان راهی هست که بتونم یوزر و پسوورد رو عوض کنم؟

پاسخ دادن 3 0
امیر

امیر

سلام.به نظرم مودم رو ریست فکتوری کنین شاید درست بشه...برای اینکار دکمه ریست پشت مودم رو ۵ ثانیه نگه داری تا به تنظیمات کار خانه برگرده اونموقع یوزرنیم وپسوردتون هردو admin میشه .

پاسخ دادن 1 0
سارگل

سارگل

سلام واسه من گزینه مک فیلتر نداره چیکار کنم؟؟؟؟؟؟

پاسخ دادن 5 3
سعید

سعید

از مطالب عالیتون بینهایت سپاسگزارم.

پاسخ دادن 2 0
ali

ali

ممنون از راهنماییتون

پاسخ دادن 1 0
مهدی

مهدی

عالی بود ممنون

پاسخ دادن 1 0
ALI

ALI

واقعا ممنون از مطالبتون خیلی به دردمون خورد❤

پاسخ دادن 1 1
یحیی

یحیی

اقا عالی بود اطلاعاتتون

پاسخ دادن 0 0
نازی

نازی

سلام من میخوام گوشی جدید به و ای فایدرحالت مخفی اضافه کنم چیکار کنم

پاسخ دادن 0 0
MASOUD

MASOUD

ممنون.با مک آدرس جلوی هکر رو گرفتم

پاسخ دادن 0 0
ََALI

ََALI

سلام.خدا پدرت رو بیامرزه.دیگه از دست نت خوردن پسرخاله هام کلافه شده بودم

پاسخ دادن 1 0
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف