نمناک سبک زندگیتناسب اندام میوه و چاقی، کدام خوب و کدام بد؟
میوه و چاقی ، میوه قند دار
قند موجود در میوه فروکتوز است. قندی که مصرف بیش از اندازه آن تناسب اندام را مختل می کند.حالا می خواهیم بدانیم که میوه و چاقی با یکدیگر ارتباط مستقیم دارند.

میوه و چاقی ، اگر میوه بخورم چاق می شوم؟

قند میوه فروکتوز است تحقیقات نشان می دهد مصرف بیش از اندازه فروکتوز می تواند سبب مشکلاتی برای سلامتی مانند چاقی مفرط شود.

 قند فروکتوز یا قند میوه و چاقی

شیرین ترین قندی است که در میوه ها، آبمیوه ها و عسل پیدا می شود. فرمول مولکولی آن شبیه به گلوکز می باشد ولی ساختار متفاوتی دارند. هر دو این قندها برای سوخت و ساز بدن انسان بسیار اهمیت دارند سوخت و ساز هر دو نوع قند در کبد متفاوت است. گلوکز اضافی از بدن دفع می شود اما فروکتوز اضافی به صورت چربی در بدن ذخیره می شود. افراد زیادی به صورت ارثی دچار مقاومت به فروکتوز هستند.

میوه های دارای فروکتوز پایین مانند:

میوه و چاقی

میوه و چاقی چه ارتباطی با هم دارند؟

زردآلو، شلیل و نارنگی است.

 مصرف موادغذایی با فروکتوز بالا، تلاش شما برای کاهش وزن را با شکست مواجه می کند زیرا سوخت و ساز فروکتوز در بدن متفاوت است محققان به این نتیجه رسیدند که سطح بالای فروکتوز می تواند با چاقی ارتباط داشته باشد مصرف موادغذایی که میزان فروکتوز پایین تر و فیبر بالاتری دارند می تواند به کاهش وزن کمک کند.

مواد غذایی دارای فروکتوز بالا مانند:

سیب و سس سیب، سودا، انگور، عسل، گلابی، هندوانه، خرما، انبه و آب میوه ها مثل آب سیب و آب انگور می باشند.

 نوشیدنی های انرژی زا به علت افزودن شیره ذرت یک قند فراوری شده دارای 55 درصد فروکتوز می باشند و میزان بالایی فروکتوز دارند.

میوه و چاقی ، کدام میوه چاق کننده و کدام میوه لاغر کنده است؟

میوه و چاقی، کدام خوب و کدام بد؟
:
امتیاز : 3.5 تعداد رای : 134
برگرفته از سلامت بانوان /ن
این مطلب مفید بود ؟ 95 39
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف