دیگران چه می خوانند..؟
نمناک بهداشت و سلامتسلامت روان روش های ساده و موثر برای کاهش دادن استرس
کاهش استرس ، سریع ترین روش کاهش استرس
یک روش موثر برای برخورد با موقعیت های استرس آور و کاهش استرس شمارش تا عدد 10 است. این کار به شما کمک می کند تا از لحاظ فکری و روانی از آن لحظه استرس آور دور شده و 10ثانیه به شما وقت می دهد تا از آن شرایط خود را رها کنید.
بازدید : 1,257 نفر

با این روش ها به جنگ استرس بروید

استرس یک عامل شناخته شده برای ابتلا به افسردگی است و همچنین می تواند بر روی سلامت جسمی شما تاثیر بگذارد.

آیا تابه حال حس کرده اید که برای انجام دادن کارها، زمان کافی ندارید؟ استرس مربوط به کار، مدرسه و ... امری اجتناب ناپذیر است. به گفته محققان و به نقل از سایت هلث نیوز، 77 درصد مردم به طور منظم دچار عوارض جسمی ناشی از استرس، خستگی، سردرد، دل درد، تنش عضلانی، تغییر در اشتها و دندان قروچه می شوند ، درحالی که 73 درصد دچار مشکل روانی مثل بدخلقی ، خشم، عصبانیت و کمبود انرژی می شوند. اگر به دنبال کاهش دادن استرس هستید اما فرصت رفتن به باشگاه یا کلاس یوگا را ندارید، نگران نباشید!
در این مطلب «لاگوس»، یک روانشناس بالینی و ورزش از شهر نیویورک، سه روش تنفسی آسان برای کمک به آرامش ذهن پرمشغله در لحظات پر از استرس را آموزش می دهد. این روش به صرف وقت زیادی هم نیاز ندارد. می توانید این حرکت های چند دقیقه ای را در ساعت ناهار یا زمانی که در آسانسور هستید، انجام دهید!

نکات کلیدی برای فرار از استرس

*قدرت 10:
10 نفس عمیق بکشید؛ در زمان دم به مدت 4 ثانیه روی اضطراب و استرس و هنگام بازدم به مدت 6 ثانیه روی رهایی از آن تمرکز کنید.
*تقویت قلب :
زمانی که احساس تنش می کنید ، دومورد از بهترین لحظات زندگی خود را به یاد بیاورید و هنگام دم روی احساس شادی و عشقی که در آن لحظات حس کردید تمرکز کنید.با بازدم هر نوع فکر منفی را از ذهن خود خارج کنید تا وضعیت روحی شما بهبود پیدا کند.
*تغییر ریتم ضربان قلب:
در این فن بایدسه مرحله 5 دم 4 ثانیه ای و بازدم 6 ثانیه ای را تمرین کنید. برای پنج نفس عمیق اولیه ، روی احساسات منفی تمرکز کنید و با هر بازدم آن ها را به بیرون بفرستید. برای سری دوم ، ذهن خود را از هر نوع فکر پاک و تنها روی دم و بازدم تمرکز کنید.برای آخرین نفس ، هنگام دم به در آغوش گرفتن دوست یا نزدیکان تمرکز کنید و هنگام بازدم هر نوع حس منفی رابیرون کنید.
* گوش دادن به موسیقی

کاهش استرس

تکنیک های کاهش استرس

به گفته مربی ورزشی و مشاور پزشکی ورزشی آدام اسکات ، موسیقی قدرت تغییر دادن حالت شیمیایی را در سلول های ما دارد . هنگام آماده شدن برای رفتن به سرکار رادیو را روشن کنید یا به موسیقی آرام گوش دهید تا احساس آرامش کنید.
*به رنگ های شاد نگاه کنید
طبق گفته محققان فقط چند دقیقه نگاه کردن به رنگ های درخشان و شاد، می تواند روی بیوشیمی بدن تأثیر مثبت بگذارد و باعث کاهش استرس شود.
*قرار گرفتن در طبیعت:
قرار گرفتن در هوای آزاد آرامش دهنده است و استرس را کاهش می دهد. ناهار را در طبیعت میل کنید، عصرها پیاده روی کنید یا در پارک بدوید.این ارتباط با طبیعت و نیز حیوانات معجزه می کند.
*ماساژ دست:
نتیجه یک مطالعه منتشر شده در سال 2008 در مجله طب مکمل و جایگزین، نشان داد که ماساژ پنج دقیقه ای دست به طور چشمگیری سطح استرس را پایین می آورد. ماساژ درمانی روی بیوشیمی بدن تاثیر می گذارد و درنتیجه شما را ازافسردگی و اضطراب رهایی می بخشد.
*مصرف چای گیاهی:
یک استاد گیاه شناس آمریکایی، دمنوش گیاهی نعناع گربه ای ، بادرنجبویه ،گل ساعت، رازک یا سنبل الطیب را کاهش دهنده عالی استرس عنوان کرد.اگر هم علاقه ای به دمنوش ندارید ، سعی کنید چای سیاه یا چای سبز را با عسل بخورید.

اهش استرس

آسان ترین شیوه های کاهش استرس

• فشردن دست عزیزانتان:
پژوهشگران دانشگاه کارولینای شمالی دریافتند که اگر فرد سخنران قبل از سخنرانی 10 دقیقه دست عزیز خود را در دست بگیرد، فشارخون و ضربان قلب وی کاهش می یابد که این امر کاهش اضطراب را در پی دارد.
*نشستن روی صندلی گهواره ای:
حرکت گهواره ای برای همه سنین مفید است زیرا باعث رهایی از استرس می شود.
*راست ایستادن:
نتایج یک مطالعه نشان داد شرکت کنندگانی که هنگام انجام دادن ورزش پیلاتس حالت ایستادن درست را حفظ کردند، احساس آرامش و اعتمادبه نفس بیشتری پیدا کردند.جدا از ورزش، حفظ کردن حالت نشستن و ایستادن درست در طول روز می تواند احساس خوبی در فرد ایجاد کند.

روش های ساده و موثر برای کاهش دادن استرس

روش های ساده و موثر برای کاهش دادن استرس
52
برگرفته از خراسان -/ ر
این مطلب مفید بود ؟ 2 0
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف