گرفتگی گلو
احساس توده در گلو معمولاً در افرادی بوجود می آید که تحت فشار روحی هستند و تنگی نفس در حقیقت بروز اِشکال در تنفس است که بسته به علت آن، می تواند هنگام دم یا بازدم یا هر دو باشد.

چرا زمان ناراحتی احساس گرفتگی گلو می کنیم

آیا تا به حال برای شما پیش آمده که احساس توده یا گلوله ای در گلو داشته باشید یا احساس کنید، لقمه ای در گلویتان گیر کرده است که با بلع آب دهان هم از بین نمی رود و هم چنان ادامه دارد؟

تنش ماهیچه ای شدید گلو باعث بروز حس گرفتگی این ناحیه در زمان ناراحتی است.
«صرف نظر از این که علت مسئله غم، تنش یا خشم باشد، گاهی اوقات پیش از آن که اشکمان سرریز شود، حس می کنیم توده ای راه گلویمان را سد کرده است و در حال خفگی هستیم.
دلیل این مساله واکنشی زنجیره ای است که توسط بدن آزاد می شود. وقتی جانوری برای ادامه حیاتش احساس خطر کند، بدنش حجم بالایی آدرنالین تولید می کند تا فرار کند و از مهلکه بگریزد.

گرفتگی گلو

 حس خفگی در گلو 

بدن انسان هم به همین صورت عمل می کند. قلب، خون را با فشار بالایی درون شاهرگ ها پمپ می کند و تنفش شدیدتر می شود. به دلیل افزایش جریان اکسیژن، حنجره منبسط می شود. در این حالت وقتی می خواهید آب دهان تان را قورت بدهید، دریچه نای (اپیگلوت) تلاش می کند بسته شود.

با وجود این ماهیچه های گلو در مقابل آن مقاومت می کنند زیرا تلاش دارند با باز نگه داشتن دریچه نای تنفس را تسهیل کنند و بنابراین اگر چه هیچ توده ای در گلوی شما وجود ندارد اما تنش ماهیچه ای شدیدی که در این ناحیه رخ می دهد، باعث بروز چنین حسی می شود.»

علت گرفتگی گلو در زمان ناراحتی

455
این مطلب مفید بود ؟4411
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از دانستنی ها/- ر
برچسب :
وبگردی