استراتای پنیر (Cheese Strata)

طرز تهیه استراتای پنیر (Cheese Strata)


استراتا به نوعی شبیه به پودینگ است. این غذا پس از اینکه در قالب یا ظرف نچسب فر قرار گرفت، نیاز دارد 6 ساعت تا 1 شب در یخچال بماند تا مواد آن به خوبی جا بیفتند. از این رو شما می توانید سر فرصت، این غذا را از شب قبل یا صبح روز مورد نظر آماده کنید و فقط 40 دقیقه قبل از سرو آن را در فر قرار دهید. این غذا برای 6 نفر مناسب سرو است.
کوکوی ماهی دودی مدیترانه ای

طرز تهیه کوکوی ماهی دودی مدیترانه ای


هرجا سنت درست کردن ماهی دودی باشد، حتماً کوکو ماهی دودی، کراکت ماهی دودی یا کوفته های قلقلی با ماهی دودی هم هست. اضافه کردن سس مایونز به این غذای مدیترانه ای آن را فوق العاده لذیذ می کند.
استیک

طرز تهیه استیک با سس چیلی و گشنیز


ترکیب رویایی سس چیلی و گشنیز با استیک دنده T-bone و سالاد کاهو و تربچه هر کسی را بی وقفه به سر میز غذا می کشاند. برای این استیک از گوشت راسته گوساله متصل به دنده T-bone استفاده کنید.
گرمولاتای گوساله

طرز تهیه گرمولاتای گوساله


گرمولاتای گوساله، خوراک خوشمزه ای با گوشت گوساله است که میتواند تجربه ی طعم جدیدی برای ذائقه ی شما باشد.
خوراک ماهی سالمون

طرز تهیه خوراک ماهی سالمون با کنجد


در این بخش از آشپزخانه نمناک طرز تهیه غذایی جدید و لذیذ با ماهی را آموزش خواهیم داد که بدون شک مورد پسند افرادی که دوست دار غذاهای دریایی هستند واقع خواهد شد.
مرغ اتوبو

طرز تهیه مرغ اتوبو Chicken Adobo ( فیلیپینی )


او تو بو ( یا ادو بو از غذاهای محلی و بومی کشور فیلیپین ) این غذا یک خورشت فیلیپینی هست که با سویا سس درست می شود و جزء غذاهای ملی به حساب می آید که بسیارخوشمزه و با ذائقه ایرانی سازگار است .
کاری سیب

طرز تهیه کاری سیب سبز


خوراک سیب سبز که غذایی هندی است، معمولا با نان روتی سرو می‎شود، شما می‎توانید به جای نان روتی از نان پیتا، نان اصیل هندی، نان ذرت مکزیکی یا برنج استفاده کنید. مدت زمان پخت کاری سیب 40 دقیقه است.
برنج با قارچ

طرز تهیه برنج با قارچ شیتاکه


قارچ شیتاکه، یکی از انواع گوناگون قارچ هاست که در آشپزی آسیای شرقی بسیار محبوب و مورد استفاده است. اگر قارچ شیتاکه در دسترس ندارید می توانید از قارچ های دیگر برای تهیه برنج با قارچ استفاده کنید.
فوندو بورگي ينون

طرز تهیه فوندو بورگی ینون


این غذا را هرکس برای خود تهیه و صرف میکند و چون سر میز طبخ میشود احتیاج به چراغ های مخصوص الکلی یا الکتریکی که بتوان سر میز قرار داد دارد.
ناسی لماک؛ غذای ملی مالزی

طرز تهیه ناسی لماک؛ غذای ملی مالزی


ناسی لماک به عنوان غذای ملی مالزی شناخته شده است. این غذای خوش عطر به قدری لذیذ است که بعد از خوردن آن، دیگر طعم برنج سنتی را دوست نخواهید داشت.