تولد
پخت پاستا
پاستا یکی از محبوب ترین غذاهای در بین مردم است؛ بهترین پاستا همیشه متعلق به ایتالیایی ها بوده است زیرا آنها روش های فوق العاده ای برای پخت این غذا دارند.

چند نکته برای آنکه پاستا را مثل ایتالیایی ها بپزید

پاستای ایتالیایی یکی از غذاهای محبوب و خوشمزه در دنیا است و کمتر کسی است که این رشته های نشاسته ای جذاب و خوش طعم را بشناسد و عاشقشان نباشد. گر چه پاستا جزو غذاهایی است که سریع و آسان تهیه می شود اما برخی افراد در پخت آن اشتباهاتی را انجام می دهند پس اگر واقعاً عاشق پاستای ایتالیایی هستید، باید بتوانید آن را به درستی بپزید.

در این بخش از نمناک نکات مهم برای پخت پاستا به روش ایتالیایی ها را آورده ایم.

به آب پاستا روغن اضافه نکنید

روغن را هرگز به آب جوش اضافه نکنید زیرا لایه ای از روغن هنگام آبکش کردن روی ماکارانی را می پوشاند و سس از آن جدا می شود. روغن در چند حالت استفاده می شود هنگامی که فرد نمی داند چگونه پاستا را بپزد یا چگونه یک سس خوب تهیه کند و یا وقتی ماکارانی کیفیت بسیار بدی دارد.

نمک را به موقع اضافه کنید

نمک را فقط زمانی باید اضافه کرد که آب شروع به جوشیدن می کند. اگر قبل از شروع به جوش آمدن نمک اضافه کنید، اثر خود را از دست می دهد و ماکارونی شما کاملاً بی نمک می شود همچنین اگر نمک را دیر یعنی بعد از رسیدن به نقطه جوش اضافه کنید نمک زمان لازم برای جذب را نخواهد داشت و ماکارونی دوباره بی نمک می شود.

ماکارونی

به اندازه نمک اضافه کنید

ترس از ریختن نمک نداشته باشید، اگر شما کم نمک اضافه نمایید، پاستای شما بی مزه خواهد شد پس حتما نمک باید به اندازه باشد تا باعث تقویت عطر و طعم ماکارونی شما شود پس در ریختن نمک ترس نداشته باشید البته نباید بیش از حد نمک بریزید. مقدار نمک به آب شما و مقدار پاسای شما بستگی دارد.

هم زدن را فراموش نکنید

بعد از جوش آمدن آب و ریختن ماکارونی و نمک به آرامی و با یک کفگیر پلاستیکی پاستاها را هم بزنید. هم زدن باعث میشود دانه های ماکارونی به هم نچسبد. هم زدن زیاد پاستاها نیز سبب می شود که پاستاها شکسته شوند.

ماکارونی را موقع آبکشی، نشویید

بسیاری از افراد پس از جوشیدن، ماکارونی را زیر آب سرد قرار می دهند، اما این کار برای ایتالیایی ها قابل قبول نیست. قرار دادن ماکارونی زیر آب باعث می شود نشاسته از بین برود و ماکارانی کاملاً بی مزه شود.

آبکش کردن ماکارونی

ماکارونی را خام آبکش نکنید

پخت کامل و نرم شدن انواع پاستا و ماکارونی پس از آبکش کردن برای ایتالیایی ها بسیار مهم است. توجه به دستورالعمل های پخت روی بسته بندی ضروری است اما شما باید ماکارانی خود را مزه کرده تا از خام بودن آن جلوگیری کنید. طبق دستور پخت، ماکارونی را دو دقیقه قبل از آماده شدن تست کنید.

به اندازه آب استفاده کنید

به اندازه ای آب استفاده کنید که پاستاهای شما در آن غرق شوند. اگر از آب کم استفاده می کنید، ممکن است ماکارانی شما به طور یکنواخت نپزد.

از آب پاستا کمی برای سس نگه دارید

قبل از آبکش نمودن پاستاها وقبل از اینکه آب را تخلیه کنید، یک فنجان از آب پاستا را برای استفاده در سس بردارید. این آب نشاسته دار را با سس ترکیب کنید تا سس ماکارونی شما طعم بی نظیری به خود بگیرد. این آب مکمل بسیارعالی برای انواع سس پاستا میباشد.

پاستا

ماکارونی را خرد نکنید

خرد کردن پاستاهای بلند، نه هرگز. پاستا باید همانطور که هست پخته شود و هرگز خرد نشود! برای پخت ماکارونی باید از یک ماهیتابه یا یک قابلمه نسبتاً بزرگ با دیوارهای بلند استفاده کنید زیرا ماکارانی برای پخت خوب باید شناور باشد.

پاستا را آبکش، مخلوط و میل کنید

پاستا باید در یک حرکت آبکش شود و به محض اینکه آبکش شد باید در یک کاسه بزرگ یا ظرفی مناسب برای مخلوط کردن پاستا و سس بریزید. ماکارانی را فقط آبکش کنید و آن را دمی نکنید.

سس را به موقع اضافه کنید

به محض آبکش کردن ماکارانی، سس را به آن اضافه کنید. سس را در تابه گرم نگه دارید و وقتی آماده شد به ماکارانی بیفزایید. هرگز سس سرد شده را به ماکارانی اضافه نکنید زیرا درست نمی چسبد و طعم آن را تغییر می دهد.

نکته ای که فقط ایتالیایی ها در پخت پاستا رعایت میکنند

57
این مطلب مفید بود ؟70
منبع : بخش اشپزخانه نمناک /ن/ن.ح
برچسب : پاستا
وبگردی