پیده پیتزایی
“پیده پیتزایی” یکی از غذا های معروف و پرطرفدار ترکیه می باشد که تهیه آن بسیار آسان است در ادامه ما طرز تهیه این غذای خوشمزه را برای شما آورده ایم.

 مواد لازم برای تهیه پیده پیتزایی ترکیه ای 

  • مخمر فوری :  یک ق غ
  • آرد سفید :3 پیمانه 
  • شکر :یک ق چ
  • نمک : 2 ق چ
  • آب : یک پیمانه
  • روغن زیتون : 1/2 فنجان

مواد میانی 

پیده

پیده پیتزایی ترکی

طرز تهیه پیده پیتزایی

برای تهیه  این غذا ابتدا باید خمیر پیده را آماده کنید. بدین منظور در ظرف بزرگی آرد را الک کنید، و سپس مخمر فوری را به آن اضافه کنید، شکر و نمک را نیز بیفزایید و مخلوط کنید.

در ادامه آب ولرم را به همراه روغن زیتون ترکیب کنید و آرام آرام به مواد آردتان اضافه کنید.

حال دست هایتان را شسته و با کمک آن ها مواد را به خوبی با هم دیگر ترکیب کنید و ورز دهید. تا در نهایت خمیر نرمی به وجود آید که بدستتان نچسبد.

با کمک یک دستمال بزرگ روی خمیر را بپوشانید، و اجازه دهید تا حدود 1 ساعت در جای گرمی استراحت کند تا به عمل آید و به خوبی پف کند.

یک تابه متوسط بردارید و درون آن روغن زیتون بریزید و روی حرارت متوسط  قرار بدهید. بعد از داغ شدن روغن  پیاز هایی را که شسته پوست کنده و به صورت نگینی خرد کرده اید را درون تابه بریزید و تفت دهید بعد از چند دقیقه گوشت چرخ کرده تان را نیز به درون تابه اضافه کنید کمی تفت دهید تا گوشت و پیاز آب بیاندازد.

بعد از اینکه آب گوشت و پیاز  ازبین رفت فلفل دلمه های را که خرد کرده اید را به همراه، نمک، فلفل، و زیره به مواد گوشتتان اضافع کنید.

می توانید برای جذابیت بیشتر رنگ مواد میانیتان از فلفل دلمه ای چند رنگ استفاده کنید.

اجازه دهید تا حدود 10 دقیقه مواد بایکدیگر پخته شوند. در این میان چندین بار مواد را هم بزنید تا خوب با یکدیگر مخلوط شوند. بعد از اینکه پخت زیر تابه تان را خاموش کنید، و اجازه دهید تا مواد کمی سرد شود.

بعد از اینکه مواد سرد شد، جعفری های تازه تان را خرد کنید و به مواد اضافه کنید. مواد داخل پیده آماده است.

فر را روی دمای 180 درجه سانتی گراد قرار دهید.

پیده پیتزایی

پیده ترکیه

روی سطح کارتان کمی آرد بپاشید و خمیرای که آماده کرده اید را روی سطح کار قرار بدهید و با دست کمی خمیر را ورز دهید. سپس از خمیر گلوله هایی اندازه نارنگی جدا کنید . حدود 18 عدد گلوله خمیری خواهید داشت. 

گلوله های خمیر را روی سطح آردی بگذارید و با کمک یک وردنه خمیر ها را صاف کنید سعی کنید به خمیر ها حالت بیضی بدهید.

سینی فر را خارج کنید ته آن را کاغذ روغنی بی اندازید و خمیر ها را روی آن قرار بدهید. الان نوبت مواد گوشتی تان می باشد آن ها را به آرامی وسط خمیر ها پخش کنید و در ادامه گوشه های خمیر را به تو بچسبانید به صورتی که خمیر ها حالت قایق به خود بگیرند.

این کار را برای همه خمیر ها انجام دهید. حال با کمک یک قلمو روی خمیر ها را به روغن زیتون آغشته کنید. حال سینی گرم شده در فر را درون فر بگذارید تا خمیر ها بپزند.

دقایق پایانی فر را به حالت گریل در بیاوید تا روی خمیر ها برشته شوند.

مواد میانی این پیده کاملا دلخواهی می باشد شما می توانید آن را با نوع سلیقه غذایی خود تهیه کنید. 

پیده پیتزایی ترکیه ای با طعمی فوق العاده دوست داشتنی

4.315
این مطلب مفید بود ؟132
منبع : بخش آشپزخانه نمناک / م.ح
برچسب : غذاهای ترکی
وبگردی