بارداری هفته به هفته

هفته آخر بارداری
در هفته آخر بارداری غذای سنگین نخورید و روزی 8 لیوان آب را حتما بنوشید همچنین مراقب پوست خود باشید و با روغن گیاهی سینه خود را چرب کنید.
زایمان در هفته 42 بارداری

نشانه ها و علائم زایمان در هفته 42 بارداری

زمان مطالعه : 3 دقیقه
شروع انقباضات و پاره شدن کیسه آب یکی از نشانه های زایمان در هفته 42 بارداری است که نیاز به رسیدگی و فوریت های پزشکی دارد.
جنین در هفته 41 بارداری

مراقبتهای هفته 41 بارداری و وضعیت جنین و مادر در این هفته

زمان مطالعه : 4 دقیقه
در هفته 41 بارداری کودک به سمت کانال تولد پایین می آید و باعث ایجاد درد در ناحیه لگن میشود که بهتر است برای تسکین درد از شکم بند استفاده نمایید.
هفته بیست و یکم بارداری

علائم و تغییرات مادر و جنین در هفته بیست و یکم بارداری

زمان مطالعه : 5 دقیقه
شما در هفته بیست و یکم بارداری یعنی چهارماه و سه هفته باردار هستید و در این هفته کودک شما رشد می کند و حرکاتش بیشتر می شود و در بدنتان تغییراتی رخ می دهد.
اندازه جنین

“اندازه جنین” از هفته ی اول تا آخر بارداری + عکس

زمان مطالعه : 6 دقیقه
هفته ی چندم بارداری هستید ؟ دوست دارید بدانید جنین شما الان چه اندازه ای است ؟ “اندازه جنین” از هفته ی اول تا آخرین روز و قبل از زایمان را به شما خواهیم گفت.
هفته چهلم بارداری

علائم زایمان در هفته چهلم بارداری و وضعیت جنین

زمان مطالعه : 5 دقیقه
در هفته چهلم بارداری علائم زایمان کم کم خود را نشان میدهند مادر نیز می تواند با انجام کارهایی موثر زایمان را جلوتر بیاندازد.
هفته 39 بارداری

تغییرات مادر و جنین در هفته 39 بارداری

زمان مطالعه : 3 دقیقه
در هفته 39 بارداری, تمام اندام های بدن جنین کامل شده است اما همچنان مغز او در حال رشد است و والدین باید در این هفته هر لحظه منتظر تولد فرزند خود باشند.
هفته 38 بارداری

حرکات جنین و وضعیت مادر در هفته 38 بارداری

زمان مطالعه : 4 دقیقه
در هفته 38 بارداری کودک شما کامل شده است و در حال تمرین برای تنفس و بلعیدن است و مادر احتمالا در این هفته وقت بیشتری را در دستشویی می گذراند.
وضعیت هفته 37 بارداری

وضعیت مادر و حرکات جنین در هفته 37 بارداری

زمان مطالعه : 3 دقیقه
در هفته 37 ام از بارداری جنین آرام تر از همیشه است پس جای نگرانی نیست و همچنین کودک شما انگشت شصت خود را در این هفته میمکد و می تواند پلک بزند.
هفته سی و ششم بارداری

تکامل جنین و وضعیت مادر در هفته 36 بارداری

زمان مطالعه : 4 دقیقه
در هفته 36 بارداری کودک شما رشدش کامل می شود و متاسفانه شما درد زیادی را درلگن خود احساس خواهید کرد و همچنین جایی برای خوردن غذا ندارید.
وزن جنین در هفته 35 بارداری

وضعیت مادر و جنین در هفته 35 بارداری و مراقبتهای لازم

زمان مطالعه : 5 دقیقه
در هفته 35 بارداری جنین همچنان به رشد خود ادامه می دهد و فشار زیادی به رحم مادر وارد میکند که سبب مشکلاتی مثل تکرر ادرار میشود.
اندازه جنین در هفته 34 بارداری

وضعیت مادر و جنین در هفته 34 بارداری و مراقبتهای لازم

زمان مطالعه : 3 دقیقه
در هفته 34 بارداری کودک شما اندازه یک طالبی است و پنج پوند وزن دارد ، در این هفته ممکن است دچار مشکلاتی مثل تاری دید شوید که بعد از زایمان بر طرف میشود.
جنین در هفته 33 بارداری

وضعیت مادر و جنین در هفته 33 بارداری و مراقبتهای لازم

زمان مطالعه : 3 دقیقه
بیش از هشت ماه از دوران شیرین حاملگی را پشت سر گذاشته اید و اکنون هفته 33 بارداری را سپری میکنید تنها چند هفته به تولد کودک دلبندتان باقی مانده است.
وضعیت جنین در هفته ی 32 بارداری

وضعیت مادر و جنین در هفته ی 32 بارداری و مراقبتهای لازم

زمان مطالعه : 4 دقیقه
در هفته ی 32 بارداری جنین به اندازه یک بطری شیر رشد کرده و مهارت های لازم از تنفس تا مکیدن و تنفس و قورت دادن را برای زندگی در بیرون از رحم را یاد گرفته است.
جنین در هفته 31 بارداری

رشد جنین در هفته 31 ام بارداری و مراقبتهای لازم

زمان مطالعه : 4 دقیقه
در هفته 31 بارداری جنب و جوش جنین زیاد شده و حرکات او را می توانید روی شکم خود ببینید، در این هفته کم کم باید وسایل ضروری زایمان را آماده کنید.
صفحه 1 از 3