وضعیت هفته 37 بارداری
شما در هفته سی و هفتم بارداری تقریبا به بالاترین سایز خود رسیده اید و شکم شما نیز تغییر شکل داده که این ها نشانه ی آماده شدن جنین برای زایمان است.

وضعیت جنین و مادر در هفته 37 بارداری

به هفته سی و هفتم بارداری در بخش بارداری هفته به هفته در نمناک رسیدیم در این هفته شما به زمان تولد کودکتان نزدیک شده اید و بدن کودک هنوز در حال رشد است.کودک شما کامل شده است و از این به بعد قادر خواهد بود که به زندگی در خارج رحم ادامه دهد.

 هفته 37 بارداری

تغییرات و رشد جنین در هفته 37 بارداری

کودک در هفته 37 چقد رشد کرده است؟

این هفته، کودک به بزرگی یک طالبی است، نزدیک به 6 پوند وزن دارد، اگر پسر باشد وزن او بیشتر است،و همچنان وزنش بیشتر می شود. و قد کودک به اندازه 19 اینچ است.

در هفته 37 کودک چه کاری انجام می دهد؟

از آنجایی که زمان تولد نزدیک است و تا دو هفته دیگر کودک به دنیای جدید راه پیدا می کند، اندام او کاملا رشد کرده است، مخصوصا مغز و ریه.او همچنین در حال تمرین کردن است تا آماده تولد شود، شروع به حرکت می کند، شصت خود را میمکد، پلک می زند.

تا به حال فکر کرده اید، کودکتان چه شکلی خواهد بود؟

ممکن است چهره کودک شبیه به پدر و مادر خود نباشد. اگر با رنگ موی متفاوت به دنیا آمد تعجب نکنید، این یک امر طبیعی است که والدین با موی مشکی کودکانی با رنگ موی روشن داشته باشند و بلعکس.

 جنین در هفته 37

مادر در هفته 37بارداری

بدن من در هفته 37 چه شرایطی دارد؟

در این هفته پزشک، شرایط شما را برای آمادگی زایمان چک می کند. به خصوص باز بودن دهانه رحم و لگن، دهانه رحم حدود 10 سانتی متر باید برای زمان تولد باز شود. همچنین موقعیت کودک، هر چه پایین تر قرار گرفته باشد، زمان تولد نزدیک تر است تمام این علائم در عرض یک روز تا یک ماه اتفاق می افتند اما جای نگرانی ندارد، و این شرایط طبیعی به بدن مادران بستگی دارد.

اگر زمان تولد نزدیک باشد ،شما دردی همچون درد قاعدگی حس خواهید کرد. و دچار ترشح میشوید که قهوه ای، صورتی، یا قرمز رنگ است.

اگر ترشح و یا خونریزی به شکل طبیعی نیست ،حتما با پزشک خود مشورت کنید.

 بارداری

افزایش وزن در هفته سی و هفتم بارداری:

بسیاری از زنان در این مرحله هیچ وزنی اضافه نمیکنند،شاید در این دوره 1 پوند وزن اضافه کنند.

کودک در هفته 37 به اندازه کافی حرکت نمی کند:

اگر کودک شما آرام تر از معمول است، نگران نباشید. تا زمانی که سر او در لگن شما قرار گرفته باشد،فضای کافی برای تکان خوردن ندارد ، تنها حرکات ممکن پیچ خوردن است که احساس خارش ایجاد میکند. اما هر روز باید حرکات او را حس کنید. اگر این احساس را نداشتید، با پزشک یا ماما صحبت کنید.

تغذیه در هفته 37 بارداری

بی خوابی دربارداری هفته 37 ام:

ممکن است در شب سخت تر از همیشه بیدار شوید، اما در طول روز شرایط فرق می کند.

تغییر سینه در هفته سی و هفتم بارداری:

همانند شکم شما ، سینه نیز در حال تغییر کردن است و نوک پستان برای شیر دهی بزرگتر می شود.

وضعیت کیسه آب در هفته 37:

این که کیسه آب قبل یا بعد از انقباض پاره می شود یا خیر، این بدان معنی است که کار قریب الوقوع است و قابل پیش بینی نمی باشد.

وزن گیری جنین

در این هفته چه چیزی باید انجام دهید

  • خانه را برای کودک خود آماده کنید و به تازه وارد خوش آمدگویی کنید.
  • همه چیز را تمیز و ضدعفونی کنید.
  • اگر خواهان رنگ کردن خانه هستید، و از رنگ روغن استفاده می کنید ،از آن دور بمانید. زیرا شامل سرب و جیوه است. هنگام رنگ کردن خانه از لباس مخصوص استفاده کنید.
  • ایمنی محصولات مورد استفاده خود را بررسی کنید برای مثال؛ آمونیاک را هرگز با محصولات کلر دار ترکیب نکنید، مانند سفید کننده، زیرا این ترکیب باعث ایجاد گازهای سمی می شود.
  • اگر گربه دارید، از دستکش برای تمیز کردن باکس گربه خود استفاده کنید، موی گربه می تواند باعث بروز توکسوپلاسموز (عفونت نادر و بسیار جدی خون می شود که می تواند باعث نقایص مادرزادی شود)شود. و ممکن است ایده خوبی باشد، اگر که از محیط باغ دوری کنید. به خصوص اگر حیوان خانگی شما در آنجا مدفوع می کند.

هفته 37 بارداری و تغییرات بدن مادر و رشد جنین نزدیک زایمان

4.7942
این مطلب مفید بود ؟88854
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن /آ /م.ح
وبگردی