مشکلات و بیماری دوران بارداری

سیگار کشیدن در بارداری
سیگار کشیدن در دوران بارداری بسیار مضر و خطرناک است و اثرات منفی بر سلامت ریه و رشد وزن جنین دارد و گاهی ممکن است منجر به مرگ کودک شود.
کم خونی بارداری

عواقب خطرناک کم خونی در دوران بارداری

زمان مطالعه : 9 دقیقه
کم خونی یکی از مشکلات شایع خانم ها در دوران بارداری است که انواع مختلفی دارد و علائم آن ها متفاوت است با دانستن آن ها کم خونی بارداری را می توانید درمان کنید.
تب در بارداری

“تب در بارداری” بلای جان و فوق العاده خطرناک

زمان مطالعه : 4 دقیقه
یکی از مشکلات رایج در دوران بارداری تب است که تعداد بسیاری از زنان باردار را تحت تاثیر قرار می دهد، بنابراین، بهتر است که از آن غفلت نکرده و آن را مسئله ای جدی بدانید.
مشکلات بارداری

مشکلاتی که در دوران بارداری سراغ خانم ها می آید

زمان مطالعه : 5 دقیقه
در دوران بارداری برای همه خانم ها مشکلاتی مانند ویار ، حالت تهوع و سوزش سر دل به وجود می آید که معمولا طبیعی است و با رعایت چند نکته می توان آن ها را کاهش داد.
ورم پاها در باداری

10 روش موثر و خانگی درمان “ورم پاها در بارداری”

زمان مطالعه : 6 دقیقه
“ورم پاها در بارداری” به عنوان نشانه پره اکلامپسی شناخته نمی شود ولی اگر با افزایش فشار خون همراه باشد باید حتما با پزشک یا ماما مشورت کنید.
باورهای اشتباه در بارداری

سوزش سردل در حاملگی یعنی بچه پرمو؟

زمان مطالعه : 6 دقیقه
در دوران بارداری توصیه ها و باورهای اشتباهی از افراد قدیمی می شنوید که هیچ منبع علمی ندارند و ممکن است برای مادر و جنین خطرساز باشند.
سرماخوردگی در بارداری

اگر در بارداری سرما خوردیم چه کنیم ؟ + درمان گیاهی

زمان مطالعه : 5 دقیقه
وقتی در دوران بارداری دچار سرماخوردگی شدید؛ سعی کنید بدون مشورت پزشک دارویی استفاده نکنید که ممکن است آسیبات جدی به مادر و جنین برسد.
نفخ در بارداری

به راحتی از نفخ شکم در دوران بارداری خلاص شوید

زمان مطالعه : 11 دقیقه
نفخ در بارداری اتقاقی طبیعیست که به مرور بدتر هم می شود اما می توان این مشکل را با دارهای گیاهی و خانگی و نوشیدن آب فراوان از بین برد.
درد بارداری

دردی در بارداری که اشک تان را در می آورد + علائم

زمان مطالعه : 7 دقیقه
در بارداری خانم ها دچار دردهای مکرری می شوند یک سری از این دردها طبیعی هستند و به علت گاز معده و بزرگ شدن رحم اتفاق می افتند اما باید حواسمان به دردهای خطرناک نیز باشد.
خطر هماتوم در بارداری

علل خونریزی سابکرونیک یا هماتوم در دوران بارداری + درمان

زمان مطالعه : 8 دقیقه
خونریزی در دوران بارداری همیشه خطرناک نیست اما با تشخیص خونریزی هماتوم برای جلوگیری از سقط جنین هر چه سریعتر باید تحت درمان قرار بگیرید.
درد شکم در بارداری

علت درد شکم در هر ماه از دوران بارداری چیست؟

زمان مطالعه : 10 دقیقه
درد شکم در بارداری از مشکلات و عوارض شایع دوران بارداری است ک دلایل مختلفی دارد و در اغلب موارد طبیعی است اما گاهی اوقات می تواند نشان دهنده یک مشکل جدی و خطرناک باشد.
تلخی دهان در بارداری

علت تلخی و مزه ی فلز دهان در دوران بارداری چیست؟

زمان مطالعه : 7 دقیقه
تلخی دهان در بارداری می تواند به علت مصرف دارو یا آلرژی و یا حتی کمبود ویتامین باشد راهکارهایی برای به حداقل رساندن این طعم وجود دارد.
سندرم ترنر

همه چیز درباره علائم سندرم ترنر و راه های تشخیص آن

زمان مطالعه : 8 دقیقه
سندرم ترنر در جنس مونث بروز می کند و باعث عدم رشد معمولی و مشکلات بارداری و ناباروری می شود اما می توان قبل از تولد آن را تشخیص داد.
عفونت ادراری بارداری

عفونت ادراری در دوران بارداری و تمام خطرات آن

زمان مطالعه : 9 دقیقه
عفونت ادراری بارداری بدون هیچ نشانه ای رخ می دهد و باعث زایمان زودرس و عفونی شدن جنین در هتگام زایمان و همچنین آسیباتی به کلیه مادر می شود.
خونریزی بارداری

علت لکه بینی و خونریزی در ماه دوم بارداری

زمان مطالعه : 4 دقیقه
خیلی از خانم ها در دوران بارداری دچار خونریزی و لکه بینی می شوند که این اتفاق گاه به علت مشکلات جفت جنین است و گاه نشانه ای برای زایمان زودرس.
صفحه 1 از 5