زایمان طبیعی

زایمان طبیعی
اگر باردارید و زایمان طبیعی را برای به دنیا آوردن کودکتان انتخاب کرده اید بهتر است با تمام مراحل ریز به ریز این نوع زایمان آشنا شوید و با آگاهی کامل این کار را انجام دهید.
مدت خونریزی بعد از زایمان

خونریزی بعد از زایمان چند روز طول می کشد؟

زمان مطالعه : 5 دقیقه
خونریزی بعد زایمان طبیعی و سزارین امری طبیعیست این روند باعث می شود که خون و بافت جفت باقی مانده در رحم کم کم از بدنتان خارج شوند.
عوارض زایمان زودرس

زایمان زودرس وعوارض جدی آن برای نوزاد

زمان مطالعه : 6 دقیقه
زایمان زودرس می تواند عوارض مخربی بر مغز و بدن نوزاد داشته باشد همچنین موجب آلودگی و عفونت در نوزاد می شود.
زایمان در آب

مزایا و معایب زایمان در آب برای مادر و نوزاد

زمان مطالعه : 5 دقیقه
امروزه خانم ها برای به دنیا آوردن نوزادشان روش زایمان در آب را ترجیح می دهند زیرا در کاهش استرس زایمان تاثیر مثبتی دارد اما این نوع زایمان عوارضی هم برای نوزاد دارد که باید قبل از انجام آن بدانید.
زمان دقیق زایمان

تشخیص زمان دقیق زایمان با سونوگرافی

زمان مطالعه : 3 دقیقه
بسیاری از خانم های باردار علاقه دارند زمان دقیق زایمان را بدانند اما تاکنون این امکان فراهم نشده است. به تازگی محققان اعلام کرند که می توان با سونوگرافی زمان دقیق زایمان را تشخیص داد.
ورزش بعد زایمان طبیعی

ورزشهایی که بعد زایمان طبیعی می توانید انجام دهید

زمان مطالعه : 8 دقیقه
بعد زایمان طبیعی بهتر است تا شش هفته ورزش شدید انجام ندهید و ندوید بجای آن ها در صورت سلامت کامل می توانید از تمرینات کگل بهره ببرید.
کوچک کردن شکم

روش بی دردسر کوچک کردن شکم بعد زایمان

زمان مطالعه : 5 دقیقه
اکثر مادرانی که پس از زایمان نگران تناسب اندام و کوچک کردن و از بین بردن چربی های شکم خود هستند، می توانند با انجام چند روش ساده و طبیعی در خانه شکمی صاف و بدون چربی داشته باشند.
کاهش درد زایمان طبیعی

کاهش درد زایمان با یک دانه ی طبیعی

زمان مطالعه : 3 دقیقه
درمانگران طب سنتی معتقدند مصرف سیاه دانه و برخی گیاهان دارویی در روزهای پایانی بارداری تاثیر زیادی در کاهش درد زایمان طبیعی و افزایش میزان مقاومت بدن آن ها دارد.
كاهش درد زايمان

روش طبیعی کاهش درد زایمان با یک ویتامین

زمان مطالعه : 2 دقیقه
یکی از دردآور ترین لحظات هنگام زایمان طبیعی رخ می دهد که برای کاهش آن پیاده روی و ورزش پیشنهاد می شود اما یک ویتامین موثر هم برای کم کردن این درد وجود دارد.
خطرات زایمان دیر هنگام

خطرات زایمان دیرتر از موعد و دیر هنگام برای نوزاد

زمان مطالعه : 2 دقیقه
زایمان دیر هنگام می تواند عوارض ناراحت کننده ای روی نوزادان داشته باشد مثل مشکلات تنفسی و عفونتی که باعث بستری شدنش در NICU می شود.
فواید زایمان طبیعی

فواید زایمان طبیعی یا نداشته های زایمان سزارین !

زمان مطالعه : 8 دقیقه
حرکت بلافاصله مادر پس از زایمان و وابستگی بیشتر نوزاد به مادر و کاهش افسردگی در مادران زایمان های طبیعی از فواید زایمان طبیعی است
تمرینات بعد از زایمان

با این 7 تمرینات بعد از زایمان یک مادر قوی باشید

زمان مطالعه : 5 دقیقه
با انجام تمرینات ورزشی بعد از زایمان که در این بخش از نمناک آورده ایم می توانید به یک مادر قویتر و مستحکم تر تبدیل شوید.
درمان افسردگی پس از زایمان

درمان افسردگی پس از زایمان بدون دارو

زمان مطالعه : 5 دقیقه
افسردگی پس از زایمان می تواند به شدت بر سلامتی والدین و سلامت و رشد فرزند تاثیر بگذارد اما خوشبختانه، روش های وجود دارد که می تواند افسردگی پس از زایمان درمان کند.
رابطه زناشویی بعد زایمان طبیعی و سزارین

رابطه زناشویی بعد از زایمان طبیعی و سزارین

زمان مطالعه : 6 دقیقه
ارتباط جنسی سالم یکی از ارکان زندگی مشترک است اما تغییرات جسمی و روانی بسیار زیادی در بدن مادر پس از زایمان ایجاد می شود که روابط جنسی را تحت تاثیر قرار می دهد.
شلی پوست شکم

روش قطعی درمان شلی پوست شکم بعد زایمان با گل رز

زمان مطالعه : 5 دقیقه
شلی پوست شکم بعد از زایمان یکی از مشکلات عمده خانم های باردار است از اینرو بخش تناسب اندام نمناک قصد دارد راه های آسان و فوری برای درمان این مشکل را به مادران عزیز آموزش دهد.
صفحه 1 از 4