آزمون وکالت

آغاز ثبت نام آزمون وکالت از امروز

تاریخ انتشار : 5 مرداد 1399کد مطلب : 43042زمان مطالعه : 2 دقیقه
ثبت نام آزمون وکالت مرکز وکلای قوه قضائیه از امروز یکشنبه 5 مرداد آغاز می شود.

به گزارش روابط عمومی مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه، ثبت نام آزمون وکالت مرکز وکلا سال 99 از یکشنبه 5 مرداد ماه آغاز و به مدت یک هفته، تا یکشنبه 12 مرداد ماه ادامه دارد.

در همین باره، دکتر علی بهادری جهرمی، رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاورین خانواده گفت:در سال 99 آزمون وکالت به منظور رفاه حال داوطلبین و فرصت کافی برای انجام مرحله دوم پذیرش کارآموز وکالت که مصاحبه علمی و روان شناسی است، زودتر از سال های قبل برگزار خواهد شد.

بهادری جهرمی در خصوص نحوه طراحی سوالات آزمون هم اظهار کرد:همانطور که در سال قبل نیز انجام گردید طراحان از منابع اصلی آزمون طرح سوال می نمایند و سعی شده است از سوالاتی که جنبه هوشی و گمراه کننده دارد پرهیز گردد؛ هدف سنجش استعداد علمی داوطلب است و به نظر این نحوه طرح سوال به عدالت نزدیک تر است.

وی همچنین افزود:یکی از مزیت های نحوه پذیرش داوطلب کارآموز وکالت در مرکز وکلا دو مرحله ای بودن آن است. در مرحله دوم که مصاحبه علمی و روانشناسی صورت می گیرد مجددا معلومات علمی داوطلب سنجیده شده و اگر داوطلب در مرحله اول به هر دلیلی از جمله شرایط محیطی و یا روانی نتوانسته در روز آزمون تمرکز داشته باشد، در مرحله دوم جبران می نماید و فردی که یکسال یا چند سال مطالعه نموده و استعداد دارد از پذیرش حذف نمی شود.

گفتنی است آزمون وکالت مرکزی وکلای قوه قضائیه در حالی برای دومین سال بصورت یکپارچه و سراسری برگزار خواهد شد که سال گذشته 107 هزار داوطلب در این آزمون شرکت کردند. از این تعداد بیش از 5 هزار نفر پس از پشت سرگذاشتن آزمون کتبی و مصاحبه شفاهی پذیرفته شدند.

علاقه مندان به شرکت در این آزمون می توانند با مراجعه به پایگاه sanjesh.org ضمن مطالعه دقیق آگهی آزمون وکالت 99 نسبت به ثبت نام اقدام نمایند؛ نحوه دریافت کارت آزمون نیز متعاقبا اعلام می گردد.

دومین آزمون بزرگ وکالت مرکز وکلای قوه قضائیه، جمعه 4 مهر ماه 99 برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/م

آغاز ثبت نام آزمون وکالت از امروز

3.33
این مطلب مفید بود ؟21
برچسب : وکالت
وبگردی