آشپزخانه لوکس
برای لوکس شدن دکوراسیون آشپزخانه نیازی به هزینه های آنچنانی نیست, با کمی سلیقه و خلاقیت دکور آشپزخانه را لوکس کنید.

راه های لوکس کردن دکوراسیون آشپزخانه

دکوراسیون و اصلا روند پیدایش آشپزخانه همچون کلیت یک خانه در سال های طولانی زندگی بشر تکامل پیدا کرده و به شکل های امروزی خودش در اومده. حالا آشپزخانه به یکی از اجزای اصلی خانه تبدیل شده و ویژگی های مختص خودش رو داره. ایده های طراحی جدا گانه ای براش مطرح میشه و در جزئیات، کاملا متفاوت با دیگر اجزای یک خانه است.

با تغییراتی کوچک و هزینه ای اندک آشپزخانه قدیمی تان را به یک آشپزخانه لوکس و جذاب تبدیل کنید،فقط کمی شجاعت و خلاقیت می خواهد.

آشپزخانه لوکس

دکوراسیون آشپزخانه لوکس

اینکه شما در حال برنامه ریزی برای طراحی یک آشپزخانه جدید هستید و یا میخواید آشپزخانه موجود رو تغییر بدید، خیلی در روند تصمیم گیری شما موثره.

چشم های تان را ببندید و آشپزخانه حال حاضر منزل تان را تصور کنید. حالا وقت آن است که فکر کنیدچه چیزی در آشپزخانه شما باید تغییر کند؟ تغییرات آشپزخانه از خرید یک جای قند و شکری گرفته،تا یک جابه جایی کوچک وسایل می تواند باشد. بعد از اینکه با خودتان کنار آمدید که آشپزخانه شما تا چه حد احتیاج به این تغییرات دارد، به همراه دوستی که بازار را عین کف دستش می شناسدبه خرید بروید! ما هم برای شما پیشنهاداتی داریم که می تواند در تغییر آشپزخانه شما موثر باشد.

طراوت را به آشپزخانه بیاورید

چه خوب که گل های طبیعی همیشه روی میز آشپزخانه حضور داشته باشند.اگر این بخش زیبا از طبیعت مهمان آشپزخانه شما باشد در طولانی مدت برای شما بی نهایت لذت بخش خواهد بود.تازه کلی آشپزخانه شما شیک هم به نظر می رسد. این گل های رنگی زیبا،گلدانی با یک تک رنگ خاص و زیبا هم لازم دارند. یک گلدان فانتزی تک رنگ هر رنگی که دوست دارید) جلوه گل ها و آشپزخانه شما را چندین برابر می کند. 

ترفندی بدون هزینه

لوازم خانگی کوچک مثل توستر، قهوه جوش و. . . که خیلی دم دست تان است اما بسیار کم به کارتان می آید را در کابینت ها مخفی کنید. این وسایل تنها زمانی که هر روز مورد استفاده قرار می گیرند باید دم دست باشند. اجازه دهید کمی آشپزخانه تان نفس بکشد! درنهایت فضای بیشتری هم خواهید داشت و ارمغان این جابه جایی کمی نظم بیشتر است. لطفا روی وسایلی هم که باید دم دست باشند، خرده ریزهای اضافی نگذارید.

درهای کابینت را تعمیر کنید

به جای اینکه کل کابینت را تغییر دهید، فقط جاهایی که نیاز به تعمیر دارد را سر و سامان دهید.اگر یکی از در های کابینت آشپزخانه شما زیادی خراب شده، فقط همان یک در را عوض کنید.حتی با برداشتن در آن کابینت و چند کابینت دیگر به دلخواه، می توانید آنها را قفسه بندی هم بکنید.برای اینکه کمی بیشتر ظاهر کابینت ها متفاوت شود دستگیره های درب کابینت را تعویض کنید،به شکلی که کاملا با دستگیره قبلی متفاوت باشد.

با این تغییرات اندک، حتما بسیاری از مهمان های شما در نگاه اول فکر می کنند کل کابینت ها را تغییر داده اید.به جای اینکه کل کابینت را تغییر دهید، فقط جاهایی که نیاز به تعمیر دارد را سر و سامان دهیدیک تغییر زیرکانه و کلی تفاوتجای قند و شکر و ظرف میوه اگر خیلی قدیمی هستند، باید تعویض شوند، البته اگر جایگاهی مشخص در آشپزخانه شما دارند.
یک ظرف میوه خوری فلزی هم می تواند کلی به کلاس آشپزخانه شما بیفزاید.

لامپ ها را تعویض کنید

اگر روشنایی آشپزخانه شما لامپ است، با تعویض آن با یک لوستر و آویز،حس و حال فضا را به کلی تغییر دهید. نور آشپزخانه شما نباید آنقدر زیاد باشد که رنگ غذا را متفاوت ببینید و نه آنقدر ملایم باشد که با کار کردن در آشپزخانه به مشکل بر بخورید.

نورپردازی مناسب، آشپزخانه را به یک فضای آرامش بخش و دوست داشتنی برای خانم خانه و دیگر اعضای خانواده تبدیل می کند.نورپردازی مناسب، آشپزخانه را به یک فضای آرامش بخش و دوست داشتنی تبدیل می کند.

پرده ای جدید بدوزید

یک سری به بازار بزنید، یک پارچه مناسب انتخاب کنید و بعد با کمک یک خیاط که می تواند از اعضای خانوده تان هم باشد یک پرده زیبا، ساده و شیک بدوزید. پرده آشپزخانه بهتر است ساده باشد و به همین دلیل دوخت آن نیاز به خیاط حرفه ای و هزینه بالا ندارد، فقط کافی است کمی خلاق باشید. برای پرده آشپزخانه می توانید از رنگ های گرم و مهیج انتخاب کنید، حتی رنگ های ملایمی مثل سبز. انتخاب این موضوع بستگی به سلیقه شما، رنگ و دکور آشپزخانه تان دارد.

دیوار ها را نقاشی کنید

اگر آشپزخانه شما زیادی دلگیر و تاریک است، شاید احتیاج به رنگی تازه دارد. رنگ کردن آشپزخانه را می توانید خودتان هم انجام دهید و هزینه آن کم و محدود است ولی حتما رنگی که برای دیوار ها انتخاب می کنید باید روشن باشد. طیف رنگی سفید تا کرم روشن مناسب است. اگر هم نگران کثیف شدن دیوارها هستید، این نگرانی بیهوده است چرا که رنگ هایی در بازار موجود است که به راحتی قابل شست وشو است. هر چه رنگ آشپزخانه شما روشن تر باشد دلباز تر به نظر می رسد.
برای رنگ کردن آشپزخانه تان به هیچ عنوان از رنگ های تیره استفاده نکنید.دکوراسیون زیبای آشپزخانه اگر آشپزخانه شما زیادی دلگیر و تاریک است دیوارهای آن را رنگ روشن بزنید.

لوکس کردن دکور آشپزخانه بدون هزینه!

3.39
این مطلب مفید بود ؟63
برگرفته از پارس - دو نفره -/ح
وبگردی