فواید نوشابه

استفاده از نوشابه سیاه در خانه تکانی شب عید

کد مطلب : 27635تعداد نظرات : 1 نظرزمان مطالعه : 4 دقیقه
با توجه به قدرت بالای نوشابه در از بین بردن لکه ها می توان از این نوشیدنی برای پاک کردن لکه های سر سخت و همچنین جرم زدایی سطوح استفاده کرد.

فواید نوشابه سیاه و کاربردهای آن در خانه تکانی

درباره ی اسیدی بودن نوشابه و کارایی آن در تمیز کاری شب عید حقایقی وجود دارد. به دلیل وجود اسیدیته فسفریک و P.H با مقدار 2/8 کوکا می توان اثر آن را با آب لیموی تازه و سرکه مقایسه کرد، بدان معنا که می توان به جز نوشیدن این مایع شیرین از آن استفاده های مقرون به صرفه نیز در تمیز کردن خانه کرد، پس این قسمت از نمناک را تا اخر مطالعه کنید.

نوشابه

استفاده های متفاوت نوشابه

1. پاک کننده روغن:

با استفاده از نوشابه دیگر نگران روغن ریخته شده کف گاراژ و یا پارکینگ نباشید. کافی است مقداری از نوشابه را روی ناحیه ریخته شده روغن بریزید، چند ساعت صبر کنید و سپس آن ناحیه را شستشو دهید.

2. پاک کردن لکه های جوهر:

علامت خودکار ، جوهر و ماژیک بر روی فرش یک عذاب واقعی است. برای پاک کردن این لکه ها مقدار کمی از نوشابه را روی آن ها بریزید و سپس با اسفنج آب و صابون آن را تمیز کنید تا به حالت اولیه برگردد.از بین بردن لکه چربی از روی لباس

لکه جوهر

3. تمیز کردن توالت:

برای تمام افراد اثبات شده است که نوشابه می تواند کاسه توالت را به خوبی تمیز کند. برای تمیزی و شفاف کردن آن مقداری نوشابه را در کاسه توالت بریزید ، چند ساعتی صبر کنید سپس با استفاده از فرچه توالت آن را شستشو دهید.

4. زنگ زدگی:

اشیا کوچک زنگ زده را داخل لیوانی پر از نوشابه بخیسانید و یک شب تا صبح اجازه دهید تا زنگ زدگی آنان پاک شود، همچنین برای پاک کردن سکه نیز می توانید از نوشابه استفاده کنید.

5. پاک کردن سیاهی کف قابلمه و تابه:

تمیز کردن سیاهی کف قابلمه و تابه می تواند امری زمان بر باشد. بنابراین برای راحت شدن از شر آن ها بدون آنکه به دست و ناخن خود آسیب برسانید کافیست یک بطری نوشابه را در تابه و قابلمه خالی کنید و روی حرارت خیلی کم قرار دهید ،بعد از یک ساعت بصورت عادی آن ها را شستشو دهید.

6. پیچ و مهره:

آیا پیچ و مهره ها محکم بسته شده اند و درهمین حال زنگ زده اند ؟ برای تمیز کردنشان مقداری نوشابه روی آن ها بریزید و مدتی صبر کنید سپس آن ها را شستشو دهید و به راحتی بازشان کنید.

پیچ و مهره

7. شیشه جلو اتومبیل:

با ریختن یک بطری نوشابه برروی شیشه اتومبیل می توانید تمام لکه ها و کثیفی های آن را از بین ببرید، سپس با آب شستشو دهید.

8. کتری:

تمیز کردن آهک کتری با وجود نوشابه بسیار آسان است. کافی است کتری را پر از نوشابه کنید و بجوشانید، سپس شعله را خاموش کرده و نیم ساعت صبر کنید و در نهایت به خوبی کتری را بشویید.

9. لکه های لباس:

با ریختن نوشابه بر روی لباس می توانید از شر لکه های سرسخت خون و یا روغن راحت شوید. کافی است لباس هایتان را در نوشابه بخیسانید سپس با پودر شوینده معمولی شستشو دهید.

10. از بین بردن رنگ برروی اشیا:

با خیساندن یک حوله درون نوشابه و مالیدن آن برروی اشیای فلزی از شر این رنگ ها خلاص شوید.

11. رفع زنگ زدگی استخر:

زنگ زدگی دراستخر باعث زشت شدن نمای آن خواهد شد اما با ریختن دولیتر نوشابه در استخر اثرات زنگ زدگی ناپدید می شوند.

استخر

12. پاک کردن سولفات باتری خودرو :

با ریختن مقداری نوشابه برروی باتری اتومبیل اثر سولفاته آن را از بین ببرید.

13. پاک کردن لکه شیر از روی لباس:

کافی است لباس را به مدت 5 دقیقه در نوشابه بخیسانید سپس بخوبی شستشو دهید.

14.تمیز کردن لنز های عینک:

کافی است مقداری نوشابه را برروی لنز های عینک بریزید و بعداز خشک کردن برای ازبین بردن اثر چسبندگی نوشابه، عینکتان را بشویید.

15. پاک کردن شیشه:

فرمول نوشابه در پاک کردن شیشه نیز مفید است. اسید سیتریک موجود در نوشابه مانند سایر محصولات تمیز کننده برای ازبین بردن لکه ها و رنگ های موجود در شیشه کارساز است.

16. پاک کردن اثر چسبندگی آدامس:

از آنجا که نوشابه حاوی اسید فسفریک است می تواند چسبندگی آدامس را خنثی کند. اگر آدامس به موهایتان چسبیده شده است کافی است برای چند دقیقه درون نوشابه بخیسانید تا آدامس آن جدا شود.

چسبندگی مو

17.ماشین ظرفشویی:

مانند تمام زنگ زدگی ها نوشابه می تواند اثر زنگ زدگی و املاح آب را روی قفسه ماشین پاک کند و فقط کافی است هنگامی که کار شستشو ماشین ظرفشویی تمام شد یک بطری نوشابه را در آن بریزید و چند دقیقه ای صبر کنید.

18. ضدیخ اتومبیل:

صبح هایی که هوا سرد است ، شیشه جلوی ماشین حالت یخ زدگی به خود پیدا می کند. با استفاده از نوشابه می توانید این یخ زدگی را ازبین ببرید.

19. تمیز کردن دوغاب سیمان برروی کاشی ها:

نوشابه قدرت تمیز کنندگی دوغاب سیمان را نیز دارد. با ریختن مقداری نوشابه روی کاشی ها دوغاب راتمیز و سپس شستشو دهید.

20. ازبین برنده لکه های زجاجیه چینی:

همانطور که نوشابه کاسه توالت را براق می کند ، می تواند لکه های موجود برروی سینک ظرفشویی و حتی آیینه حمام را نیز شفاف کند.

21. تمیز کردن لکه های ماژیک:

اگر برروی اسباب خانه، مبل و یا دیوار اثری از ماژیک دیدید با استفاده از نوشابه می توانید این لکه ها را بطور دائم ازبین ببرید.

ماژیک

22. شفاف کردن جواهرات قدیمی:

جواهرات قدیمی را در ظرفی پر از نوشابه غوطه ور کنید تا به آن ها درخشش و جلا دهید.

23. پاک کردن کثیفی برروی کروم:

از نوشابه همچنین برای پاک کردن آلودگی روی کروم نیز استفاده می شود. این عمل را با رعایت نکات ایمنی برای پاک کردن بدنه موتور سیکلت و نمای بیرونی انجام دهید و متوجه تمیزی و بی لکه شدن بدنه ها شوید.

24. ازبین بردن اثر چسب:

نوشابه به ازبین بردن اثر چسب باقی مانده روی سطوح، دیوار و حتی کف خانه نیز کمک می کند.

25. پاک کردن کپک برروی لباس:

ریختن نوشابه در ماشین لباسشویی به نظر ایده خوبی نیست اما خالی کردن یک بطری نوشابه می تواند اثر کپک زدگی روی لباس را ازبین ببرد. نوشابه همچنین لکه های چربی را از لباس پاک می کند .آیا تا بحال به ارتعاش ماشین لباسشویی توجه کرده اید؟با ریختن نوشابه در ماشین لباسشویی می توانید از ارتعاش واشر جلوگیری کنید.

استفاده از نوشابه سیاه در خانه تکانی شب عید

4.351
این مطلب مفید بود ؟447
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/م.ح
1 نظر به ثبت رسیده است
رهگذر1398-11-08
من یه کم نوشابه سیاه فقط به پشت برگ یکی از تربچه ها که پشتش پر شته و حشره بود زدم در کمال تعجب وناباوری دیدم همه شته ها نیست و نابود شدن حتی احتیاج نبود به بقیه برگ تربچه ها نوشابه بزنم فقط کافیه یه بار این کار و بکنید بارون هم اگه بیاد اثرش از بین نمی ره
20
وبگردی