استقلال و پرسپولیس

استقلال و پرسپولیس در آستانه بخشش مالیاتی

تاریخ انتشار : 11 تیر 1399کد مطلب : 2706زمان مطالعه : 2 دقیقه
در صورتی که استقلال و پرسپولیس از طریق بورس به بخش خصوصی واگذار شوند بدهی مالیاتی آنها بخشیده خواهد شد.

میزان: استقلال و پرسپولیس 2 باشگاه دولتی هستند که از سال های گذشته تاکنون در خصوص واگذاری آنها به بخش خصوصی صحبت ها و وعده های زیادی داده شده است، اما هیچگاه این اتفاق رخ نداده است و هر سال این دو باشگاه در انتظار بودجه دولتی بوده اند، اما به نظر می رسد این بار دولت به طور جد پیگیری خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس است.
مسعود سلطانی فر، وزیر ورزش و جوانان عنوان کرد که تا پایان دولت دوازدهم دو باشگاه استقلال و پرسپولیس قطعا خصوصی خواهند شد.

سازمان خصوصی سازی قصد دارد سهام این دو باشگاه را در بورس عرضه کند و به همین خاطر وزارت ورزش برای اینکه سرمایه سرخابی ها بیشتر شود چندین ورزشگاه را به این دو باشگاه واگذار کرد. از طرف دیگر اتفاق مهمی که در این خصوص رخ داد حل مشکل بدهی مالیاتی آن هاست.

رئیس جمهور در نامه ای به وزیر اقتصاد خبر داد که ورود سازمان امور مالیاتی به پرونده های سال های ماقبل 1398 تمامی شرکت هایی که در سال جاری در بورس پذیرش می شوند ممنوع شده و سازمان امور مالیاتی متعرض حساب های سنوات گذشته آن ها نخواهد شد.

این مصوبه می تواند شامل دو باشگاه استقلال و پرسپولیس هم شود، چرا که مالیات این دو باشگاه بیشتر از 200 میلیارد تومان است و بخشش این مبلغ گام بسیار مهمی در روند خصوصی سازی این دو باشگاه خواهد بود. البته در صورتی که سهام استقلال و پرسپولیس در بورس عرضه نشود این بخشش مالیاتی صورت نخواهد گرفت. باید دید قول وزارت ورزش مبنی بر خصوصی سازی این دو باشگاه پرطرفدار چه زمانی رخ خواهد داد و آیا این تفاق به نفع آنها خواهد بود یا خیر.

انتهای پیام/م

استقلال و پرسپولیس در آستانه بخشش مالیاتی

3.33
این مطلب مفید بود ؟21
وبگردی