باردار شدن
داشتن رژیم غذایی مناسب، نقش بسیار حیاتی را دردوران بارداری و قبل از آن ایفا می کند به طوری که مصرف بعضی از غذاها مانع باردار شدن می شوند.

مواد غذایی که مانع باردار شدن می شوند و خوردن آنها در بارداری ممنوع است

اگر میخواهید که بچه دار شوید، مهم است که با خوردن غذای خوبی برای بدن خود، مواد مغذی مورد نیاز بدن حود را برای بار دار شدن آماده کنید.خوردن غذای سالم باعث افزایش شانس بارداری و تولید یک کودک سالم می شود اما مصرف یک سری از غذاهای خاص ممکن است برای باروری مشکل ایجاد کند و یا جنین شما صدمه ببیند.

خداحافظی با این غذاها در دوران بارداری و قبل از آن 

به رژیم غذایی خود توجه کنید.(چه زن و چه مرد)
یک رژیم غذایی متعادل، شانس شما را برای داشتن یک کودک سالم بالا می برد.خوردن میوه ها، سبزیجات و غذاهای غنی از کلسیم مانند شیر و ماست و پنیر به صورت روزانه باعث می شود که تخمک گذاری شما قابل پیش بینی می باشد و بارداری به راحتی صورت می گیرد. فقط اگر شما به صورت قابل توجهی چاق یا لاغر هستید، ممکن است که تخمک گذاری به راحتی انجام نشود.همسر شما نیز باید به رژیم غذایی خود توجه کند، زیرا برخی از ویتامین ها و مواد معدنی مانند:روی و ویتامین E و C و اسید فولیک برای ساخت اسپرم سالم مهم هستند.
باردار شدن
بهترین توصیه ها برای قبل و بعد از بارداری
ماست کم چرب
در حالی که گفتگو و بررسی درباره ی چربی کم و پر چرب همیشه ادامه دارد.در اینجا یک فشار مثبت دیگر نسبت به استدلال کامل پرچربی وجود دارد . طبق تحقیقات انجام شده، 85% از زنانی که از لبنیات کم چرب استفاده می کنند، بیشتر در معرض ناباروری قرار می گیرند.
بارداری
باید ها ونباید های غذایی برای قبل و بعد از بارداری
نان سفید
اگر چه احتمالا شما هم اکنون نان سفید را حذف کرده اید،کربوهیدرات های تصفیه شده به سرعت هضم می شوند و باعث ناپایداری قند خون و افزایش انسولین می شود. که طبق گفته ی متخصصین دانشکده بهداشت عمومی هاروارد ممکن است که مانع تخمک گذاری شود.
الکل
الکل ممکن است که در خلق و خوی شما تاثیرگذار باشد.این ماده در مردان باعث ضعف قوای جنسی می شود و قدرت باروری آنها را کاهش می دهد.
دوران بارداری
چه غذاهایی را در دوران بارداری نخوریم
هات داگ
تحقیقات محققان نشان می دهد که باروری در مردانی که هات داگ و امثال آنرا به مقادیر زیاد استفاده میکنند، 23% کمتر می باشد و اسپرم تولید شده در این مردان نیز کاهش می یابد.همچنین تحقیقات همین محققان نشان می دهد افرادی که از رژیم های دارای اسیدهای چرب امگا 3 استفاده کرده بودند، دارای اسپرم سالم بودندو نسبت باروری آنها 51% بیشتر از بقیه مردان می باشد.
شیر سالم
در زنان شیر پرچرب باعث افزایش باروری می شود. اما به نظر می رسد که در مردان اثر معکوس دارد.بر اساس یه مطالعه منتشر شده در Human Reporduction:مصرف دو یا چند لیتر لبنیات در روز می تواند اسپرم را کم و حرک آنرا کند می کند.
دوران قبل از بارداری
خوردن چه غذاهایی مانع از باردار شدن می شود
شما ممکن است روزی چند دونات میل کنید. اما به آینده فکر کنید که برای خانم های باردار کاملا مضر می باشد. پس به فکر باشید و یک جایگژین مناسب برای آن پیدا کنید.محققان دانشگاه هاروارد دریافتند مردانی که از چربی های ترانس دار با غلظت بالا استفاده می کنند و در منی آنها وجود دارد، 96% اسپرم کمتری نسبت به بقیه مردان دارند.
سودا
تحقیقات نشان می دهد مردانی که هر روز نوشیدنی های شیرین مانند نوشابه های گازدار می نوشند، کاهش تحرک اسپرم خواهند داشت.بنابراین اگر می خواهید که این موضوع حل شود، شکر را از رژیم غذایی خود به خصوص نوشیدنی های خود حذف کنید و نوشیدنی های بدون قند و شکر را جایگزین کنید.

خوراکی ها و غذاهایی که مانع باردار شدن می شوند

4.175
این مطلب مفید بود ؟6213
منبع : بخش سبک زندگی نمناک / ن / ف
وبگردی