شامپو
گاهی اوقات افراد به علت عدم آگاهی از برخی محصولات بهداشتی که سرطانی و کشنده هستند، از برندهای معروف شامپو همچون کولگیت، پالمولیو و کلومر استفاده می کند و به خود آسیب های جدی وارد می کند.جزئیات بیشتر را در ادامه بخوانید.

برندهای شامپو که سرطان زا از آب در آمدند!

 
گاهی اوقات شامپوها سبب به وجود آمدن حساسیت های پوستی و چشمی می شوند و با خود ریزش مو به همراه دارند اما گاهی اوقات ضرر شامپوها فراتر می رود و با مبتلا کردن فرد به سرطان، به مرور زمان سبب مرگ می شود. طی مطالعه ای که در مرکز سلامتی و بهداشت محیط انجام شد نشان داده شد که 98 مورد از محصولات شوینده و بهداشتی همچون شامپوها و صابون های موجود در بازار سرطان زا هستند.
 
بیشتر این شامپوها حاوی محصولات شرکت های معروف کولگیت، پالمولیو، کلومر، والگرینز، کمارت، گلمور، لوش، تارگت، لیناس و میشل و ماشال هستند. بیشتر محصولات این شرکت های آرایشی و بهداشتی شامپوهایی تولید کرده اند که بعد از بررسی و آزمایش های متعدد مشخص شد که این شامپوها حاوی ماده ای سرطان زا به نام دی اتانولامین هستند.
 
 
برندهای معروف
 
 
متاسفانه بیشتر افراد بر این باورند که محصولاتی که در فروشگاه ها و داروخانه ها فروخته می شود امن و بی خبر است اما شناسایی این ماده در طیف گسترده ای از شامپوها خلاف این امر را ثابت کرد. این در حالی است که باید نام دی اتانولامین که ماده ای سرطان زا است در فهرست مواد تشکیل دهنده این محصولات آورده شود و افراد آگاه شوند که چه دوزی از این ماده را مصرف می کنند.
 
 
شامپو
 
 
متاسفانه این ماده سرطان زا نیز در شامپوهای کودکان نیز وجود دارد و از این محصولات معروف می توان به Baby R Us و محصولات حبابی کودکان Kmart اشاره کرد.

برندهای شامپو که سرطان زا از آب در آمدند!

4.439
این مطلب مفید بود ؟345
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از باشگاه خبرنگاران/م.ن
برچسب : شامپو زدن
وبگردی