بیماری ناشناخته

کشف یک بیماری ناشناخته در هند

تاریخ انتشار : 18 آذر 1399کد مطلب : 60305زمان مطالعه : 1 دقیقه
بیماری ناشناخته در هند یک نفر را کشت و 150 فرد دیگر را در بیمارستان بستری کرد.
خبرگزاری صدا و سیما:خبرگزاری های هند با اعلام خبر بروز بیماری مرموزی در شهر الورو در ایالت آندراپرادش اعلام کردند:حدود 400 نفر در این شهر به یک بیماری مرموز مبتلا شده اند و 150 نفر از آنان در بیمارستان بستری شده اند. یک فرد 45 ساله، دوروز پیش یعنی پنج دسامبر درگذشت. هنوز مشخص نیست که چه چیزی باعث این بیماری شده است. افراد دچار ضعف و حالت تهوع شده و بیهوش می شوند.
کی باسکر رائو کمیسر بهداشت ایالت آندراپرادش گفت:این علائم شامل تشنج، تهوع و علائم عصبی است و در همه گروه های سنی و جنسیتی یکسان است.
آقای رائو گفت:نتایج آزمایش هیچ یک از بیماران از نظر کووید 19 مثبت نبوده است و پزشکان هنوز منبع عفونت و علت بیماری را مشخص نکرده اند. بیماران ساکن 34 بخش شهرداری الورو هستند و برخی معتقدند ممکن است این بیماران از آب آلوده استفاده کرده باشند، اما آزمایشات نشان داد که آب بی خطر است. وجود 27 فلز سنگین در آب آشامیدنی منتفی است و ناخالصی ها در حد مجاز است. تیم های سازمان بهداشت جهانی، شورای تحقیقات پزشکی هند و موسسه علوم پزشکی سراسر هند در حال بررسی این نمونه ها هستند.
پزشکان منتظر نتایج آزمایش ها و بررسی دقیق تر هستند. جاگان موهان ردی وزیر ارشد این ایالت پس از بازدید از بیمارستان دولتی محل بستری 150 نفر از بیماران، خواستار اعلام وضع اضطراری بهداشتی در منطقه شد.
انتهای پیام/م

 

کشف یک بیماری ناشناخته در هند

56
این مطلب مفید بود ؟60
وبگردی