تجمع چربی در بدن
خیلی از افراد با تجمع چربی در یک جای خاصی از بدن مواجه میشوند این چاقی علتی دارد که باید مورد بررسی قرار گیرد و همچنین می تواند به راحتی درمان شود.

علت 6 نوع از چربی های بدن و چگونگی خلاص شدن از آنها

راه های زیادی وجود دارد که از طریق آنها می توانیم از چربی های بدن خلاص شویم و مطالعات اخیر، ترفندهای زیادی را پیش روی ما قرار می دهند اما مشکل اینجا است که این روش مطمئن ممکن است برای شخص دیگر اصلا جواب ندهد و دلیل آن هم این است که همه ما بدن های متفاوتی داریم و باید قبل از هر کاری بفهمیم که وزن گیری بدن ما چگونه است و راه امن و موثر برای کاهش وزن در بدن ما چیست.

مطالعات زیادی در مورد انواع چاقی انجام شده است که 6 نوع مختلف از بدن ها را بر اساس نوع چربی دسته بندی می کند و به ما می گوید که باید روی کدام قسمت تمرکز بیشتری داشته باشیم و حال در این بخش از ورزش و تناسب اندام نمناک قصد داریم که راه های موثر برای کاهش وزن را بیان کنیم که هرکس بتواند متناسب با نوع بدن خود آن را به کار بگیرد.

علت شکم بزرگ

علت و رفع تجمع چربی در قسمت های مختلف بدن

دلیل اصلی تجمع چربی در هر جای بدن چیست؟

1. چربی کامل در بالا تنه

این نوع از چاقی معمولا به علت مصرف زیاد کالری بیش از سوزاندن آن اتفاق می افتد، بنابراین علت های اصلی آن می تواند پرخوری و فعالیت نکردن باشد.

چگونه از این نوع چربی خلاص شویم:

ورزش ایروبیک انجام دهید، زیرا این نوع چربی به دلیل فعالیت کم می باشد.

قدم زدن، دویدن یا شنا کردن حداقل در 30 دقیقه می تواند به شما کمک کند که از چربی های اضافه خلاص شوید.

مصرف قندهای فرآوری شده را کنار بگذارید و نوشیدنی و شیرین کننده های مصنوعی را فراموش کنید.

غذاها و نوشیدنی های شیرین به شما احساس سیری کامل نمی دهد و فقط باعث می شود که کالری های اضافی و غیر ضروری را وارد بدنتان کنید.

2. چربی زیر شکمی

علت هایی که ممکن است باعث تجمع چربی در قسمت پایین شکم شود، استرس، افسردگی یا تشویش می باشد.

چگونه از این نوع چربی ها خلاص شویم:

از استرس دوری کنید و ریلکس کردن را یاد بگیرید چرا که هورمون استرس یا همان کورتیزول باعث انباشته شدن چربی در شکم می شود و مدیتیشن و انجام تمرین های تنفسی می تواند برای از بین رفتن این چربی ها مناسب باشد.

چای سبز بنوشید، این چای برای چربی سوزی عالی است پس نوشیدن یک لیوان داغ چای سبز می تواند راهی مناسب برای آرامش یافتن باشد.

چای سبز

راه کاهش تجمع چربی در بدن

تجمع چربی در جاهای مختلف بدن چه علتی دارد؟

3. چربی در پایین تنه

یکی از دلایلی که باعث بزرگ شدن پایین تنه می شود، وجود گلوتن زیاد در رژیم غذایی است.

ورزش و تناسب اندام نمناک بار دیگر عنوان می کند که اگر از سایز پایین تته خود راضی نیستید باید رژیم فاقد گلوتن را مصرف کنید.

چگونه از این چربی خلاص شویم:

از تپه یا پله بالا بروید که این کار باعث می شود چربی ها در قسمت ران از بین برود و عضلات پای شما را قوی کند.

صبحانه را فراموش نکنید.

اگر صبحانه نخورید متابولیسم شما آغاز نخواهد شد و این کار باعث می شود که در طول روز بیشتر احساس گرسنگی کنید و بیش از قبل غذا بخورید.

4. شکم ورم کرده

مصرف زیاد موارد الکلی می تواند شکم شما را به این روز بیاندازد، پس اگر می خواهید که شکمتان از اینی که هست بزرگ تر شود همچنان به مصرف این نوشیدنی ها ادامه دهید.

چگونه از این چربی ها خلاص شویم:

با قطع مصرف مواد الکلی می توانید چربی های شکم را از بین ببرید که الکل همچنین باعث مشکلات زیاد دیگری در سلامت فرد نیز می شود.

سعی کنید که وعده های روزانه خود را کم تر کنید و تعداد دفعات آن را زیادتر کنید که این کار باعث می شود متابولیسم شما افزایش یابد و به حفظ انرژی تان نیز کمک خواهد کرد و علاوه بر آن بعد از هر وعده شکم شما کوچک تر از قبل خواهد شد.

علت چاقی بالاتنه

عوامل افزایش تجمع چربی در بدن

تجمع چربی در هر قسمت از بدن نشانه چیست؟

5. چربی در پایین تنه مخصوصا در پاها

این مشکل در افرادی که مشکلات سیاهرگی در پا دارند یا در دوران حاملگی سابقه ورم پا را داشته اند، رایج است.

چگونه از این چربی ها خلاص شویم:

برای جلوگیری از ورم کردن باید از خوردن غذاهای نمک دار اجتناب کنید، زیرا نمک باعث می شود که آب زیادی در بدن شما باقی بماند.

بیش تر از 30 دقیقه در یک جا ساکن و بدون فعالیت ننشینید و سعی کنید بعد از این مدت بلند شوید و شروع به قدم زدن کنید و اگر می توانید با پاهای رو به بالا دراز بکشید و از جمع شدن مایع و خون در قسمت ساق پا جلوگیری کنید.

6. شکم بزرگ با تجمع چربی در قسمت بالای کمر

معمولا این چربی به دلیل فعالیت کم در فرد می باشد پس بهتر است که هر چه سریع تر ورزش کردن را شروع کنید تا چربی موجود در شکم و کمر شما آب شود.

آب کردن چربی

راه مقابله با تجمع چربی در بدن

چگونه از این چربی ها خلاص شویم:

حتما خواب کافی داشته باشید چرا که آشفتگی در خواب می تواند باعث تغییراتی در هورمون ها، افزایش اشتها و همچنین اضافه وزن در فرد شود که می تواند چربی زیادی را در شکم و کمر ذخیره کند.

بیشتر غذاهایی را مصرف کنید که حاوی فیبر می باشند که این غذاها باعث می شود اشتها و جذب کالری از غذا کاهش پیدا کند و به شما کمک می کند که چربی در قسمت کمرتان نیز کم شود و

بسیار مهم است که به یاد داشته باشید رژیم سالم و یک سبک زندگی فعال می تواند بهترین تاثیر را روی بدن شما بگذارد.

دلیل چاقی و تجمع چربی در بخش ها مختلف بدن چیست؟

4.111
این مطلب مفید بود ؟92
منبع : بخش ورزش و تناسب اندام نمناک /ن /آ
برچسب : چاقی شکمی
وبگردی