تشک طبی
گاهی اوقات خوابیدن بر روی تشک علاوه براینکه خستگی را رفع نخواهد کرد بلکه امکان این که خستگی را دوچندان کند نیز وجود دارد.

خوابیدن روی تشک طبی چرا اهمیت بالایی دارد ؟

به بستر می روید و احساس می کنید به جای آنکه از خستگی شما کاسته شود بر آن افزوده شده است و نمی توانید بخوابید؟ آیا تا به حال این مشکل باعث شده است که به خرید تشک فکر کنید؟ اگر بله، به احتمال زیاد پاسخی درست برای مشکل خود پیدا کرده اید.

امروزه متخصصان سلامتی معتقدند کیفیت خواب بر کیفیت زندگی ما به شدت اثر می گذارد. تشکی که با شرایط جسمی شما مطابق باشد قطعا خواب راحتی برای شما به دنبال خواهد داشت. یک تشک مناسب حتی به افرادی که از کمر درد یا گردن درد رنج می برند کمک می کند در طول خواب با کم کردن فشار بر روی این نواحی حس بهبودی را تجربه کنند. معمولا توصیه می شود این افراد از تشک های طبی استاندارد و مطابق با شرایط خود استفاده نمایند. تشک طبی مناسب باعث قرارگیری درست ستون فقرات می شود که در نتیجه به بدن اجازه می دهد در زمان خواب کاملا استراحت کند و نیروی خود را باز یابد. بنابراین بسیار مهم است که در خرید تشک نهایت دقت و وسواس را به خرج دهید و تشک مناسب خود را خریداری نمایید.

اهمیت تشک طبی

این روزها حتی بر تعداد طرفداران تشک طبی به منظور پیشگیری از مشکلات ساختاری ستون فقرات افزوده شده است. پس اگر به خاطر دردهای ستون فقرات و یا پیشگیری از آن قصد خرید تشک طبی را دارید خوب است نکاتی در مورد این تشک ها داشته باشید.

تشک های طبی انواع بسیار متنوعی دارند از نوع بیمارستانی و کاملا تخصصی جهت استفاده بیماران دارای شرایط خاص گرفته تا انواع تشک های خانگی که برای استفاده های معمول کاربرد دارند.

متاسفانه این روزها تشک های طبی تقلبی بسیاری روانه بازار شده و به دلیل قیمت پایینی که دارند تعداد افراد زیادی را به سمت خود می کشانند. به یاد داشته باشید که تشک استاندارد باید فرم بدن را به خوبی حفظ کرده و بر مفاصل فشاری وارد نیاورد. فشار وارده از تشک های بی کیفیت نه تنها دردی را درمان نمی کند بلکه به شدت نیز می افزاید.

تشک طبی استاندارد آنقدر نرم نیست که بدن را در خود فرو ببرد و با ایجاد تغییر در شکل ساختاری ستون فقرات، کمر شما را به درد آورد. همچنین این نوع تشک ها آنقدر سفت نیستند و به بدن اجازه می دهند انعطاف لازم خود را حفظ کند و در نتیجه به ساختار بدن فشاری وارد نمی آورند.

یکی از انواع خوب تشک های طبی که از ویژگی های فوق برخوردار می باشند، تشک های ساخته شده از لاتکس است. تشک لاتکس اولین سری تشک طبی نیست و پیش از آن تشک هایی با هسته مموری فوم به عنوان تشک طبی شناخته شده بودند اما با گذشت زمان، تولیدکنندگان جایگزین مناسب تری برای تشک های طبی معرفی کردند که لاتکس نامیده شد.

تشک با هسته لاتکس دردهای عضلانی را بهبود می بخشد و در نتیجه خواب راحت و کاملی را فراهم می آورد. ضمن اینکه از نظر دوام نیز نسبت به دیگر انواع تشک های طبی دوام بیشتری دارند. اگر به دنبال تشک طبی عام تری باشید احتمالا تشک طبی مموری فوم را انتخاب می نمایید که تنوع زیاد و گسترده ای برای افراد با شرایط مختلف دارد. سطح این تشک ها کاملا یکنواخت است و شما در هر جایی از تشک که قرار بگیرید احساس راحتی خواهید داشت

فواید خوابیدن روی تشک

نکاتی مهم در خرید تشک مناسب

یکی از نکات بسیار مهمی که باید به هنگام خرید تشک طبی و یا معمولی به آن توجه کنید اینست که تشک باید با وزن شما هماهنگ باشد. این هماهنگی علاوه بر بالا بردن طول عمر تشک، کیفیت خواب و راحتی شما را نیز تضمین می کند. به این صورت که تشک های سفت تر به افراد با وزن¬های بالاتر و تشک های نرم تر به افراد با وزن های پایین تر پیشنهاد می شود.

اضافه بر آن شیوه خوابیدن و قد شما نیز در انتخاب میزان انعطاف پذیری تشک اثرگذار خواهد بود. مثلا اگر عادت دارید به پهلو بخوابید مهم است تشک های نرم تری انتخاب کنید. همچنین اگر دائما از پهلویی به پهلوی دیگر می روید تشک باید این قابلیت را داشته باشد که منعطف شده و فشاری بر ستون فقرات شما وارد نیاورد. اگر عادت شما خوابیدن بر روی شکم است خصوصا هنگامی که این عادت با وزن سنگین و یا کمر درد همراه شود توصیه می شود تشک های سفت انتخاب کنید تا ستون فقرات در موقعیت ثابتی قرار بگیرد. در اینصورت بدن نیز در تشک فرو نمی رود و مانع از به درد آمدن کمر شما می شود. برخلاف این وضعیت هنگامی است که عادت شما خوابیدن به پشت است. محافظت از قسمت پایینی کمر برای این موقعیت ضروری است در نتیجه تشک هایی به شما پیشنهاد می شود که از نرمی متوسطی برخوردار باشند.

خرید تشک مرغوب و با کیفیت

با پیشرفت و به روز شدن فن آوری های جدید در دنیا کیفیت خواب و به دنبال آن کیفیت زندگی افراد در دنیا بالا رفته است. در همین راستا شرکت زست تشک های خود را با بالاترین کیفیت، با استفاده از به روزترین تکنولوژی های آلمان و استفاده از بهترین مواد اولیه تولید و عرضه می کند. این شرکت قصد دارد با بهره¬گیری از اصول طراحی ارگونومیک کیفیت خواب ایرانیان را به استانداردهای جهانی برساند و آرامش را به همگان هدیه کند. شما می توانید تشک های زست را از نمایندگی های این شرکت واقع در سیزده استان کشور تهیه نمایید.

چرا خوابیدن بر روی تشک طبی اهمیت دارد؟

54
این مطلب مفید بود ؟40
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی
    not found