مغز عاشق
آیا تا بحال عاشق شده اید؟ مغز یک انسان عاشق چه شکلی است؟ با عاشق شدن چه اتفاقی در مغز می افتد؟ با ما باشید تا پاسخ سوالات خود را بگیرید.

چه اتفاقی برای مغز عاشق می افتد؟

عاشقانه های رمانتیک باعث یک سری تغییرات پیچیده در سیستم مغزی ما می شود. اگر راجع به تجربیات تحولات خود در زمانی که عاشق شده اید ، از شما سوال شود، ممکن است به نظر برسد که این موضوع به صورت طبیعی اتفاق می افتد. اما آیا تا به حال فکر کرده اید که چطور همچین جهش عاطفی عظیمی را ایجاد می کنیم؟ یا بعبارت دیگر، چه تغییراتی در مغز ما اتفاق می افتد که به ما اجازه می دهد تا عمیقا عاشق شویم؟
 
استفانی کایکوپو که یک روانشناس در دانشگاه شیکاگو می باشد ، علوم عصبی عشق مربوط به چندین دهه را مطالعه کرده است. توضیح می دهد که این فرآیند شامل؛ چندین تغییر پیچیده مخصوصا در سیستم پاداش مغز است.
مغز یک عاشق
در مغز افراد عاشق چه اتفاقی می افتد؟

مغز آدم عاشق چه شکلی است؟

به طور خاص، در یک بررسی درباره ادبیات عشق لیزا دایموند و جانا دیکنسون در سال 2012، روانشناسان دانشگاه یوتا دریافتند که عاشقانه های آنها بیشتر به طور پیوسته با فعالیت در دو ناحیه مغز مرتبط بودند (منطقه تحریک شکمی ( VTA) و قسمت هسته دمی) این مناطق نقش مهمی در مسیر سیستم پاداش مغز مارا ایفا می کنند و دوپامین عصبی احساس خوبی را تنظیم می کنند.
در مغز عاشق چه میگذرد
در مغز عاشق چه میگذرد؟

مراحل عشق

بعبارت دیگر؛ شما در مراحل اولیه ی عشق، شخص را طلب می کنید، زیرا او باعث می شود که احساس خوبی داشته باشید و در طول زمان، این احساسات همچنان ادامه دارد.
تحقیق در زمینه عصب شناختی ما و دیگران نشان می دهد که زمانی که شما عاشق هستید، و تا زمانی که رابطه ی شما رضایتبخش باقی بماند، به سادگی فکر کردن درباره ی او می تواند احساس خوبی را به شما منتقل کند. و می توانید بر روی درد، استرس و سایر احساسات منفی شما تاثیر مثبت بگذارد.
 
 مراحل عشق

زمانی که عاشق میشوید چه اتفاقی در مغز شما می افتد؟

دوپامین هورمون عشق

اگر چه مراحل اولیه عشق مهیج و پرشور است . اما با گذشت سالها، این عشق پرورش داده می شود و ممکن است که حس متفاوتی باشد. مغز ما ممکن است که لزوما این تفاوت را نداند و احساس نکند.
در یک تحقیق که توسط Bianca Acevedo که اکنون یک دانشمند تحقیقاتی در دانشگاه سانتا باربا در کالیفرنیا می باشد ، انجام شد؛ شرکت کنندگانی که به طور متوسط 4 الی 21 سال از زندگی مشترکشان گذشته است، و هنوز عشق خود را بروز می دهند و به یکدیگر نشان می دهند، به دلیل فعالیت مشابه دوپامین در آن زمان نیز می باشد. مانند VTA که در مراحل اولیه عشق وجود دارد.
 مغز انسان عاشق

اتفاقات عجیبی که با عاشق شدن برای مغز اتفاق می افتد

عشق و عاشقی زیر سر مغز شما است!

این الگوهای عصبی از عشق رمانتیک به نظر میرسد که بین جنسیت ها، فرهنگها و گرایشات جنسی مختلف جهانی باشد. اما طبق گفته دایموند و دیکنسون همه انواع عشق و دوست داشتن یک شکل است.
عشق رمانتیک و افلاطونی به عنوان مثال میتواند از نمادهای عصبی خاص بیاید . و مطالعات روند پردازش عصبی با مسئولیت جذب شدن و تمایلات جنسی میتواند در کنار هم و یا حتی در خلل هم اتفاق بیفتد اما به طور عمده از یک عشق رمانتیک روتین کاملا متمایز است.
 
 مغز عاشق

وقتی به کسی علاقمندید چه اتفاقی در مغز می افتد؟

در مغز عاشق چه می گذرد

هنوز هیچ مطالعه ای تا به امروز در طول زندگی عاشقانه یک شخص انجام نشده تا معین کند ایا تغییرات عصبی در طول زمان رخ میدهد یا نه.
کارشناسان در حال حاضر در تلاشند تا این خلا را در خِرَد ما پر کنند. تحقیقات آینده احتمالا فرایند پردازش مغز را در کار، نسبت به اولین باری که یک زوج برای اولین بار به طور ناشیانه ای ( دوستت دارم) گفتند را جدا خواهند کرد. تحقیقات اینده همچنین فرایند های عصبی اساسی را که با انواع مختلف عشق به خانواده، دوستان ، مکان ها و اشیا و... مرتبط است را بررسی خواهند کرد.

مغز عاشق ، تغییرات باور نکردنی مغز عاشق

3.517
این مطلب مفید بود ؟125
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ن/ک
برچسب : سرگرمی
وبگردی