تمرین مغز
برخی نگرانی را یک عادت بد در نظر می گیرند که مغز ما را اشغال می کند اما با تمرین می توان آن را از بین برد.

تمرین مغز برای توقف نگرانی

هنگامی که موضوع بهداشت روان انسان مطرح می شود، نگرانی همانند یک عنصر زیان آور است. برخی نگرانی را یک عادت بد در نظر می گیرند که با تمرین می توان آن را از بین برد.برخی فکر می کنند نگرانی ممکن است به ما، در یادگیری از تجربیات گذشته و آماده شدن برای نمونه های جدید کمک کند. خوب یا بد، نگرانی از طریق تمرکز بر آینده نامشخص که توانایی کنترل آن را نداریم، مغز ما را اشغال می کند.
افسردگی تمرکز بر رویدادهای گذشته است، که آرزو می کنید می توانستید آن ها را تغییر دهید و نگرانی تمرکز بر رویدادهای آینده است که کنترلی بر آن ها ندارید. همچنین، درباره نگرانی می توان گفت شما تنها فکر می کنید که کنترلی بر آینده ندارید در شرایطی که می توانید به واقع اقدام هایی را مد نظر قرار دهید که به آماده شدن برای هر آنچه درباره آن نگران هستید، کمک می کنند .در ادامه با برخی روش ها که می توانند به مغز شما در جلوگیری و توقف نگرانی کمک کنند، بیشتر آشنا می شویم.

 

تمرین مغز

راه هایی برای آرامش بخشیدن به مغز


بنویسید
هنگامی که مغز خود را برای توقف نگرانی تمرین می دهید، تکنیک نوشتن یکی از ارزشمندترین گزینه ها محسوب می شود.
اگر در تمام طول شب مغز شما درباره موضوعی فکر می کند و شما را بیدار نگه می دارد، آن را روی کاغذ یا به صورت الکترونیک در گوشی همراه یا تبلت خود بنویسید. این کار به مغز اجازه نفس کشیدن می دهد و دیگر نیازی نیست برای به خاطر سپردن جزئیات انرژی مصرف کنید. برای این که توجه مغز را به سوی یک موضوع جلب کنید، نوشتن یکی از بهترین گزینه هاست چون به مغز می گویید این موضوع به اندازه ای مهم بوده است که آن را یادداشت کرده اید.
مغز اکنون در وضعیت هشدار قرار می گیرد تا منابع را برای حل کردن این مشکل گرد هم آورد، به جای این که نگران شود یا مجبور به یادآوری چیز مهمی برای نگران شدن باشد.

از تکنیک های آرامش بخش استفاده کنید

تمرکز و تکنیک های آرامش بخش می تواند به مغز در تمرین توقف نگرانی کمک کند. پژوهش صورت گرفته روی آثار این تکنیک ها نشان داده است که این کار به طور ویژه برای کاهش اضطراب شناختی یا نگرانی خوب است. اگرچه برخی افراد به این مسئله اشاره می کنند که از زمان کافی برای انجام آن ها برخوردار نیستند، اما این کار می تواند به سادگی بستن چشم ها به مدت 30 ثانیه یا بیشتر باشد. دوری گزیدن از منابع استرس گامی فعال برای تمرین دادن مغز به منظور جلوگیری از نگرانی است. لحظات کوتاهی که آگاهانه برای دوری گزیدن از هر سر و صدای غیر طبیعی در زندگی خود انتخاب می کنید، این اجازه را به شما می دهد به مواردی توجه کنید که بیشترین اهمیت را در حال حاضر و در آینده برای شما دارند. افکار نگران کننده ممکن است هنگامی که در حال فعالیت های آرامش بخش هستید به سراغ شما بیایند و این امری عادی است. بنابر توصیه کارشناسان، شما باید افکار نگران کننده را زیر نظر داشته باشید و با ورود آن ها به ذهن، همانند ابرهایی که در یک روز بادی حرکت می کنند، به آن ها اجازه دهید از ذهن شما خارج شوند.

 

تمرین مغز

راه هایی برای آرامش بخشیدن به مغز


ورزش کنید
نگرانی به مغز کمک می کند چگونگی بقا را از طریق تصمیم گیری برای فعال کردن سیستم جنگ یا گریز فرا بگیرد. اگر یک حیوان وحشی به ناگاه در برابر شما قرار بگیرد، بلافاصله هجوم آدرنالین را در بدن خود احساس خواهید کرد و این واکنش ترس مشابه آن چیزی است که در زمان نگرانی برای بدن رخ می دهد. زمانی که بدن نشانه های اضطراب را احساس می کند، انجام ورزش برای شما خوب خواهد بود.
اگر بدن نشانه های جسمانی کمتری را احساس کند که با استرس مرتبط هستند، ذهن هم این گونه تفسیر می کند که باید کمتر نگران باشد چون بدن در حالت بر انگیختگی افزایش یافته قرار ندارد. ورزش می تواند فشار خون را کاهش دهد که یکی از نشانه های جسمانی استرس در بدن است. همچنین، به نظر می رسد ورزش دلیل دیگری برای افزایش ضربان قلب و نرخ تنفس سریع در اختیار بدن قرار می دهد.
اگر احساس می کنید نگران هستید، یک پیاده روی پنج تا 10 دقیقه ای می تواند در کاهش آن موثر باشد. از مناظر اطراف خود لذت ببرید، در شرایطی که روی حرکات اندام ها و تنفس خود تمرکز دارید.

مغز خود را برای توقف نگرانی تمرین دهید

52
این مطلب مفید بود ؟20
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از خراسان/ی
وبگردی