درگذشت و تولد چهره های ایرانی

تولد و درگذشت چهره های مشهور ایرانی در 5 شهریور + عکس

تاریخ انتشار : 5 شهریور 1399کد مطلب : 71079زمان مطالعه : 1 دقیقه
امین زندگانی در روز 5 شهریور متولد شده و داوود رشیدی بازیگر خوب سینمای کشورمان در همین روز درگذشته است ، در ادامه به معرفی این دو هنرمند میپردازیم.

درگذشت و تولد چهره های مشهور ایرانی در 5 شهریور

در روز 5 شهریور چهره های معروف زیادی چشم به دنیا باز کرده اند و همینطور تعدادی از چهره ها نیز در این روز درگذشته اند که در ادامه برخی از این چهره ها را معرفی می کنیم.

چهره هایی که در 5 شهریور متولد شده اند

امین زندگانی

امین زندگانی 5 شهریور سال 1351 در تهران و در خانواده ای هنرمند و آشنا با موسیقی در تهران متولد شد. او همسر الیکا عبدالرزاقی یکی از بازیگران تئاتر و تلویزیون میباشد.

تولد و درگذشت چهره های ایرانی در 5 شهریور

امین زندگانی بازیگر کشورمان در 5 شهریور متولد شده است

امین زندگانی فارغ التحصیل رشته ی نمایش ادبیات نمایشی در دانشگاه آزاد واحد تهران مرکز میباشد. زندگانی در سال 1374 جایزهٔ بهترین بازیگر مرد از جشنوارهٔ تئاتر فجر را دریافت کرد و در سال 1380 دومین بازیگر منتخب مردم از بین سریال های پخش شده (در طول 4 سال) از شبکه سوم سیما شد.

درگذشت چهره های مشهور در 5 شهریور

داوود رشیدی

داوود رشیدی در سال های پایانی زندگی دچارِ آلزایمر شده بود و در بامداد 5 شهریور 1395 در 83 سالگی در پی ایست قلبی در خانه اش درگذشت.

 درگذشت داوود رشیدی

داوود رشیدی بازیگر کشورمان درگذشته 5 شهریور است

داوود رشیدی حائری 25 تیر 1312 در خیابان ری تهران متولد شد ، او هنرپیشه تئاتر، سینما و تلویزیون ایران بود. او بیشتر با نقش هایی مانند آقا حسینی در فیلم کندو، مفتش شش انگشتی در سریال هزاردستان و همچنین با بازی تأثیرگذارش در فیلم فرار از تله جلال مقدم شناخته می شود.

تولد چهره ها ، چهره هایی که در 5 شهریور متولد و درگذشته اند

4.385
این مطلب مفید بود ؟7312
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک / ک
وبگردی