نمناک اخبارپزشکی و سلامت جراحی پلاستیک صورت بدون زخم ممکن شد
جراحی پلاستیک صورت ، جراحی صورت
جراحی پلاستیک صورت که تا کنون با ایجاد خراش و به جا ماندن زخم های ریز و درشت همراه بوده است با استفاده از جدیدترین روش جراحی زیبایی به صورت کاملا بدون زخم انجام خواهد شد.
تاریخ انتشار : 23 آبان 1394

جراحی پلاستیک صورت و بازسازی صورت بدون زخم

تیمی از پزشکان کانادایی توانسته اند عمل جراحی بازسازی صورت را بدون ایجاد زخم، برای نخستین بار در تاریخ جراحی پلاستیک جهان انجام دهند.

 محققان به رهبری دکتر دانیل بورسوک از بیمارستان Maisonneuve-Rosemont در مونترال طی هشت ساعت عمل جراحی بر روی یک بیمار بالغ توانستند به این دستاورد نائل بیایند.

 این عمل جراحی بازسازی صورت با استفاده از جراحی مجازی و مدل های سه بعدی انجام شد که طی آن یک قطعه رگدار از استخوان لگن برداشته شده و برای انطباق با بقیه صورت تغییر شکل داده می شود و در نهایت از داخل دهان بدون بجا گذاشتن هیچ اثر زخمی پیوند زده می شود.

 جراحی پلاستیک صورت

جدیدترین روش جراحی پلاستیک صورت بدون زخم و خراش

در گذشته، این شکل عمل های جراحی به چندین برش نیاز داشت که یک یا چند زخم را بجا می گذاشت.

 بورسوک در بیانیه ای که توسط دانشگاه مونترال منتشر شده، اظهار کرد:این عمل جراحی که طی آن جدیدترین فناوری ها برای جراحی بازسازی مورد استفاده قرار گرفت، پیام واضحی از امید را برای افرادی دارد که چهره بدشکلی داشته و در اثر کمبود اعتماد به نفس خود را منزوی کرده اند.

جراحی پلاستیک صورت ، جراحی پلاستیک بازسازی صورت بدون زخم

برگرفته از ایسنا /ن
این مطلب مفید بود ؟ 12 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف