جراحی پلاستیک صورت
یک جراح پلاستیک تصمیم گرفت تا مردی را که نیاز شدیدی به جراحی پلاستیک صورت داشت را بدون اینکه هیچ گونه جای زخمی روی صورتش باقی بماند عمل کند.

جراحی پلاستیک صورت و بازسازی صورت بدون زخم

جراحی پلاستیک صورت که تا کنون با ایجاد خراش و به جا ماندن زخم های ریز و درشت همراه بوده است با استفاده از جدیدترین روش جراحی زیبایی به صورت کاملا بدون زخم انجام خواهد شد.بازسازی چهره بدون زخم در حال حاضر یک واقعیت است.

در گذشته, این نوع فرآیند نیازمند مداخلات متعددی بوده و یک یا چند جای زخم باقی می مانده است.به تازگی توضیح داده شده است :" این عملیات, که طبق آخرین فن آوری ها برای جراحی پلاستیک ترمیمی اعمال شدند , پیام واقعی امید را به هر کسی که احساس کند باید به سادگی با این نوع از بدشکلی زندگی کنند و اغلب احساس بدی دارند و خودشان را منزوی می کنند، بفرستد. "

مرد جوانی سمت راست چهره اش را در یک شب درمونترال از دست داد و آسیب جدی دید، و پس از اینکه چندین عمل جراحی اشتباه برای او انجام شد, او یک جراح پلاستیک به نام دنیل بورسوک را پیدا کرد. الکس به شدت می خواست تا صورت آشنای قدیمی اش را برگرداند - بدون ناهنجاری ها یا زخم های جدیدی که از آینه به او خیره شده بودند.

بوروسک به او قول داد. بنا بر گزارش ها, روند بازسازی بدون زخم, که در زمان جراحی پلاستیک انجام شد, برای اولین بار در 22 اکتبر در بیمارستان مایسونوو صور گرفت ، و گزارش شده است که یک اتفاق بسیار مهم در تاریخ جراحی زیبایی است.

جراحی زیبایی

آیا جراحی پلاستیک صورت بدون زخم هم امکان دارد؟

جراحی پلاستیک صورت بدون اثری از زخم

برسوک در سال 2012 به عنوان پزشک کانادایی در تیم پزشکی آمریکایی که صورت مردی 37 ساله را به طرز وحشیانه ای از زخم گلوله ای بهبود داد، شهرت بین المللی را به دست آورد.

سال ها بود که ریچارد نوریس به عنوان گوشه نشینی زندگی می کرد و آینه ها را پوشانده بود و هرگز خانه را بدون ماسک ترک نمی کرد . پس از آن, درسال 2012 یک تیم در مرکز تروما دانشگاه مریلند, یک ساختار استخوانی جدید, از جمله فک بالا و پایین, را برای او ساخت - فلپ پوستی و عضلات, زبان و بینی, اعصاب و رگ های خونی - اولین پیوند صورت جامعی هستند که تاکنون ثبت شده است و اسن عمل جراحی 36 ساعت به طول انجامید.

سپس برسوک وارد مرکز شد و تحت حمایت ادواردو رودریگز (که اکنون در دانشگاه نیویورک است) کار کرد، شخصی تیمی را رهبری کرد که پیشگام پیوند چهره شد. 

به مدت بیش از 25 سال است که بیمارستان مایسونوو- رزمونت و دانشگاه مونترال در بخش جراحی پلاستیک نقش کلیدی را در زمینه جراحی پلاستیک ایفا کرده اند, متخصصانی که به طور خستگی ناپذیر کار می کنند تا به پیشرفت های تکنولوژیکی دست یابند و این پیشرفت را در اختیار بیماران قرار دهند.

جراحی پلاستیک دهان

دردسرهای زخم بعد جراحی پلاستیک صورت

بدون زخم جراحی پلاستیک صورت را تجربه کنبد

برسوک، که به مونترآل برای دیدن دو بیمارستان (مایسونوو- روزمونت و سنت جاستین) با مهارت های هنر مدرن برای التیام کودکان و بزرگسالان با طیف وسیعی از مشکلات زخم های ناشی از خود محورو نقایص زایمان، تومورهای سرطانی، عفونت ها، آسیب های ناگهانی و حوادث باه ایالات متحده بازگشته است، گفت:"صورت تنها بخشی از بدن است که شما نمی توانید آن را پنهان کنید و بپوشانید." 

مشکل تقریبا پنج سال پیش اتفاق افتاد، زمانی که الکس 19 ساله بود، استخوان گونه و قسمت پایینی کاسه چشم اش خرد شده بود و به یک صورت نا متقارن کج شده بودند، جراحی های قبلی برای بازسازی صورتش شکست خورده بودند، تقریباً یک سال بود که یک ایمپلنتش آلوده شده بود و از یک پلک چشمش اش خارج شد. او درد مزمنی داشت, به آنتی بیوتیک های گسترده نیاز داشت و به مسکن وابستگی داشت.

" الکس ", 23 ساله وقتی چند ماه پیش با مادرش به سراغ بروسک رفتند، او در جلسه اولیه خود به خاطر می آورد که این موارد را گفتند:" این موضوع چگونه شما را تحت تاثیر قرار داد؟ هر دو شروع به گریه کردند. او گفت:" شما باید کاری را انجام دهید که بتوانید آن را اصلاح کنید."

" الکس " از ادامه مصاحبه برای این داستان خودداری کرد. او توضیح داد که بدشکلی تاثیر عمیقی بر عزت نفس , شخصیت و حس هویت دارد . بسیاری از بیماران من خانه را ترک نمی کنند . آن ها از جامعه دوری می کنند و بسیاری از مشاغل خود را از دست می دهند ، چون نمی خواهند به سر کارشان بروند و توسط افرادی که آن ها را قبل از می شناختند , دیده شوند. "

بروسک قول داد که صورت قدیمی الکس را برگرداند , با یک اخطار اضافه " بدون جای زخم".

جای زخم جراحی

جراحی پلاستیک صورت به روش جدید

زخمی که بعد جراحی پلاستیک صورت می ماند

بروسک یک ایمپلنت با یک شی خارجی یا استفاده از گرافت استخوانی را رد کرد، چون هر دو ممکن است که آلوده و عفونی شوند. در عوض, او پیشنهاد کرد تا یک تکه استخوان از باسن " الکس " بگیرد, با یک وین و آرتری که آن را تغذیه می کند, کارش را کامل کند و آن را به یک کپی دقیق از گونه معیوب او تبدیل کند.

قبل از رفتن به اتاق عمل, می گفت که اغلب مسیر جراحی خود را عملاً روی یک تصویر کامپیوتری که از اسکن سر بیمار انجام می شود, ترسیم می کند. یک نرم افزار طراحی و ساخت به کمک کامپیوتر یک تصویر آینه دیجیتالی از گونه خوب ارایه داد.

" الکس " از مدل چاپی یک جمجمه روی میزش می گوید " این الکس " است, با یک " ایمپلنت " که کاملاً شبیه یک تکه لگو است.

کل عملیات هشت ساعت طول کشید. او " ایمپلنت " را از استخوان کفل " الکس " تراشید و در حالی که هنوز به اعصاب و رگ های خونی متصل بود, جمجمه 3D را نزدیک به لگن قرار داد و ساختار استخوان درو شده را با مدل گونه 3D نشان داد.

برسوک گفت:"خون وارد استخوان و از آن خارج می شد ، ایمپلنت کوچک را زنده نگه داشتم تا زمانی که آن را مجددا به صورتش گذاشتم." 

در این میان آندره کولت, رئیس بخش جراحی پلاستیک در دانشگاه مونترال, که وابسته به بیمارستان بود, چهره الکس را برای پیوند آماده کرد.

جراحی بدون زخم

جراحی پلاستیک صورت بدون زخم چگونه انجام می شود؟

راز جراحی بدون زخم گذاشتن پیوند از طریق دهان بود، او گفت:" ما به داخل رفتیم و تمام بافت زخم هایی که باعث درد او می شد را از بین بردیم. وقتی از استخوان رد شدیم, آن را پاک کردیم. "

این تیم رگ ها و شریان ها را به دهان الکس متصل کردند و با استفاده از تکنیک پیوند که توسط رودریگز, جراح ترمیمی چهره انجام شد, کار را ادامه دادند .

او گفت:" این کار چهار بار در سراسر دنیا انجام شده است , اما گرفتن استخوان لگن, مدلسازی آن بر روی یک مدل سه بعدی … هرگز با دانش ما انجام نشده است. " من این روند را اولین بار در کانادا انجام دادم."

بروسک می گوید برخی از بیمارانش را می بیند که هنگام مراجعه به او از ماسک استفاد می کنند و از چنین اتفاقی در رنج و عذاب هستند و به شدت از دیدن این ماجرا اذیت می شود. او افزود:" ما فن آوری را برای کمک به آنها ارتقا دادیم تا از شر چنین زندگی رها شوند. " 

در مورد الکس, او که سالها یک طرف صورتش را پنهان می کرده است، اکنون می گوید که هرگز در عمرش انقدر خوشحال نبوده است و زندگی شاد دوباره اش را مدیون پزشکان می باشد. 

 

جراحی پلاستیک صورت بدون زخم ممکن شد + جزئیات

4.122
این مطلب مفید بود ؟184
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : healthcare-in-europe / eurekalert / montrealgazette / بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن /آ
برچسب : زخم
وبگردی