بیش فعالی
بیش فعالی شامل عدم تعادل روحی می شود که به طور کلی در سنین پایین و زمانیکه کودک برای اولین بار به مدرسه فرستاده می شود تشخیص داده می شود. اگرچه تشخیص مواردی از آن تا دوره بزرگسالی به طول می انجامد.

بیش فعالی با خواب نامنظم چه ارتباطی دارد

بیش فعالی یا همان ADHA اختلالی است که با خصوصیاتی همچون خستگی ناپذیری،کم خوابی ،پرخاشگری و... مرتبط است.

بیش فعالی یا اختلال کم توجهی یکی از عوامل تاثیر گذار در آرامش و خواب آسوده است که باعث می شود خواب های آشفته و نامنظم برای فرد ایجاد شود و سلامت فرد را تهدید نماید ،در این مقاله با بررسی این اختلال و عوامل ناشی از آن می پردازیم.
مشکل در تمرکز، داشتن میزان انرژی بالا و عدم کنترل رفتار که نشانه های اصلی اختلال کم توجهی – بیش فعالی به حساب می آیند با اختلال در خواب مرتبط است.

بیش فعالی

ارتباط بیش فعالی با خواب نامنظم

الگوی خواب آشفته و نامنظم با بسیاری مشکلات دیگر برای سلامتی مرتبط است؛ به طور مثال چاقی، دیابت و بیماری های قلبی نیز از الگوی خواب آشفته ناشی می شوند. متخصصان معتقدند این یافته می تواند در ارائه راهکارهای درمانی احتمالی برای این اختلال و بدون نیاز به دارو موثر باشد.
متخصصان هلندی در بررسی های خود دریافتند خواب ناکافی نشان دهنده این است که تنظیم بسیاری از فرآیندهای روان شناختی به طور کامل هماهنگ نیستند.
علائم اختلال کم توجهی – بیش فعالی شامل عدم تعادل روحی می شود که به طور کلی در سنین پایین و زمانیکه کودک برای اولین بار به مدرسه فرستاده می شود تشخیص داده می شود. اگرچه تشخیص مواردی از آن تا دوره بزرگسالی به طول می انجامد.
به گزارش مدیکال نیوزتودی، همچنین حدود 80 درصد مبتلایان به این اختلال دچار اختلال خواب عمیق هستند. این افراد همچون دیگران نمی توانند در پایان روز به خواب بروند که این مشکل با پیامدهای جدی برای سلامتی آنها همراه است.

ارتباط خواب نامنظم با اختلال بیش فعالی و کم توجهی

55
این مطلب مفید بود ؟50
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از دکتر سلام-/ ر
وبگردی