درمان آلزایمر
تبلیغاتی در مورد درمان آلزایمر با عصاره های گیاهی که ترکیبی است ازگل سرخ و زعفران در فضای مجازی منتشر شده است ، واقعیت درمان قطعی این بیماری چیست؟

درمان آلزایمر با گل سرخ و زعفران !!

بیماری فراموشی که با کهولت سن و نادیده گرفته شدن سلامت مغز در فرد ایجاد می شود به روش های گوناگونی در طب سنتی و طب مدرن قابل پیشگیری و تا حدودی کنترل بعد از بروز است اما نمی توان به یقین گفت که درمان آلزایمر با روشی خاص قطعی است و نتیجه بخش خواهد بود.

آلزایمر درمان قطعی ندارد فریب تبلیغات فضای مجازی را نخورید

 مدیرعامل انجمن آلزایمر ایران گفت:اخیرا در فضای مجازی عصاره گل سرخ و زعفران را برای درمان آلزایمر تبلیغ می کنند که چنین چیزی صحت ندارد.دوران سالمندی همراه است با بسیاری از بیماری ها که به دلیل عدم زندگی صحیح در فرد ایجاد می شود و با تضعیف سیستم ایمنی بدن این بیماری ها خود را بروز می دهند.

وی افزود:سالمندان زیادی در کشور تنها زندگی می کنند که به تنهایی قادر به اداره ی زندگی خود نیستند و خدمات مناسبی به این افراد ارائه نمی شود. فضا و مبلمان شهری برای رفت و آمد سالمندان و معلولین مناسب نیست و اغلب سالمندان هنگام رفت و آمد در سطح شهر با مشکل مواجه می شوند.

درمان آلزایمر

درمان آلزایمر با روش گیاهی گل سرخ و زعفران حقیقت دارد؟

مدیرعامل انجمن آلزایمر ایران گفت:آموزش مراقب حرفه ای و نیمه حرفه ای برای سالمندان یکی از ضروریات جامعه ست. ما مواد درسی این آموزش را تدوین کردیم و در سازمان فنی و حرفه ای استاندارد کرده ایم که 200ساعت آموزش تئوری و عملی خواهند داشت ولی متاسفانه به علت نبودن فضای مناسب هنوز عملی نشده است. ما با وزارت بهداشت و درمان وارد گفت و گو شدیم تا این آموزش ها را شروع کنیم که و بدین طریق اشتغالزایی نیز صورت می گیرد.

وی همچنین اضافه کرد:در آینده به دلیل رشد سریع سالمندی و کمبود زاد و ولد با کمبود مراقب سالمند مواجه خواهیم شد. سند ملی دمانس نوشته شده و مراحل کارشناسی خود را در وزارت بهداشت و درمان طی کرده است و به زودی در شورای معاونین مطرح می شود.

همچنین تصریح کرد:هر یک سال تشخصیص زود هنگام بیماری آلزایمر 5 سال معلولیت ناشی از این بیماری را به تعویق می اندازد.

مدیرعامل انجمن آلزایمر ایران در خصوص داروهایی که اخیرا در فضای مجازی برای درمان آلزایمر منتشر شده است اظهار کرد:اخیرا در فضای مجازی برخی داروهای گیاهی مانند عصاره گل سرخ به عنوان درمان کننده اصلی بیماری آلزایمر تبلیغ می شود که صحت ندارد.

وی ادامه داد:گل سرخ روی خلق و خوی فرد تاثیر می گذارد و در گذشته از آن برای درمان افسردگی استفاده می کردند. از آنجا که افسردگی یکی از عوامل بروز آلزایمز است. با تاثیر نسبی گل سرخ بر روی افسردگی این برداشت می شود که به درمان آلزایمر کمک شده است در صورتی که چنین نیست و آلزایمر درمان قطعی ندارد.

واقعا آلزایمر با گل سرخ و زعفران کامل درمان می شود؟

3.856
این مطلب مفید بود ؟4214
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از مهر /ن
وبگردی