بینی

عوارض دستکاری مداوم بینی

کد مطلب : 55112زمان مطالعه : 1 دقیقه
محیط داخل بینی عفونی است، و دستکاری مداوم بینی موجب ایجاد زخم در این محیط شده و امکان عفونی شدن زخم ها را فراهم می کند.

دستکاری بینی چه عواقبی به دنبال دارد

وقتی بینی خود را زیاد دستکاری کنید و انگشت خود را زیاد در بینی فرو ببرید، احتمال این که مویرگ های داخل آن خونریزی کند، افزایش می یابد.
مویرگ های زیادی روی مخاط وجود دارد به طوری که بینی یکی از پرخون ترین بافت های بدن شناخته شده است؛ به همین دلیل دستکاری زیاد بینی می تواند فرد را مستعد خون ریزی بینی کند.
در مواردی که این دستکاری خیلی طولانی وبه مدت زیاد باشد حتی ممکن است باعث ساییدگی یا سوراخ شدن تیغه بینی شود.

بینی

عواقب دستکاری بینی

به همین دلیل توصیه می کنیم افراد تا حد امکان از دستکاری داخل بینی خودداری و برای تمیز کردن داخل بینی از محلول نمکی رقیق استفاده کنند.
اگر فردی دچار خشکی بیش از حد بینی باشد، برای اجتناب از دستکاری بینی می تواند از پماد برای چرب نگه داشتن فضای داخل بینی استفاده کند.
دستکاری بینی خطری برای مغز ندارد، اما اگر داخل تیغه بینی به دلیل ضربه دچار خون مردگی شود، عوارضی از جمله ساییدگی غضروف تیغه بینی ایجاد می شود که این موضوع نیز موجب بدشکلی بینی می شود.
علاوه بر ساییدگی خطر بروز عفونت نیز وجود دارد و عفونت ایجاد شده خطر آبسه چرکی را به همراه دارد. آبسه چرکی بسیار خطرناک است زیرا ممکن است باعث انتقال عفونت به داخل مغز شود.

عوارض دستکاری مداوم بینی

4.199
این مطلب مفید بود ؟8118
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از خراسان -/ ر
برچسب : زیبایی بینی
وبگردی