هرزه نگاری
هرزه نگاری نوجوانان و جوانان با توجه به فناوری های امروزی، از مشکلات بسیار جدی است که باعث نگرانی فراوان والدین هم می شود.

هر آنچه لازم است در مورد هرزه نگاری جوانان و نوجوانان بدانید

دستیابی به تصاویر و فیلم های غیراخلاقی یا همان هرزه نگاری در سنین پایین، یعنی کودکی و نوجوانی، امروزه، آن هم با توجه به فناوری های جدید مانند اینترنت، از مباحث بسیار جدی و نگران کننده است؛ هرزه نگاری کودکان و نوجوانان به عنوان یک معضل مهم و مساله بحث برانگیز مطرح است که می تواند تاثیر زیادی را بر روی آینده کودک و نوجوان بگذارد و او را در برقراری روابط جنسی در بزرگسالی دچار مشکل سازد.

هنگامی که کودکان و نوجوانان اطلاعات درستی از روابط جنسی ندارند و از طریق محصولات هرزه نگاری، فناوری های جدید مانند تلفن همراه، اینترنت و ... اطلاعات اغراق آمیز و غیرواقعی از رابطه جنسی به دست می آورند ، این عقاید و باورهای غلط را قبول می کنند و در زمان حال با مشکلاتی مانند بلوغ جنسی زود رس و در آینده با مشکلات زیادی در برقراری رابطه جنسی روبرو خواهند شد.

از گروه های عمده مراجعه کننده به محصولات حاوی هرزه نگاری افراد دوازده تا هفده ساله هستند سن اولین مراجعه کننده به محصولات هرزه نگاری یازده سال است و هر ساله این سن در حال کاهش می باشد. در این مطلب از نمناک شما را با دلایل هرزه نگاری و پیامدهایی که این پدیده بر روی کودکان و نوجوانان آشنا می کنیم و در پایان چند راهکار برای والدین ارائه خواهیم کرد.        

عوارض و تاثیرات منفی هرزه نگاری

شکل گیری عقاید و نگرش های غلط جنسی

کودکان و نوجوانانی که اطلاعات درستی از مسائل جنسی ندارند و در سنین نا مناسب درباره این مسائل اطلاعاتی از طریق محصولات هرزه نگاری به دست می آورند ، به صورت اغراق آمیز و غیرواقعی اطلاعاتی از رابطه جنسی در می یابند و به طور کامل این عقاید و باورهای غلط را قبول می کنند و این تصاویر و محتوا را به عنوان الگوی درست رابطه جنسی می پذیرند. به همین علت در بزرگسالی هنگامی که با واقعیت رابطه جنسی روبرو می شوند ، دچار مشکل می گردند.

هرزه نگاری نوجوانان و جوانان

عوارض جدی هرزه نگاری 

بلوغ جنسی زودرس از تاثیرات هرزه نگاری

بلوغ زودرس نتیجه دیدن تصاویر و محرک های مختلف جنسی زودتر از سن مناسب کودک است . بلوغ زودرس برای دختر و پسر آسیب ها و مشکلات فراوانی مانند انجام رفتارهای جنسی زودهنگام، بروز هیجانات منفی ناشی از تغییرات بدنی، طرد توسط همسالان، انتظارات بیش از حد اطرافیان و والدین و ... ایجاد می کند هرچند دانستن این امور برای پسرها خوشایند است اما آنها نیز از آسیب های آن در امان نیستند.

در معرض خشونت و تجاوز جنسی قرار گرفتن

متجاوزین جنسی از تصاویر و فیلم های محرک جنسی برای تحریک کودکان و متقاعدسازی و بازداری احساسات آنان استفاده می کنند.افراد بزرگسالی که دچار انحراف جنسی هستند ، از تصاویر و فیلم های محرک جنسی برای رسیدن به هدفشان که تحریک و فریب کودکان و نوجوانان است ، به روش های متفاوت استفاده می کنند .

تماشای تصاویر و فیلم های محرک جنسی موجب می شود که کودک و نوجوان بیشتربه برقراری رابطه جنسی فکر کند و در معرض آن قرار گیرد که سرانجام آن خشونت و تجاوز جنسی خواهد بود.

ایجاد ترس و سردرگمی از مسائل جنسی

در هرزه نگاری معمولا کودکان و نوجوانان قبل از رسیدن به سن مناسب درباره روابط جنسی اطلاعاتی به دست می آورند که باعث ایجاد سردرگمی و ترس و تنفر نسبت به مسائل جنسی در آنها می شود که این واکنش ها نسبت به مسائل جنسی می تواند زندگی کنونی و آینده او را تحت تاثیر قرار دهد و در آینده او را با مشکلاتی روبرو کند .

برخی از کودکان بعد از دیدن این تصاویر به شدت مضطرب می شوند و این اظطراب خود را به صورت علائمی مانند شب ادراری و جویدن ناخن و یا دیدن کابوس شبانه نشان می دهد.

عوارض هرزه نگاری

تاثیرات منفی هرزه نگاری چیست؟

دلایل گرایش به هرزه نگاری توسط کودکان و نوجوانان

در ابتدای مطلب مهمترین آسیب های هرزه نگاری در دوران کودکی و نوجوانی را بیان نمودیم اکنون بهتر است با دلایل گرایش به محصولات هرزه نگاری در این سنین آشنا شوید تا با مطالعه و آگاهی نسبت به این دلایل بتوانید از هرزه نگاری کودکان و نوجوانان جلوگیری کنید.

چند توصیه به والدین

دیدن تصاویر جنسی توسط کودکان می تواند بر روی آنها تاثیر گذار باشد اما میزان تاثیر گذاری این تصاویر بر روی هر کودک متفاوت است بدین معنا که همه کودکان و نوجوانان به یک اندازه دچار آسیب این مقوله نمی شوند.

تاثیر هرزه نگاری کاملا تدریجی می باشد ، اگر فرزندتان چند بار این تصاویر را دیده نگران نباشید ، شما می توانید با دخالت های درست خود در این قضیه نگذارید فکر فرزندتان به انحراف کشیده شود.

برای جلوگیری از هرزه نگاری با فرزند خود ارتباط برقرار کنید

برای جلوگیری از آسیب هایی مانند هرزه نگاری لازم است با فرزندتان ارتباط صمیمانه و توام با احترام داشته باشید و به نیازهای او توجه کنید.

علت هرزه نگاری چیست؟

دلایل هرزه نگاری نوجوانان و جوانان

آشنایی با فناوری های جدید برای پیشگیری از هرزه نگاری 

برای پیشگیری از هرزه نگاری بهتر است محصولات هرزه نگاری، فناوری های جدید مانند تلفن همراه، اینترنت و ... را بشناسید زیرا این محصولات ، روش های دسترسی فرزندتان به هرزه نگاری است.

خودتان آموزش دهید

اکثر والدین دوست ندارند با فرزندشان دربار مسائل جنسی صحبت کنند و صحبت کردن درباره هرزه نگاری هرگز نمی پسندند اما والدین باید اطلاعات کافی درباره این موضوع به دست آورند و به فرزندان خود به درستی آموزش دهند تا اطلاعات را به طور صحیح به آنان منتقل نمایند.

 

دلایل هرزه نگاری جوانان چیست؟ پورنوگرافی چه عوارضی دارد؟

4.987
این مطلب مفید بود ؟852
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ح.ب /ن
برچسب : نوجوانان
وبگردی