دیابت نوع 2
دیابت نوع 2 یکی از شایع ترین نوع دیابت است که متاسفانه در میان کودکان نیز مبتلایان بسیاری را دارد. یک دختر بچه بعد از انجام آزامایشات مربوط به بیماری دیابت، کم سن و سال ترین دیابتی جهان شناخته شد.

دیابت نوع 2 در کودکان

یک دختر بچه 3 ساله کوچکترین مبتلا به بیماری دیابت نوع 2 در جهان شناخته شد.این دختر که هم اکنون 35 کیلو گرم وزن دارد تحت مراقبت شدید دارویی برای کنترل قند خونش می باشد.

والدین این دختر بچه بعد از تشنگی زیاد و نیاز شدید او به نوشیدن آب و مایعات او را برای انجام آزمایشات به کلینیکی در تگزاس بردند که بعد از گرفتن نتیجه آزمایشات متوجه بیماری دیابت نوع 2 دخترشان شدند.

این دختر وزنی 2 برابر کودکان هم سن خود دارد و طبق توصیه ی پزشکان بایستی با مصرف دارو و افزایش میزان فعالیت بدنی تا حد ممکن از افزایش وزن او جلوگیری شود. پزشک مسئول رسیدگی به درمان این دختر بچه علت اصلی ابتلای این کودک به بیماری دیابت نوع دوم را اضافه وزن و چاقی پدر و مادر او و برنامه غذایی نادرست مادر در دوران بارداری دانست.
 
 
دیابت نوع 2

دیابت نوع 2 چیست؟

یکی از شایع ترین انواع دیابت بوده و حدود 90 درصد بیماران دیابتی را تشکیل می دهد. برخلاف دیابت نوع 1، بدن در زمان ابتلا به دیابت نوع 2 انسولین تولید می کند؛ اما یا میزان انسولین تولید شده توسط پانکراس کافی نبوده و یا بدن نمی تواند از انسولین تولید شده، استفاده کند. زمانیکه انسولین کافی وجودنداشته باشد و یا بدن از انسولین استفاده نکند، گلوکز (قند) موجود در بدن، نمی تواند وارد سلولهای بدن شده و باعث جمع شدن گلوکز در بدن بشود و بدن را دچار مشکل و نارسایی نماید. متاسفانه هنوز درمان کاملی برای این بیماری وجودندارد، اما با رژیم غذایی سالم، ورزش و حفظ تناسب اندام، می شود آنرا بهبود بخشید. درصورتیکه رژیم غذایی و ورزش کافی نباشد، شما می بایست درمان دارویی و یا درمان انسولینی را شروع نمود.

 

علائم بیماری دیابت نوع 2 

علایم دیابت نوع 2 معمولا آرام آرام خود را نشان می دهند. ممکن شما سالها بدون اینکه بدانید به دیابت نوع 2 مبتلا باشید. این علایم شامل:
 
افزایش تشنگی و ادرار پی در پی
افزایش اشتها و تشنگی
تهوع و گاهی استفراغ
خستگی و یا ضعف
بی حسی و یا سوزن سوزن شدن دست و پا
عفونت پی در پی پوست، دستگاه ادرار و یا واژن
تاری دید
زخم هایی که دیر درمان می شوند

کوچکترین بیمار دیابت نوع 2 در جهان شناخته شد

4.717
این مطلب مفید بود ؟161
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : نمناک /ن
برچسب : دیابت نوع 2
وبگردی