تولد
راز آرامش درون

راز آرامش درون فاش شد! 40 راه برای داشتن آرامش درونی

کد مطلب : 2839تعداد نظرات : 13 نظرزمان مطالعه : 9 دقیقه
آرامش درونی بدست نمی آید مگر با آگاهی، روراستی، عشق ورزیدن و ... همچنین رسیدگی به سلامت خود نیز از راز های آرامش داشتن است .

40 راه برای رسیدن به آرامش ذهن و آرامش درونی

راز رسیدن به آرامش درون در این است که اشتباهات خود را بپذیری و بدانی که فقط خود تو می توانی آنها را به موفقیت تبدیل کنی ؛ اگر این قدم اول را پذیرفتی پس برای رسیدن به آرامش درون و ذهن با این بخش از نمناک همراه شوید.

راز آرامش درون در زمان حال

ترفندها و راز های آرامش درون چه هستند؟

راز و رمز رسیدن به آرامش ذهن و درون

1. گوش دادن به موسیقی:

تا زمانی که از آن لذت می برید و به شما آرامش می بخشد، مهم نیست که چه سبکی است.موسیقی غذای روح است و یک راه فوری برای به دست آوردن آرامش ذهن می باشد. 

2. نفس عمیق :

هنگامی که شما بر تنفس خود تمرکز می کنید، تمرکز ذهن روی فرآیند تقویت کننده زندگی، جذب هوا و بیرون آوردن آن است.پنج نفس طولانی و عمیق را انجام دهید و همانطور که این کار را انجام می دهید، روی ریه ها و دیافراگم ها تمرکز کنید.

راز آرامش درون خویشتن داری است 

راز آرامش درون دیگران در چیست؟

رمز و رازهایی برای رسیدن به آرامش درون

3. پیاده روی کنید:

بودن در هوای تازه می تواند شما را به یک دنیای خوب ببرد و حس خوب و آرامش را ترویج می دهد.بیرون بروید و نفس بکشید، به خصوص در زمان آفتابی بودن خورشید.

4. از طبیعت لذت ببرید:

زیاد در خانه و شهر بودن چیز خوبی نیست ، کمی از شهر دور شوید.گوش دادن به آواز پرندگان و لذت بردن از سکوت و آرامش برایتان مفید است.

آرامش درون ندارم

راز آرامش درون چیست و چگونه است؟

5. با یک حیوان خانگی بازی کنید:

داشتن یک حیوان خانگی برای بازی کردن، راهی عالی برای کاهش استرس و آرامش درونی است.لمس کردن یک حس قدرتمند است و می تواند تنش را کاهش دهد و آرامش ذهن را بهبود دهد. 

6. تمیز بودن:

تمیزکاری منظمی را داشته باشید. کثیفی می تواند احساس تنش اضافه کند و یک خانه تمیز اجازه می دهد تا ذهنتان آرام تر شود.

آرامش یعنی 

فوت و فن و راز های آرامش درونی 

چگونه به راز آرامش درون پی ببریم؟

7. پذیرش:

پذیرش برای آرامش روح و ذهن حیاتی است ؛ پذیرش اینکه ضمانت هایی در جهان وجود دارد و یادگیری تحمل عدم اطمینان، جهش بزرگی در آرامش است. تمایز بین آنچه می توانید و نمی توانید کنترل نمی شود. 

8. آگاهی:

هنگامی که آگاه هستیم، ما در حال حاضر هستیم و از پنج احساس مان آگاهیم:لمس، طعم، دید، شنیدن و بوییدن. احساسات خود را درگیر کنید و این، زمان را برای نگرانی و فکرهای منفی کمتر می کند.

حفظ آرامش و خونسردی 

نکات و رازهای داشتن آرامش درون 

9. عشق به خود :

هرچه بیشتر ما خودمان را دوست داشته باشیم، آرامش ذهنی بیشتر می شود ؛ ما بیشتر خودمان را قبول میکنیم و احساس بهتری خواهیم داشت، مهم نیست که چه وضعیتی داریم. نا امنی کمتری را تجربه میکنیم و در نتیجه آرامش درونی و ذهنیمان افزایش مییابد. 

10. با خودتان روراست باشید:

این یکی دیگر از عناصر حیاتی آرامش درونی ذهنی است ؛ هنگامی که کاری می کنیم، به نحوی که احساس می کنیم و فکر می کنیم، رفتار می کنیم. وقتی که خودمان را می بینیم و اینکه چگونه جهان ما را می بیند، یکسان است، ما همکاری می کنیم.مشکلات زمانی بوجود می آیند که ما خودمان را یک راه می بینیم، اما جوری رفتار کنید که دوست دارید ببینید.راه هایی را برای حفظ آرامش درونیتان پیدا کنید.

راه آرامش قلب 

راز آرامش درون در روراستی است؟

آرامش درونی مان را چطور بدست بیاوریم؟

11. حس شوخ طبعی:

زیاد بخندید. زمانی که جنبه های بامزه و خنده دار جهان را ببینید، جهان بلافاصله محل خوبی خواهد شد. خنده یک پادزهر عالی برای استرس است و هورمون هایی را که به ما آرامش می بخشد آزاد می کند. 

12. عشق بدون قید و شرط:

هنگامی که شما هیچ چیز را پیش بینی نمی کنید، باعث می شود که بدون ترس از عشق لذت ببرید.زمانی که شرایطمان را دوست داریم، انتظارات ناامیدانه ما باعث ایجاد آشفتگی درونی و احساس غرور می شود ، ناامنی باعث از بین بردن آرامش ذهن است.

راه آرامش اعصاب 

ابراز عشق واقعی از رازهای آرامش درون 

13. بررسی های منظم بهداشتی را انجام دهید:

این کار سلامت شما را حفظ می کند. مراقب خودتان باشید ؛ انجام ندادنش می تواند به دلیل کمبود عزت نفس باشد و این به نوبه خود بر روشی است که ما جهان را می بینیم و نحوه ارتباط دیگران با ما را تحت تاثیر قرار می دهد پس با خودتان بیشتر مهربان باشید. 

14. مسیر درست :

همیشه باید بررسی کنید که آیا شما از کیفیت زندگی خود راضی هستید یا خیر. آیا شغلتان را دوست دارید؟ رابطه تان چطور؟ آیا شما در مسیر درستی هستید؟ کارهایی را برای آرامش درونی و ذهنی خود انجام دهید.

انتخاب مسیر درست 

انتخاب اهداف و رسیدن به آنها از رازهای آرامش درونی

نکاتی برای داشتن آرامش درونی

15. داشتن اهداف :

این مورد در ارتباط با شماره 14 است. اهداف ما را به سمت راست هدایت می کند و به ما حس هدف دار بودن می دهد. 

16. خودتان را خیلی جدی نگیرید:

این به شماره 11 مربوط می شود. یاد بگیرید که در رویکردهای زندگیتان منعطف تر باشید ، هرچه تفکرات ما سخت تر باشد، شرایط سخت تری را خواهیم دید. 

17. در لحظه زندگی کنید:

به جای نگرانی در مورد گذشته و یا آزار و شکنجه خود در مورد آینده، از زمان حالتان واقعا لذت ببرید این تنها چیزی است که در این لحظه از زمان دارید.وقتی که ما در حال حاضر زندگی کنیم، نگرانی های گذشته و آینده نمی توانند ما را نگران کنند.

زندگی در لحظه 

در لحظه زندگی کردن از رازهای آرامش درون 

18. کمتر نگران باشید:

ما ظاهرا چیزی بین 30،000 تا 75،000 فکر در روز داریم که 80% آنها به طور تصادفی - بی معنی هستند.یاد بگیرید که نگرانی های خود را هر زمان که وارد ذهنتان می شوند، دور کنید و در جهت آرامش ذهنی و روحیتان به آنها بال و پر ندهید. 

19.جسور باشید:

شما حق دارید که در اینجا حضور داشته باشید و به دیگران احترام بگذارید. هنگامی که تسلیم می شویم، به خودمان آسیب می رسانیم ؛ جسور بودن به معنای حالت تهاجمی داشتن به افراد نیست در عوض، این مسئله کاملا در مصالحه انجام می شود. 

20. از ذهن خود بگویید:

نگران این نباشید که بگویید به چه چیزی فکر میکنید این رویکردی است که باعث جسور بودنتان می شود. دنبال چیزی باشید که در زندگی خود می خواهید.

جسور باشید 

جسور بودن و ابراز عقاید از رازهای آرامش درون 

رازهای مهم و کاربردی برای حفظ آرامش درون

21. لذت بردن از "زمان من":

صرف زمان مهم است ، کمی خودخواهانه برای خودتان وقت بگذارید تا خواسته های ثابت زندگی خود را انجام دهید که تعادل در زندگی بسیار مهم است. 

22. شاد بودن:

وقتتان را برای کارهایی بگذارید که از آنها لذت می برید سعی کنید حس شوخ و سرگرمی را به همه شرایط زندگیتان تزریق کنید تا از همع چیز لذت ببرید.برای رویکرد زندگی، نگرش شاد داشته باشید ، آخرین باری که اجازه دادید کودک درونتان بیرون بیاید، چه زمانی بود؟

شاد باشید 

شادی در هر موقعیتی از راز های آرامش درون 

23. اجازه دهید رد شود:

برخی از چیزها وجود دارند که شما نمی توانید تغییر دهید، و مهم نیست که چقدر سعی می کنید و بدانید تا ضرر و زیان خود را کاهش دهید. 

24. مقاومت در برابر گناه:

گناه احساسات منفی است که آرامش ذهن را از بین می برد ؛ اگر چه می تواند به ما(به شیوه اشتباه) انگیزه دهد، اما هنوز یک احساس سمی است. دلایل گناهتان را به چالش بکشید تا مطمعن شوید که فشارشان روی شما غیرضروری هستند. 

25. نگرش قدردانی را بپذیرید:

تمرکز بر تمام چیزهایی که در زندگی ما وجود دارد و سپاسگذاری و قدرداتی از آنها، باعث بهبود آرامش ذهن و روح ما می شود و به ما یادآوری می کنیم که همیشه همه چیز مثبت است. گاهی اوقات ما فقط باید به خود اشاره کنیم و آگاهی دهیم تا متوجه اش شویم.

قدردانی 

قدردانی از راز های آرامش درون 

نحوه رسیدن به راز آرامش درونی من

26. شکست را به عنوان منحنی یادگیری ببینید:

شکست معنی منفی دارد، اما در واقع همه شکست می خورند ؛ چگونه می توانید از دزس هایی که از شکست خود می گیرید، مسائلتان را بهبود ببخشید؟نگرش سالم نسبت به شکست، شجاعت را تشویق می کند این شما نیستید که شکست می خورید، در عوض آن چیزی است که شما سعی کردید انجام دهید شکست می خورد بین اینها یک تفاوت بزرگ وجود دارد. 

27. با دیگران ارتباط برقرار کنید:

یکی از شادی های واقعی زندگی به اشتراک گذاری زندگی با دیگران و فهمیده شدنتان توسط دیگران است. کمتر احساس تنهایی می کنیم و احساس فهمیده شدن یک حس فوق العاده ای از حس خوب را به ما می دهد.

ارتباط برقرار کردن 

راز آرامش درون با ارتباط گرفتن با افراد مناسب

28. محدودیت هایتان را آزمایش کنید:

اگر همیشه در منطقه راحتی خود بمانید، هرگز پتانسیل واقعی خود را نخواهید دانست.همانطور که گفته می شود، بهتر است به عقب برگردید و از کاری که انجام دادید پشیمان شوید، تا اینکه به عقب برگردید و آرزوی کارهایی را کنید که انجام ندادید. 

29. خروجی مثبت برای احساسات منفی خود پیدا کنید:

ورزش، انجمن های آنلاین، افراد همفکر، سرگرمی ها ... هرچه فانتزی شماست و آن را جذب می کند. سرکوب احساسات منفی می تواند منجر به سلامتی شود. تنش و ناامیدی را به شیوه اجتماعی رها کنید و بعد از آن به سرعت احساس خوشحالی کنید. 

30. کم کردن سرعت:

چرا همه چیز باید امروز انجام شود؟ اغلب ما زمانی که نیازی نیست، فشار زیادی را روی خودمان اعمال می کنیم. بی صبری خود را به چالش بکشید، توجه داشته باشید و از لحظه هایتان لذت ببرید.

عجله در کارها 

راز آرامش درون چیست؟ چگونه به آن برسیم؟

نحوه تقویت آرامش درون

31. به چالش کشیدن "بایدها" و "حتما ها":

فشار به خود به هیچ وجه منجر به آرامش درونی یا آرامش ذهن نمی شود. "باید" را با " میشود" جابه جا کنید و بیشتر به سبک خودتان زندگی کنید. 

32. مهربان باشید:

رایگان است و تغییراتی را ایجاد می کند. هنگامی که ما مهربانی نشان می دهیم، به ما یک تقویت درونی نیز می دهد. 

33. مقایسه نکنید:

فراموش کنید که دیگران چه کاری می کنند یا چه می گویند ؛ شما چه چیزی می خواهید؟ همه ما مسیرهای خودمان را داریم و دنبال می کنیم و همه ما در حال یادگیری و گذراندن زندگی با سرعت منحصر به فرد خودمان هستیم. بر روی سفر خود تمرکز کنید و استرس خود را از مقایسه کردن خودتان با بقیه از بین ببرید این یک راه مطمئن برای ایجاد آرامش ذهن و روح است.

مقایسه کردن 

راز آرامش درون در راضی بودن از داشته های خود است

34. تصدیق:

پیش خودتان به طور مثبتی خودتان را تصدیق کنید. یک مثال خوب از این که آرامش ذهنی را بهبود می بخشد این است:"مهم نیست که چه چیزهایی سر راه من قرار می گیرند، من راهی برای رسیدن و موفقیت را پیدا خواهم کرد." به خودتان اعتماد داشته باشید و به طور مرتب یادآور شوید که همه چیز خوب می شود. 

35. تا حدی که می توانید پس انداز کنید :

کنار گذاشتن پول همیشه یک ایده خوب است. اگر شما می توانید به طور منظم پولی را پس انداز کنید، انجامش دهید. 

36. کمتر، بیشتر است:

پول، آزادی و انتخاب را به دست می آورد، اما این شادی که می خواهیم را به ما نمی بخشد. با چیزهای ساده تر در زندگی خوشحال شوید، جایی که شادی واقعی و آرامش ذهنی واقعی حاصل می شود.

پول عامل خوشبختی 

راز آرامش درون پول نیست

حفظ آرامش درون از راه های مناسب

37. چشم انداز :

همیشه چشم خود را بر روی تصاویر بزرگ نگه دارید آیا تجربه کنونی زندگی شما به نظر مهم می رسد؟اغلب شما فقط خوب و معمولی خواهید بود.حفظ سلامت ذهن با حفظ دیدگاه در زندگی بوجود می آید. 

38. بر اندیشه های خود نظارت داشته باشید :

افکار ما می تواند کیفیت زندگی ما را کاهش یا شکست دهند ، حتما فکری کنید که برای شما مفید است.با بهترین دوست خود صحبت کنید. خودخواهی هیچ هدفی ندارد و بدون شک شادی و آرامش را از زندگی شما بیرون می کند. 

39. روی چیزی که به آن اعتقاد دارید ایستادگی کنید:

چه حمایت از حیوانات باشد و چه کمک به انسان ها، از قلب و اشتیاق خود پیروی کنید. با حس فیت شدن و انجام آنچه انتظار می رود، بجنگید. هنگامی که خودتان را برای ذهنیت دیگران تغییر دهید، آرامش ذهنتان را از خود دور خواهید کرد.

آرامش داشتن 

حفظ آرامش درون از چه طریقی ممکن است؟

40. خوب بخوابید:

وقتی خسته و ناراحت هستیم، هیچ چیز آرام نیست ؛ هشت ساعت خواب در شب داشته باشید و بدن خود را احیا کنید. مهم ترین راه برای رسیدن به آرامش ذهن و روح، روراست بودن با خودتان است، بپذیرید که زندگی نامطمئن است و مواظب افکار خود باشید.

بسیاری از ما به لحاظ ذهنی خودمان روزانه به خودمان چیزهایی می گوییم. کمتر به اندیشه های خود اعتماد کنید، توجه کمتر به افکار منفی و تمرکز بر قدردانی و سپاسگزار در زندگیتان، به شما حس خوب می دهد و راه پیدا کردن آرامش درونی و ذهنی را به شما نشان می دهد.

 

راز آرامش درون فاش شد! 40 راه برای داشتن آرامش درونی

4.31294
این مطلب مفید بود ؟1108186
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن /آ
13 نظر به ثبت رسیده است
پویا1397-07-30
به چپ دستا میگم که برای رسیدن به آرامش درونی بیایید با دست راستتون همه ی کاراتونو انجام بدید اینکار باعث میشود که نیمکره ی سمت چپ مغز شما بزرگتر شود ودرنتیجه شما به آرامش درونی بسیار بالایی برسید
33145
ستاره1397-07-01
بسیارعالی.خداکمکم کنه تابه آرامشی که نیاز دارم برسم.
480
رضا1396-10-21
خوب بود. واقعا هیچ چیز آرامش نمیشه. تمام نا آرامی ها از افکار خود آدمه. یا بخاطر از دست دادن چیزیه. یا بخاطر نداشتن چییزی. یا گذشته یا آینده. وگرنه نا آرامی بدون دلیل نمیتونه باشه. من خودم داغونم. آخر نا آرومی و استرس. مطالبتون مفید بود
506
پرویز1396-07-02
ممنون اشک در چشمانم جمع شد....
2811
Reza1396-04-20
سلام... این واقعا بهتر از بسیاری از کلیپ های انگیزشی و مقاله ها بود... بسیار عالی.. با ظاهری ساده و سری عمیق.
283
پارسا1396-03-06
خوبه ممنون
243
مهیار1397-09-04
خوب و عالی
312
erfan1396-05-13
بله واقعا منم تو این مدت که دستبکار شدم از هر لحاظ انرژی دارم انرژی درون که داشته باشی کل مشکلات زندگیت حل میشه
333
مینا1396-03-01
خیلییی عالی بود سپاسگزاارم چون این مدت من خیلی جدی دارم رو ارامش درونم کار میکنم و از یسری کتابها کمک میگیرم
483
مهدی1396-01-09
مطلباتون واقعا جالب و کارا بود...ممنونم
442
ali ashori1395-12-12
واقعا دمتون گرم خدا خيرتون بده شاد باشيد
425
عباس1394-07-26
خیلی خوب بود..خیلی جالب بود .همین حالا که خودم آرامش گرفتم..ممنونم
6916
ک .فتاحیان1401-09-13
سلام.
عالی بود ، خیلی لذت بردم ، واقعا رمز آرامش درون این چیزهاییه که شما توی این مقاله خیلی دقیق بیان کردید
10
وبگردی