راز موفقیت

راز موفقیت 4 مرد موفق دنیا

کد مطلب : 14992زمان مطالعه : 2 دقیقه
راز موفقیت افراد موفق جهان را می دانید؟ افرادی همچون بیل گیتس و فردریک اسمیت که در لیست موفق ترین های جهان نام خود را ثبت کرده اند برای به دست آوردن این جایگاه رازهایی دارند که بیان می کنند.

راز موفقیت و توصیه های 4 مرد موفق دنیا

 افراد موفق جهان هیچ یک بدون برنامه ریزی و تلاش به موفقیت نرسیده اند. علاوه بر سخت کوشی آنها هریک رازهایی برای موفقیت و پیروزی خود دارند که در نگاهی کوتاه رازهای موفقیت این مردان موفق را خواهیم گفت. شاید به نظر ساده باشند اما این رازها را خودشان دلیل موفقیت می دانند.

1 - بیل گیتس / یک ساعت مطالعه :

بیل گیتس

راز موفقیت ثروتمندترین فرد جهان

 بیل گیتس رئیس شرکت مایکروسافت هر شب قبل از خواب حدود یک ساعت درباره تمامی مسائل نظیر سیاست و اخبار اقتصادی روز مطالعه می کند. دانشگاه اسکز در سال 2009 مطالعاتی انجام داد که بر اساس آن 6 دقیقه مطالعه روزانه می تواند استرس را تا 68 درصد کاهش دهد. از دیگر خواص مطالعه در بلند مدت، به تاخیر انداختن ابتلا به آلزایمر گزارش شده است.

 

2 - دکتر چارلز چیسلر / خاموش کردن تلفن همراه و وسایل الکترونیکی :

دکتر چارلز چیسلر رئیس دانشگاه هاروارد آمریکا بر این باور است که نور آزاد شده از صفحه تلفن های همراه باعث فرستادن پیام هایی به ذهن ما می شود که ذهن ما را فعال نگاه می دارد و باعث می شود دستور آزادسازی مواد شیمیایی به هنگام خواب در بدن به تعویق بیفتد که برای خواب ما مشکل آفرین می شود. اگر می خواهید شب ها راحت و آسوده بخوابید تلفن همراه خود را در اتاق دیگری و دور از دسترس قرار دهید.

 

3 - ورا وانگ / انجام فعالیت های خلاقانه :

ورا وانگ که باید لقب معروف ترین طراح مد و لباس جهان را به او داد، همواره قبل از خواب به طراحی می پردازد. شاید بهترین زمان برای انجام فعالیت های خلاقانه در سکوت و آرامش شب باشد. مطالعات نشان می دهد که افرادی که سحر خیز هستند به هنگام شب در انجام فعالیت های خلاقانه موفق تر عمل می کنند. این گونه افراد به هنگام شب بهتر می توانند مسائل منطقی را تحلیل کنند و همچنین راحت تر به ارتباطات بین 2 موضوع پی می برند و در نتیجه در فعالیت ها و عملیات های خلاقانه موفق تر ظاهر می شوند.

 

 4 - فردریک اسمیت / برنامه ریزی برای روز بعد :

فردریک اسمیت

برنامه فردای خود را بچینید

مدیر شرکت اکسپرس آمریکا که بزرگ ترین شرکت های هواپیمایی باری دنیا شناخته می شود، همواره قبل از خواب به بررسی برنامه روز بعد خود می پردازد و بنابراین صبح ها به راحتی می تواند بعد از بیدار شدن بلافاصله به سراغ فعالیت روز و آن چه باید انجام دهد برود. مطالعات صورت گرفته نشان می دهد که آن دسته از کسانی که شب ها قبل از خواب برنامه روز بعدی خود را آماده می کنند می توانند به مراتب انسان های موفق تری باشند و بعد از مدتی پیشرفت ها و قدم های بزرگی در زندگی برمی دارند.

راز موفقیت ، راز موفقیت 4 مرد موفق دنیا

4.1150
این مطلب مفید بود ؟12228
برگرفته از شریان نیوز /ن
وبگردی