رایت سی دی در ویندوز 10
ویندوز 10 آخرین نسخه ویندوز است که تاکنون رونمایی شده است که در این گزارش از نمناک با آموزش مرحله به مرحله نحوه رایت سی دی در ویندوز 10 آشنا خواهید شد.

آموزش رایت سی دی با ویندوز 10

ویندوز 10 آخرین نسخه ای از سری ویندوز است که تا سال جاری یعنی 2019 میلادی رونمایی شده است که در درون خود دارای ویژگی ها و قابلیت های خارق العاده ای است که شاید برخی از ماها با وجود کار روزانه با آنها با قابلیت های مختلف آن آشنا نباشیم و نتوانیم از آن به بهترین شیوه ممکن استفاده کنیم! برای مثال یکی دیگر از قابلیت هایی که شاید ما با آن شاید کار نکرده باشیم، رایت سی دی در ویندوز 10 بدون هر گونه نرم افزار جانبی می باشد!

علت را می توان به موارد متعددی اشاره کرد که اصلی ترین آن این است که واقعا اکثر ما از گذشته تا هم اکنون عادت داریم که وقتی یک سری ویندوز را نصب کنیم، حتما باید برنامه هایی همچون برنامه Nero را نصب کنیم! این واقعا یک عادت شده است که این می تواند برای هر یک از ما محدودیت هایی را اعمال سازد که نتوانیم از تمام قابلیت های ویندوز بهرمند شویم. از این رو ما قصد داریم در این گزارش از بخش تکنولوژی نمناک شما را با نحوه رایت سی دی در ویندوز 10 آشنا سازیم. همراه ما باشید.

1- ابتدا CD یا DVD خام که تا به حال استفاده نشده است را درون CD/DVD رام کامپیوتر یا لپ تاپ قرار دهید.

رایت سی دی

2- اینک پیغامی را مشاهده خواهید کرد که در آن نحوه استفاده ویندوز از دیسک مورد نظر است. اگر شما می خواهید بدون نرم افزار اقدام به رایت دیسک کنید، باید گزینه اول یعنی "Like a USB flash drive" را انتخاب کنید که با استفاده از این آپشن دیسک شما مانند یک فلش خواهد بود و می توانید فایل های مورد نظرتان را به آن منتقل کنید! سپس بر روی Next کلیک کنید.

رایت سی دی

3- چند ثانیه صبر کنید.

رایت سی دی

4- در این مرحله شما آزاد هستید تا هر گونه فایل با پسوندهای مختلف را نسبت به حافظه دیسک با روش های مختلف منتقل سازید. برای مثال می توانید چندین پوشه را درون آن Drag & Drop کنید یا می توانید فایل ها را یکی یکی راست کلیک کنید و از بخش Send to گزینه DVD RW را انتخاب نمائید.

رایت cd در ویندوز

5- بعد از منتقل کردن تمام فایل ها به دیسک مورد نظر، اینک از پنجره This PC ریبون مشخص شده در تصویر زیر را که در سمت راست تصویر مشخص شده است را کلیک کنید و سپس از منو بالای آن بر روی Manage کلیک کنید. هم اکنون گزینه Finish burning را می توانید به راحتی مشاهده کنید. اگر تمام فایل ها را منتقل کرده اید، بر روی آن کلیک کنید و سپس بر روی Eject کلیک نمائید.

 رایت dvd

اگر تمام مراحل بالا را به ترتیب انجام داده باشید، بی شک شما موفق به رایت سی دی با ویندوز 10 شده اید.

آموزش مرحله به مرحله رایت سی دی (CD/DVD) در ویندوز 10

4.323
این مطلب مفید بود ؟203
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
وبگردی