رضا رویگری

گفتگویی جذاب با رضا رویگری در روز تولدش

تاریخ انتشار : 6 دی 1396کد مطلب : 61938زمان مطالعه : 3 دقیقه
رضا رویگری بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون در سالروز تولدش از آرزویی که برای ساخت فیلم سینمایی اش دارد صحبت کرد.

آرزویی که سالهاست رضا رویگری در انتظارش است

امروز ششم دی ماه سالروز تولد رضا رویگری بازیگر سریال مختارنامه است ، به همین مناسبت گفتگویی با این بازیگر پیشکسوت داشته ایم که در ادامه مشاهده میکنید.

رضا رویگری بازیگر نقش کیان ایرانی سریال مختارنامه 6 دی ماه در تهران به دنیا آمد. این بازیگر که در دهه شصت جوان اول سینمای ایران بود، مدتی است در بستر بیماریست و به قول خودش این روزها حالش بهتر است اما به ایده آل نرسیده است.

هنوز انقلاب نشده بود و شاه سرجایش بود ساواک داشت فعالیت می کرد، او در این شرایط به درخواست عده ای آیه های قرآنی را به صورت شعر خواند و آرام آرام کاست ها را از داخل مساجد، منازل مردم و گلدسته های مسجد دانشگاه تهران پخش کردند. سرود معروف «ایران ایران» (الله الله) در اول انقلاب از دیگر آثار این هنرمند است که ماندگار شد. به بهانه تولد رضا رویگری گفتگوی کوتاهی با ایشان داشتیم که در ادامه می خوانید:

ناگفته های رضا رویگری در روز تولدش

ابتدا تولدتون تبریک میگویم؛ این روزها حالتون چطور است؟

ممنون از لطف شما خداروشکر کم کم بهتر می شوم اما ایده آل نیست.

خاطره ای از روز تولد برایمان بگویید؟

مادر خدا بیامرزم می گفتند زمانی که به دنیا آمده بودم در تجریش یک متر برف آمده بود اما این روزها خبری از برف نیست. من تنها بچه برای پدر و مادرم بودم که بعد از 15 سال به دنیا آمدم البته خودم هم یک فرزند دارم و یک نوه و ما همه تک هستیم.

آرزوی شما در روز تولد؟

اول آرزویم سلامتی و بعد ساختن فیلم سینمایی ام که سال ها آرزوی آن را دارم.

رضا رویگری

رضا رویگری بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون

در این مدت پیشنهادی برای حضور در عرصه تصویر داشته اید؟

یک قرارداد برای حضور در یک سریال نمایش خانگی بستم، اما هنوز شروع نشده است.

باتوجه به اینکه در این مدت به دلیل بیماری کمتر کار کردید کسی از مسئولان با شما ملاقات داشتند؟

مردم عادی و همکاران بیشتر احوال من را جویا بودند، البته یک بار آقای ایوبی نیم ساعتی برای ملاقات آمده اند.

حال و هوای شما در ششم دی ماه شما چگونه است؟

هر سال که به ششم دی ماه می رسیم احساس می کنم که یک سال پیر شدم، عمر سریع می گذرد و ما چقدر کار ناتمام داریم.

قرار بود فیلم سینمایی را کلید بزنید، ساخت این فیلم در چه مرحله ای است؟

یک نفر برای سرمایه گذاری اعلام آمادگی کرد اما خالی بند از کار درآمد! متاسفانه جامعه پر شده است از آدم هایی که هر روز یک وعده هایی می دهند و می روند، وگرنه قرار بود شب عید فیلم سینمایی را کلید بزنم، اما این اتفاق رخ نداد و همچنان منتظر سرمایه گذار هستم.

فیلم نامه شما آماده است؟

فیلم نامه را سال 72 نوشته ام اما به یک بازنویسی نیاز دارد اگر سرمایه گذار حضور پیدا کند و بودجه ای داشته باشیم با یک نویسنده فیلم نامه را بازنویسی می کنیم تا کار را شروع کنیم.

هنوز هم در مراسم هایی سینمایی از شما دعوت می کنند؟

بله برخی از دوستان دعوت می کنند اما به دلیل مشکل در راه رفتن، متاسفانه نمی توانم بروم. حتی تئاتر هم دعوت شده ام، اما امکان حضور نداشتم.

امسال در جشنواره فجر حضور دارید؟

دوست داشتم در جشنواره فیلم فجر فیلم داشته باشم؛ البته دو کار صحبت کردم اما مناسب نبود و قبول نکردم.

بیوگرافی کوتاهی از رضا رویگری

رضا رویگری بازیگر پیشکسوت کشورمان درششم دی ماه 1325 در تهران به دنیا آمد . رضا رویگری بازیگر تئاتر ، سینما و تلویزیون و خواننده ایرانی است. او همچنین در حرفهٔ نقاشی نیز فعال بوده . این هنرمند پیشکسوت خوانندهٔ سرود معروف «ایران ایران» (الله الله) دراول انقلاب می باشد.

تنها فرزند خانواده بوده و یک پسر دارد و یک نوه دختر ، دوران مدرسه و دبیرستان را در همان تجریش به پایان رساند. او به خلبانی علاقه مند بود و دوبار امتحان داد ولی قبول نشد. سپس به نقاشی روآورد و با نمایش «ویس و رامین» به کارگاه نمایشی پیوست. او در جشنواره های نانسی، ورشو و چند شهر آلمان و آمریکا نمایش هایی را اجرا کرده است. بازی در سریال های تلویزیونی را با سریال «محله بهداشت» شروع نمود.

رضا رویگری

رضا رویگری و همسرش تارا کریمی

با فیلم « عقابه ها» به کارگردانی زنده یاد خاچیکیان به سینما آمد و 28 فیلم سینمایی بازی کرد و برای کارهای خود آهنگسازی نیز کرد. او در چند نمایشگاه نقاشی در ایران و آمریکا شرکت کرد و یک کنسرت نیز در سال 1996 در آمریکا برگزار نمود.

گفتگویی جذاب با رضا رویگری در روز تولدش

52
این مطلب مفید بود ؟20
برچسب :
وبگردی