شام خوردن

تمام فواید زود شام خوردن قبل از ساعت 9

کد مطلب : 57274زمان مطالعه : 3 دقیقه
حذف وعده شام عوارض جدی را به همراه دارد و مصرف شام برای بدن بسیار حائز اهمیت است، البته فواید زود شام خوردن هم بسیار قابل توجه می باشد.

فواید زود شام خوردن قبل ساعت 9

شام خوردن فواید زیادی برای بدن ما دارد و نمی توان هیچ گاه به طور کامل آن را حذف کرد اما مهم این است که چه مقدار شام بخوریم ، چه بخوریم و چه تایمی شام بخوریم. شام خوردن می تواند انرژی انتهای روز را برای شما فراهم کند. همچنین لذت زیادی را به شما می دهد اما مهم ترین نکته این است که زودتر شام بخورید.

حال در این قسمت از سلامت نمناک به زود شام خوردن و مصرف شام قبل از ساعت 9 شب اشاره خواهیم کرد.

چرا باید شام را قبل از ساعت 9 بخورید؟

1. بهبود کیفیت خواب

کیفیت خواب زمانی بهتر می شود که 2 الی 2 ساعت و نیم قبل از خواب شام خورده باشید زیرا هضم غذا زودتر انجام می شود و در طول خواب به بدن شما آسیب نمی زند. سیستم گوارشی شما در این مواقع هنگام خواب به خوبی استراحت می کند و همچنین از بیش از حد خوابیدن شما نیز جلوگیری می کند.

بهبود خواب

2. کاهش وزن

تمرین زودتر شام خوردن باعث کاهش وزن می شود و متابولیسم را افزایش می دهد. مطالعات زیادی این فرضیه را تصدیق کرده است. این تمیرن به طور اتوماتیک شما را سیرتر می کند و همچنین چربی ها در هنگام نیاز به انرژی به کمک شما می آیند و در نتیجه مدیریت وزن بالاتر می رود. این مورد برای بیماران دیابتی بسیار مهم است و در سلامت آن ها بسیار دخیل می باشد.

3. از بین بردن یبوست

اگر از یبوست رنج می برید ، باید زود خوابیدن را تمرین کنید. یک خواب کافی نه تنها سیستم گوارش را بهبود می بخشد ، بلکه نتیجه آن نیز از بین بردن یبوست است. این تمرین به شما کمک می کند تا با نفخ شکم مبارزه کنید.

خواص شام

4. احساس انرژی بیشتر

با زود شام خوردن احساس انرژی بیشتری می کنید و کمتر با بیدار شدن دچار مشکل می شوید. در نیتجه وقتی صبح زودتر از خواب بیدار می شوید ، ذهن شما فعال تر می شود و همچنین می توانید از جلسات تمرینی مثل یوگا استفاده کنید و تا باقی روز انرژی کافی خود را تضمین کنید.

5. اشتهای بهتر

قطعا که نباید مهم ترین وعده روزانه را که صبحانه است ، فراموش کنید. زمانی که زودتر شام بخورید ، اشتهای کلی شما متعادل می شود و در صبحانه نیز بیش از همیشه می خورید که یک وعده مهم برای سلامتی شماست.

فواید زود شام خوردن

6. خلاصی از رفلاکس معده

زمانی که قبل از خواب شام می خورید و به سرعت می خوابید ، اسید معده شما افزایش می یابد و دچار رفلاکس می شوید و در نتیجه در نزدیکی قفسه سینه احساس سوزش می کنید. تحقیقات نشان می دهد که برای رهایی از این مشکل باید حداقل سه ساعت قبل از خواب ، شام خورده باشید.

7. به حداقل رسیدن حمله قلبی

زود شام خوردن را باید به یک قانون مهم و ضروری در زندگی تبدیل کنید. عموما زمانی که خواب هستیم ، فشار خون ما نزدیک به 10 درصد کاهش پیدا می کند که به بدن اجازه استراحت می دهد. صبح ها قبل از بیدار شدن نیز فشار خون شروع به بالا رفتن می کند. زمانی که دقیقا قبل از خواب شام می خوریم ، الگوی فشار خون آشفته می شود. زمانی که فشار خون در سطح بالایی قرار می گیرد ، خطر حمله قلبی نیز افزایش پیدا می کند. زودتر شام خوردن حداقل سه ساعت قبل خواب ، خطر حمله قلبی را به طور قابل توجهی کاهش می دهد.

اهمیت شام

8. کاهش خطر دیابت

زمانی که زودتر شام می خورید ، خطر ابتلا به دیابت نوع 2 کاهش می یابد. این دیابت زمانی گریبانگیر ما می شود که بدن نتواند از انسولین به درستی استفاده کند. زمانی که دو الی سه ساعت قبل از خواب شام می خوریم ، بدن ما به درستی از انسولین استفاده می کند و غذا را به گلوکز تبدیل خواهد کرد.

9. کاهش خطر سرطان

افرادی که دقیقا قبل از تایم خواب شام می خورند، 15 درصد بیش از بقیه در معرض سرطان پروستات در بین مردان و سرطان سینه در بین زنان قرار می گیرند. این موضوع به این معناست که با زودتر شام خوردن می توانید خطر ابتلا به سرطان را تا 15 درصد کاهش دهید.

تمام فواید زود شام خوردن قبل از ساعت 9

4.636
این مطلب مفید بود ؟333
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ح.ب/ن
وبگردی