سامانه وزارت بهداشت

آغاز ثبت نام اصناف و صنایع در سامانه وزارت بهداشت

تاریخ انتشار : 23 فروردین 1399کد مطلب : 6180زمان مطالعه : 2 دقیقه
ثبت نام اصناف و صنایع در سامانه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای صدور مجوز فعالیت آغاز شد.

ثبت نام اصناف و صنایع در سایت وزارت بهداشت

باشگاه خبرنگاران:سید راشد جزایری رئیس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری و سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، از آغاز ثبت نام اصناف و صنایع در سامانه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای صدور مجوز فعالیت خبر داد.

 

او افزود:با توجه به ابلاغ ستاد ملی مبارزه با کرونا و در راستای اجرای گام دوم کووید 19 یا طرح فاصله گذاری هوشمند ضمن حمایت از فعالیت اصناف و صنایع با اولویت صیانت از سلامت کارکنان و مشتریان، مقرر شد کلیه واحد های صنفی و صنعتی به سامانه Salamat.gov.ir مراجعه و اطلاعات خود را ثبت کنند.

 

جزایری اضافه کرد:مدیران، متصدیان، مالکان و کارفرمایان موظفند به منظور شروع فعالیت خود با رعایت نکات بهداشتی اعلام شده (صبح جمعه 22 فروردین 99) به مدت هفت روز به سامانه ذکر شده مراجعه کنند و اطلاعات واحد کاری، نوع فعالیت و اطلاعات تماس خود جهت اخذ مجوز شروع فعالیت صنف یا صنعت مربوطه را وارد کنند.

 

او ادامه داد:با توجه به نوع فعالیت پس از تکمیل فرایند ثبت نام راهنما و الزامات سلامت محیط کار، شاغلان و مشتریان در اختیار فرد قرار می گیرد.

 

جزایری گفت:همچنین افراد برای استفاده از این راهنما ها می توانند به سایت مرکز سلامت محیط و کار به آدرس markazsalamat.behdasht.gov.ir مراجعه کنند.

 

او افزود:ثبت نام نکردن در سامانه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی منجر به عدم صدور مجوز فعالیت و یا در صورت فعالیت موجب توقف فعالیت واحد کاری مربوطه می شود.

 

جزایری اضافه کرد:بعد از آغاز به کار فعالیت واحد های صنفی و صنعتی، بازرسین بهداشت محیط و حرفه ای، نیروی انتظامی، بازرسان اتاق اصناف و تعزیرات حکومتی به محل مورد نظر مراجعه و در صورت عدم ثبت نام در سایت ابلاغی، فعالیت محل کار متوقف و تعطیل خواهد شد.

انتهای پیام/م

 

آغاز ثبت نام اصناف و صنایع در سامانه وزارت بهداشت

25
این مطلب مفید بود ؟23
برچسب : ویروس کرونا
وبگردی