فواید سرکه سیب برای مو

خواص و فواید سرکه سیب برای مو + ماسک های تقویت مو با سرکه سیب

کد مطلب : 13380تعداد نظرات : 38 نظرزمان مطالعه : 10 دقیقه
سرکه سیب یک ماده فوق العاده موثر در درمان مشکلات مو می باشد شما با استفاده از ماسک های بی نظیر آن می توانید برای همیشه از شر ریزش مو خلاص شوید و موهایی سالم و زیبا داشته باشید.

تمام نکات استفاده از سرکه سیب و ماسک های مخصوص تقویت کننده سرکه سیب برای مو

سرکه سیب درمانی خانگی است که مزایای زیادی از قبیل کاهش کلسترول، تنظیم قند خون، مبارزه با سلول های سرطانی، پیش گیری از فشار خون و کاهش وزن دارد. این به خاطر آنزیم ها، آمینو اسیدها، مواد معدنی و ویتامین است.

بنابراین تعجبی ندارد که این ماده می تواند از مو به طور طبیعی محافظت کند؛ هم زنان و هم مردان تحت تاثیر مشکل ریزش مو قرار می گیرند ، سو تغذیه، استرس عاطفی، کاهش ناگهانی وزن و بیماری های خاص از جمله بیماری های تیروئید، ، بیماری های خود ایمنی، و غیره ممکن است برخی از دلایل مشکل ریزش مو باشند .

چنانچه در این بخش از سلامت نمناک خواهیم گفت خوشبختانه، درمان های طبیعی مختلفی وجود دارند که می توانند با موفقیت این مشکل را حل کنند . سرکه سیب یکی از این درمان ها است که می توانند به روش های مختلفی برای کاهش ریزش مو و افزایش مقاومت مو استفاده کنند.

سرکه سیب برای مو

فواید و خواص شگفت انگیز سرکه سیب برای مو

علل و فواید استفاده از سرکه سیب برای شست و شوی مو

1. متعادل کردن چربی و پ هاش مو با سرکه سیب

موها و روغن طبیعی پوست سر، دارای پ هاش بین 4.5 و 5.5. هستند وقتی در این سطح اسیدیته نگهداری می شوند، پوست سر در برابر رشد قارچی و باکتریایی محافظت می شود .سرکه سیب استیک اسید بالا یی دارد و پ هاش آن به موی انسان نزدیک است. شستن منظم با این سرکه می تواند پوست سر و مو را به اسیدیته ایده آل نزدیک کند، به خصوص اگر موهای چرب دارید.

2. ویژگی ضد باکتریایی و ضد قارچی سرکه سیب برای مو

اسید استیک در سرکه سیب ، یک ضدمیکروبی قوی است که می تواند باکتری ها و قارچ ها را از بین ببرد ، که منجر به درمان طبیعی فوق العاده می شود.شست و شو هفته ای یک باربا سرکه سیب، باعث تسکین ، درمان شوره سر شده و از پوسته پوسته شدن بیشتر جلوگیری می کند.

سرکه سیب ضد قارچ

سرکه سیب به درمان شوره سر کمک می کند

3. تمیز کردن مو با سرکه سیب

استفاده از چندین محصول بر روی موها ما مانند سرم، ژل، اسپری ها و ماسک ها - منجر ریزش مو شود.حداقل سه دقیقه سرکه را روی موبگذارید.

4. خاصیت نرم کنندگی سرکه سیب برای مو

نرم کننده طبیعی فوق العاده،است سرکه سیب ، معمولا به عنوان جایگزین برای نرم کننده استفاده می شود.

خاصیت نرم کنندگی سرکه سیب برای مو

سرکه سیب جایگزین برای نرم کننده مو

5. کاهش فر خوردگی و رفع وزی مو با سرکه سیب

موهای فرخورده به دلیل پوست های از دست رفته مو ایجاد می شود. پوست را با سرکه سیب نرم کنید

6. سرکه سیب برای درخشندگی مو

موقعیت پوست نیز بر بازتاب نور تارهای مو تاثیر می گذارد.

 درخشندگی مو

تاثیر سرکه سیب در براق شدن مو

7.کاهش خشکی و وزی مو با سرکه سیب

موی عادی رطوبت لازم برای نفوذ در پوشش خارجی را فراهم می کند، در حالی که موهای متخلخل به سرعت مایع را جذب می کنند … اما سریع آن را از دست می دهند.تخلخل بالا ناشی از آسیب مو از درمان های شیمیایی و قرار گرفتن در معرض محیط است.

این تخریب برگشت ناپذیر ، شکاف و سوراخ هایی در سطح شفت مو ایجاد می کند و مو را بیشتر در معرض آسیب بیشتر قرار می دهد.در حالی که نمی توانید تخلخل مو را تغییر دهید، می توانید با استفاده از سرکه سیب ، آن را مدیریت کنید و خلل و فرج را به حداقل برسانید.

کاهش خشکی و وزی مو

با سرکه سیب از شر موهای وز خلاص شوید

8. سرکه سیب برای تحریک رشد مو و جلوگیری از ریزش مو

سرکه سیب ، گردش خون را به فولیکول های مو تحریک می کند.

9. جلوگیری از مو خوره و شکنندگی مو با سرکه سیب

با استفاده از سرکه سیب، به طور مرتب موها را بشویید، به طور طبیعی موها تقویت می شود و پوست را تمیز می کند ، و باعث بهبود تخلخل می شود - که همه آن ها منجر به کاهش موخوره و شکنندگی مو می شود.

جلوگیری از مو خوره

کاهش موخوره با سرکه سیب

ماسک موهای تقویت مو با سرکه سیب و روش استفاده از سرکه سیب برای شستشوی مو

در ادامه این بخش از سلامت پوست و موی نمناک به معرفی ماسک موهای عالی با سرکه سیب خواهیم پرداخت که برای تقویت ، پرپشتی و درمان مشکلات ظاهری مو مفید هستند خواهیم پرداخت.

1. از سرکه سیب برای ریزش مو استفاده کنید.

می توانید به تنهایی از سرکه سیب رقیق به عنوان درمان طبیعی عالی برای مقابله با ریزش مو استفاده کنید. در اینجا آورده شده است که چگونه از سرکه سیب برای ریزش مو استفاده کنید:

مواد لازم :

نصف فنجان سرکه سیب ارگانیک

نصف فنجان آب ولرم

روش:

اولین قدم، ترکیب سرکه ، آب ولرم و شامپو زدن مو است. سپس در حالی که موها هنوز مرطوب است، با محلول سرکه رقیق مو را آبکشی کنید. 12 دقیقه محلول را روی موها بگذارید در حالی که پوست سر را ماساژ می دهید. آخرین مرحله شستن مو با آب است. این درمان خانگی می تواند دویا سه بار در هر هفته تکرار شود.

ریزش مو

قطع ریزش مو با سرکه سیب

2. جوش شیرین و سرکه سیب برای رشد مو

جوش شیرین می تواند رشد مو را افزایش دهد و از ریزش آن جلوگیری کند. این یک عامل پاک سازی بزرگ است، که باقی مانده محصول را از پوست سر می گیرد و فولیکول های مو را مسدود می کند و مو را تضعیف می کند. علاوه بر آن، جوش شیرین ظرفیت مبارزه با کلرین را دارد که به مو آسیب می زند و باعث ریزش مو می شود. بنابراین چگونه از سرکه سیب برای ریزش مو استفاده کنیم :

مواد لازم :

 • 1 قاشق سوپ خوری جوش شیرین
 • 1 قاشق سوپ خوری سرکه سیب
 • 3 قاشق سوپ خوری آب

روش :

اول از همه، جوش شیرین و سرکه را به آب اضافه کنید و آن ها را به طور کامل مخلوط کنید تا خمیری به دست آید. پس از آن شروع به استفاده از این مواد روی پوست سر و مو مرطوب کنید. باید این محلول را ده دقیقه روی موها نگه دارید. آخرین مرحله ، شستن موها با کمک آب ولرم است. می توانید این روند را دوتا سه بار در یک هفته تکرار کنید.

جوش شیرین و سرکه سیب

افزایش رشد مو با ترکیب جوش شیرین و سرکه سیب

3. جلوگیری از ریزش مو با چای مریم گلی و سرکه سیب

علاوه بر سرکه سیب، موجود در این نسخه مریم گلی می تواند از ریزش مو ناشی از واکنش های آلرژیک یا عفونت های قارچی است جلوگیری کند چون عوامل ضد آلرژی، آنتی بیوتیک و ضد عفونی کننده دارد.

مواد لازم :

 • یک قاشق غذاخوری سرکه سیب
 • دو قاشق غذاخوری برگهای خشک مریم گلی
 • دو فنجان آب جوش

روش:

مریم گلی خشک را ابتدا در ظرف ریخته و سپس آب جوش را روی آن بریزید. سپس اجازه دهید این مخلوط 10 تا 15 دقیقه خیس بخورد و بعد از آن، چای را صاف کنید. حالا سرکه را به چای اضافه کنید. موها و پوست را با این چای بشویید. موها را با کمک یک حوله بپوشانید و پس از نیم ساعت موها را بشویید. مشکل ریزش مو با تکرار این نسخه یک روز درمیان کاهش می یابد.

چای مریم گلی و سرکه سیب

جلوگیری از عفونت های قارچی با برگ های مریم گلی و سرکه سیب

4. روغن زیتون و سرکه سیب مرطوب کننده مو

روغن زیتون می تواند رشد مو را تحریک کند . روغن زیتون در این نسخه اثر مرطوب کنندگی دارد ، که پوست سر را تغذیه و از شوره سر که باعث ریزش مو می شود جلوگیری می کند .

علاوه بر این ، یک ضد عفونی کننده طبیعی است که به مبارزه با عفونت های قارچی کمک می کند. علاوه بر این ، به تقویت تار های مو و به حداقل رساندن شکستگی مو کمک می کند. علاوه بر آن، روغن زیتون در برابر شپش، شوره سر و ...محافظت می کند.

مواد لازم :

1 قاشق سوپ خوری سرکه سیب

2 قاشق غذاخوری روغن زیتون

روش:

اولین قدم این است که روغن زیتون را به سرکه اضافه کنید. در مرحله بعد آن ها را با قاشق مخلوط کرده و پوست سر ومو را با این ترکیب پنج دقیقه مالش دهید. این مخلوط را 60 دقیقه نگه دارید و با شامپو ملایم بشویید. می توانید از این نسخه 1 - 2 بار در هفته استفاده کنید.

روغن زیتون و سرکه سیب

تحریک رشد مو با روغن زیتون و سرکه سیب

5. تقویت رشد مو با سرکه سیب و عصاره آملا

کمبود ویتامین ث یکی از دلایل اصلی ریزش مو است. انگور هندی پر از ویتامین ث است ، بنابراین می تواند به طور طبیعی ریزش مو را درمان کند. علاوه بر آن، می تواند رشد مو را تقویت و پوست سر را سالم حفظ کند چون خاصیت آنتی اکسیدانی، ضد التهابی و ضد باکتری دارد.

مواد لازم :

تعداد کمی از انگور فرنگی هندی

یک قاشق غذاخوری سرکه سیب

روش:

باید ابتدا کمی انگور فرنگی بگیرید و سپس دانه های آن را در آورید. سپس آن ها را له کنید تا خمیری به دست آید بعد از آن، سرکه را به آن اضافه و آن ها را با کمک یک قاشق مخلوط کنید. به مو و پوست سر این مخلوط را بمالید و بعد از یک ساعت آبکشی کنید. برای درمان سریع تر ریزش مو، باید این کار را دو یا سه بار در هفته انجام دهید.

سرکه سیب و عصاره آملا

ماسک سرکه سیب و انگور هندی برای سلامت پوست سر

6. درخشندگی مو با آلوئه ورا و سرکه سیب

آلوئه ورا ممکن است زخم ها، ریزش مو، بواسیر و زخم های تناسلی را درمان کند . آلوئه ورا به احیای سطح پ هاش پوست سر کمک می کند و شوره سر را با توجه به خاصیت قلیایی متعادل آن،درمان می کند . علاوه بر این ، آنزیم های آن رشد مو سالم را بهبود می دهند. استفاده از آلوئه ورا به طور منظم می تواند پوست سر ، التهاب ، خارش پوست سر را تسکین دهد ،باعث درخشندگی و تقویت مو می شود

مواد لازم :

یک قاشق غذاخوری سرکه سیب

دو قاشق غذاخوری ژل آلوئه ورا

روش:

به ژل آلوئه ورا سرکه اضافه کنید. از قاشق برای مخلوط کردن این چیزها استفاده کنید. این محلول را روی پوست سر بمالید. قبل از شستن با آب ملایم، باید آن را سی دقیقه نگه دارید. این درمان مو می تواند هر هفته سه تا چهار بار انجام شود.

 آلوئه ورا و سرکه سیب

تسکین خارش پوست سر با سرکه سیب و آلوئه ورا

7. سرکه سیب با عسل ماسک نرم کننده مو

عسل نرم کننده پوست است که به مو کمک می کند نرم شود. به خاطر خواص ضد میکروبی ضد عفونی کننده آن، می تواند با ریزش مو ناشی از فعالیت میکروبی مبارزه کند . علاوه بر این ، عسل آنتی اکسیدان قوی است که از آسیب جلوگیری می کند و مو و پوست سر را سالم نگه می دارد.

موادلازم :

 • یک چهارم فنجان سرکه سیب
 • یک چهارم فنجان آب
 • یک قاشق غذاخوری عسل

روش:

اول از همه، آب و سرکه سیب را در ظرف بریزید و بعدا عسل را به آن اضافه کنید. پس از آن، در ظرف را محکم کنید و آن را به خوبی با هم ترکیب تا همه چیز را با هم ترکیب کنید. این مخلوط، را به پوست سر و موهای خیس بمالید. در نهایت بعد از 30 تا 40 دقیقه، مخلوط را با آب و شامپو ملایم بشویید. توصیه می شود این درمان را 3 تا 4 بار در یک هفته انجام دهید.

سرکه سیب با عسل

جلوگیری از آسیب به سر و مو با سرکه سیب و عسل

8. افزایش رشد مو با فلفل قرمز و سرکه سیب

طبق مطالعات انجام شده ، بیمارانی که ریزش مو دارند به خوبی نسبت به درمان های فلفل قرمز واکنش نشان دادند. فلفل قرمز کپسایسین دارد که می تواند جریان خون را به ریشه های مو افزایش دهد و در نتیجه باعث ایجاد فولیکول های مو در پوست شود. هم چنین رشد مو را افزایش می دهد. استفاده موضعی می تواند موها را نرم و براق کند.

مواد لازم:

دو قاشق غذاخوری سرکه سیب

دو قطره عصاره فلفل قرمز

روش:

داخل کاسه ای دو قاشق غذاخوری سرکه سیب و یک قاشق فلفل قرمز بریزید. سپس آن ها را به خوبی مخلوط کرده و شروع به استفاده از آن روی سر و قسمت های مشکل دار کنید. باید این را 60 دقیقه نگه دارید. در نهایت، موهای سر را با استفاده از آب تمیز کنید. این کار باید هر روز چند ماه انجام شود.

فلفل قرمز و سرکه سیب

فلفل قرمز و سرکه سیب برای نرم و براق کنندگی مو

9. ماساژ روغن رز ماری و سرکه سیب برای مو

روغن رزماری در درمان ریزش مو هورمونی و طبیعی موثر است. روغن رز ماری غنی ازمواد ضد عفونی کننده، ضد قارچی و ضد باکتری است، که تمام آن ها به جلوگیری و درمان پوست سر، شوره سر، آکنه روی پوست سرو نیز عفونت های دیگر که مسئول ریزش مو هستند کمک می کنند.

مواد لازم:

 • 1 / 8 فنجان سرکه سیب
 • 1قاشق غذاخوری روغن رزماری
 • سه چهارم فنجان آب

روش:

اول، تمام مواد را در کاسه بریزید و به خوبی مخلوط کنید. سپس تمام مو و پوست سر را با این مخلوط به آرامی 5 تا 10 دقیقه ماساژ دهید. در نهایت از شامپو ملایم برای شستن موها استفاده کنید. توصیه می شود این روش را دو یا سه بار در هفته تکرار کنید.

روغن رز ماری و سرکه سیب

پوست سر را با روغن رز ماری و سرکه سیب ماساژ دهید

10. جلوگیری از شکستگی تارهای مو با روغن نارگیل و سرکه سیب

روغن نارگیل توانایی جلوگیری از ریزش مو را دارد که ناشی از عفونت های قارچی به خاطر خواص ضد قارچی و ضد باکتری آن است . روغن نارگیل هم چنین با آنتی اکسیدان ها و مواد غذایی که دارد به درون مو نفوذ می کنند و رشد مو را به طور کلی ترویج می کنند. علاوه بر آن، روغن نارگیل حاوی اسید لوریک است که به جلوگیری از شکستگی مو تار های مو کمک می کند.

مواد لازم:

1قاشق غذاخوری سرکه سیب

2قاشق غذاخوری روغن نارگیل ارگانیک

روش:

اول، روغن نارگیل و سرکه را در کاسه بریزید و خوب هم بزنید. بعد از آن، این مخلوط، را به پوست سر با استفاده از انگشتان بمالید و موها را 5 دقیقه با نوک انگشتان ماساژ دهید. بگذارید بیست تا سی دقیقه بماند و در نهایت با کمک شامپو ملایم بشویید. ماسک مو را می توانید هر هفته 2 تا 3 بار استفاده کنید.

روغن نارگیل و سرکه سیب

رفع شکنندگی مو با روغن نارگیل و سرکه سیب

نکات مهم

 • افرادی که موهای خشک دارند باید از سرکه سیب رقیق استفاده کنند چون می تواند پوست سر و مو را خشک کنند.
 • از نسخه های سرکه سیب برای موهای روغن خورده استفاده نکنید چون روغن از نفوذ سرکه به پوست سر جلوگیری می کند.
 • مو و پوست را با روغن زیتون یا نارگیل دو سه بار در هفته ماساژ دهید تا گردش خون به پوست سر را افزایش دهید.
 • از استفاده مواد شیمیایی و وسایل گرمایشی پرهیز کنید.
 • از رژیم غذایی متعادل غنی در سبزیجات، میوه ها، پروتئین ها، کل حبوبات و نیز چربی های سالم استفاده کنید چون غذاهای عالی برای موها هستند.
 • مدیتیشن، یوگا و دیگر ورزش های تفریحی را تمرین کنید تا استرس را کاهش دهید زیرا استرس می تواند باعث ریزش مو شود.

 

 

خواص و فواید سرکه سیب برای مو + ماسک های تقویت مو با سرکه سیب

4.61894
این مطلب مفید بود ؟1759135
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن/ز.ت
38 نظر به ثبت رسیده است
بهار1398-05-21
من از سرکه سیب استفاده کردم خوب بود مشکلی هم پیش نیومد البته به ریشه ی موهام نزدم
145
حسین1398-01-16
من سرم خیلی شوره داشت خیلی دارو زدم ودکتر رفتم هیچی به سرکه سیب نمی رسه واقعأمعجزه می کنه
225
یاسمن1397-12-11
سرکه سیب واقعااااااااا عالیه من برای شوره موهام استفاده کردم واقعا نتیجه عالی گرفتم
203
سارا1397-08-20
تو که ب قول خودت موهایی بلند و زیبا داشتی دیگه چرا سرکه سیب زدی!اصلا واسه مو بد نیست.
466
اوا1397-06-21
اره نمیدونم چرا مردم ما عقل ندارن هر چی تو اینترنت میبینن فک میکنن درسته اصلا از عقلشون استعاده نمیکنن
1533
رویا 1397-03-22
با سلام آقایون و خانم ها توجه کنید کن سرکه سیب رو دقیقا به همون نسبت موهایم باآب زدم. قبل از آن مو های بسیار بلند و زیبایی داشتم اما بعد تمام مو هایم پر از مو خره شد از چند دکتر متخصص پرسیدم همه ی آنها تایید کردند که نه تنها سرکه سیب بلکه کلا سرکه برای مو حکم اسید رو داره نوک مو رو می سوزاند! استفاده نکنید....
5423
فریده1397-02-09
همیشه بعدازشستن موباشوینده مناسب ازسرکه مخلوط بااب برروی مووپوست سراستفاده کنیدوبعدازچنددقیقه فقط بااب شسته وازحمام خارج شوید
67
زهرا1400-01-26
چند بار سرکه سیب را بزنیم تا خیلی خوب شود
53
آیدا1396-11-01
سلام میخواستم بدونم هرهفته یکبار بزنیم مشکلی داره یا باید هرماه یکبار بزنیم؟؟
2517
سارینا1396-10-12
سلام ببخشید سرکه سیب برای شپش سر خوبه به نظرتون0
4821
سارا1396-08-04
من سرکه سیب را به همراه سدر و حنا و تخم مرغ استفاده کردم خیلی عالی بود حدود یکساعت روی مو باید بماند . دو ق غ حنا و دو ق غ سدر با کمی ابجوش و یک عدد تخم مرغ به همراه نصف استکان سرکه سیب مخلوط کردم ، ریشه موها کلفت تر و بدون شوره و موها بدون موخوره و سالم شدن .
2313
حمید1397-06-19
یعنی اگه یه لیوان سرکه ریختی، یک سوم لیوان اب بریز،،به طور فرضی لیوانو به سه قسمت تقسیم کن
67
شهره1396-07-26
سلام نسبت یک به سه یعنی چی؟ یعنی یک لیوان سرکه، سه لیوان آب؟
3116
محمد1396-07-24
عزیز اگه ریزش مو داری پس یه مزاج گرم و خشک داری یا مزاجت خیلی سرد در مزاج گرم و خشک روغن گل بنفشه پایه زیتون تهیه کن فقط مراقب باش تقلبیش زیاده تو بازار از عطاری تهیه کن اما اگه مزاجت سرد هستش با خورد گرمی جات می تونی جلوی ریزشش رو بگیر خوردن مداوم بادم سه تا در روز صد در صد کنارش باشه
129
سعید1396-07-01
سلام من استفاده کردم زیاد تاثیر نداشت موهام میخاره و ریزش موی شدیدی گرفتم دکتر پوست ماینوکسیدیل نوشت ولی از چون باید مادام العمر استفاده کنم . استفاده نکردم داروی خوب سراغ دارین بگین لطفا
186
behnoosh1396-06-28
سلام برا موخوره چی خوبه؟
2611
ستاره1397-03-15
حتما حساسیت داری
84
فاطمه1396-06-27
دوستان پس چرا من استفاده کردم موهام بدتر وز و بی خاصیت شد؟
3013
Rezvan1400-08-26
به فاطمه. آره موهای منم شوره هاش رفته ولی وز شده
00
ایه1396-06-22
عالی بود سرکه سیب استفاده کردم موهام نرم شدن
114
مریم1397-06-08
سلام من سرم خارش و شوره داشت با مصرف خالص سرکه سیب به مدت ۳۰ دقیقه و سه بار در هفته کلا از بین رفت واقعا اعتفاد دارم به سرکه سیب والان هم واسه لکه برداری و پاک سازی صورت استفاده میکنم
226
مجید1396-06-06
ميگم من موهام ریخته اند ده درصد بعد سرکه برای رویش مجدد خوبه
3313
نارنین1396-05-27
سلام.من قبلا خیلی شوره داشتم ولی از وقتی سرکه میزنم عالیه تا چند روز بعد حموم ک اصلا شوره نداره.اما من با نرم کننده مخلوط کردم
101
امیر1396-06-01
به نظر من عسل با شیر خیلی بهتره امتحان کنی.
77
فرزانه1396-04-14
نه عزیزم بقیه دوستان هم گفتن 10 دقیقه بیشتر نباشه روی سر
125
مینا1396-04-12
سلام هر کس میدونه خواهشا جواب بده بعد از استفاده از سرکه سیب باید بشوریمش یا میتونیم رو موهامون نگه داریم در طول روز؟
3012
شیما1396-04-05
کپسول ویتامین Eخیلی عالیه
1912
فاطمه1396-03-23
فکر کنم اگه استفاده کنم خارش سرم خوب بشه
2610
Narges1396-10-25
برای مو خوره چی خوبه؟؟ممنون
5420
ساناز1397-06-28
10الی 20دقیقه بایدبمونه قبلش موهاتو بایه شامپو ملایم بشور
22
sara1396-07-05
باید 20 دقیقه روی موها باشه
146
مهسا1396-02-31
سرکه سیب رو از مغازه عرقیات میتونید بگیرید و قبل از حمام موهاتونو باهاش ماساژ بدید ده دقیقه و بعد بشورید.من این کارو کردم عالی شد
3510
مرتضی1396-02-28
نگفتین که چه مدت باید سرکه رو موها بمونه؟؟؟ سرکه طبیعی از کجا بخریم خواهش میکنم جواب بدین
4013
٭٭٭1396-02-06
دوستان منظورشون سرکه طبیعی هست نه صنعتی من خودم برای بدنم که خیلی جوش میزد با نسبت یک به سه استفاده کردم و جوش زدنش قطع شد اما طبیعیش
292
ارش1395-11-11
سلام.ببخشید چه نوع سرکه سیب مناسبه..سرکه سیب بدون نمک باید زد به سر؟؟ تشکر
7125
ناشناس1395-10-28
استفاده کردم خوب بود..تشکر
2610
sara1396-07-05
باید شانه ای بردارید وشانه را به سرکه آقشته کنید . وبعد با شانه موها یتان را شانه زده وبعد دوباه شانه را به سرکه آقشته کنید چندین بار بعد 1 پیاله سرکه را برروی موهایتان بریزید وشانه کنید. حدود 20 دقیقه وبعد موهایتان رازیر آب گرفته وبعد آن را شانه کنید تا هم نرم شود و هم حالت دلخواه شما
3921
zahra1395-09-18
ببخشید سرکه باید روی کل موها پخش شه یعنی به ریشه مو بخوره یا فقد باید به ساقه مو زد؟
24874
وبگردی