سیاره شبیه زمین
محققان در منظومه شمسی سیاره هایی به تازگی کشف کرده اند که شبیه به زمین هستند و از سیارات قابل سکونت می باشند.

سیاره شبیه زمین و تازه کشف شده که قابل سکونت هستند

سفر فضایی و شانس اقامت در یک سیاره دیگر همیشه انسان را مجذوب خود کرده است اما با وجود تمام تلسکوپ های بزرگ و رصدخانه ها، یک سیاره ای پیدا نشده که بتوانیم آن را خانه بنامیم و با این حال، برخی از این اجرام سماوی بسیار نزدیک به زمین هستند. در این قسمت از سرگرمی نمناک اجازه دهید نگاهی به برخی از قابل سکونت ترین سیاره ها که تاکنون کشف شده اند بیندازیم.

10 سیاره شبیه زمین که به تازگی کشف شده اند

1. تی گاردن استار بی:

این سیاره در حال چرخش به دور ستاره تی گاردن در منطقه قابل سکونت قرار دارد و تا جولای 2019 این بزرگ ترین سیاره قابل سکونت بر پایه شاخص تشابه زمین است که کشف شده است.

طبق این شاخص، این سیاره 95 % شبیه زمین است.

سیاره شبیه زمین

2. ترپیست - 1 ای:

این سیاره با اندازه زمین تقریباً 40 سال نوری فاصله دارد و مطابق کاتالوگ زیستگاه سیاره، ترپیست - 1 ای سومین سیاره قابل سکونت است که 95 % شبیه زمین می باشد .

3. ترپیست - 1 دی:

یک نمونه سیاره ای از ترپیست - 1 ای، این سیاره نیز باید قابل سکونت باشد و این باور وجود دارد که این سیاره دمای بسیار مشابهی به زمین دارد و حتی ممکن است اتمسفر، اقیانوس ها و یا لایه های یخ داشته باشد و دانشمندان این سیاره را 89 % شبیه زمین می دانند .

سیارات عجیب دنیا

 سیاره تازه کشف شده در منظومه شمسی کدام است؟

4. کپلر - 438 بی:

این سیاره که در حال چرخش به دور ستاره کپلر 438 است، توسط فضاپیمای کپلر ناسا کشف شد . دانشمندان تصور می کنند که آب مایع ممکن است در سطح این سیاره وجود داشته باشد اما برخی مطالعات نشان می دهند که این سیاره هر 100 روز تابش قدرتمندی از ستاره خود را دریافت می کند که ممکن است این سیاره را غیر قابل سکونت کند و در حال حاضر، این سیاره 88 % شبیه زمین است .

5. پروکسیما سنطوری بی :

این سیاره به دور ستاره پروکسیما سنطوری می چرخد که نزدیک ترین ستاره به خورشید ما است.

این سیاره در منطقه قابل سکونتی می چرخد که در آن شرایط و خواص جوی درستی وجود دارد و همچنین آب مایع ممکن است در سطح وجود داشته باشد اما در این منطقه جزر و مد مورد سوال قرار گرفته است، به این معنی که یک طرف سیاره به طور پیوسته با خورشید روبرو است و طرف دیگر مدام تاریک است و تصور می شود زندگی در نزدیکی مرز این دو طرف امکان پذیر باشد و این سیاره 87 درصد شبیه به زمین است .

سیارات شبیه زمین

6. کپلر - 442 بی:

این سیاره سنگی نزدیک به زمین به عنوان یکی از شبیه ترین سیاره ها به زمین به لحاظ اندازه و دما توصیف شده است و 84 % مثل زمین سیاره است .

7. اپیک 201238110.02:

این سیاره که اخیراً کشف شده است تنها سیاره ای است که در منطقه قابل سکونت ستاره خود قرار دارد. ستاره میزبان (EPIC 201238110) حدود 522 سال نوری از ما فاصله دارد و بین صورت های فلکی لئو و ویرگو قرار گرفته است .

8. تی گاردن استار سی:

این سیاره که 12 سال نوری از ما فاصله دارد، چهارمین سیاره سنگی است که تصور می شود قابل سکونت است و به دلیل دمای آن، تصور می شود که آب و یا یخ ممکن است بر روی سطح وجود داشته باشد و مطابق با ESI، 68 % شبیه زمین است .

سیاراتی که تازه کشف شده اند

9. ولف 1061 سی:

این سیاره در فاصله حدود 13.8 سال نوری از زمین واقع شده است که نزدیک ترین سیاره به طور بالقوه قابل سکونت است و ستاره این سیاره توانایی سوزاندن 400 تا 500 میلیارد سال را دارد که در حدود 40 تا 50 برابر بیشتر از خورشید است و این سیاره 76 درصد شبیه سیاره ما است .

10. روس 128 بی:

این نزدیک ترین سیاره بیرون از منظومه شمسی است که دور یک ستاره کوتوله خاموش قرمز می چرخد و بنابراین یکی از بهترین کاندیداها برای قابل سکونت ترین ها محسوب می شود. اگر این سیاره دارای اتمسفر باشد دما ممکن است به اندازه کافی برای حفظ آب مایع در سطح، مناسب باشد که آن را 86 % مشابه زمین می سازد .

10 سیاره شبیه زمین ؛ تازه کشف شده های عجیب

4.573
این مطلب مفید بود ؟658
منبع : viettimes / brightside / بخش سرگرمی نمناک/ن/ز.ت
برچسب : کره مریخ
وبگردی