سرمه چشم

بهترین نوع سرمه چشم و طرز تهیه سرمه قوی در خانه

کد مطلب : 8785تعداد نظرات : 10 نظرزمان مطالعه : 4 دقیقه
سرمه کشیدن یکی از روش های قدیمی برای زیبایی چشم ها می باشد که برای تقویت مژه ها و رفع مشکلات چشمی بسیار مفید است.

در خانه سرمه چشم درست کنید

یکی از قدیمی ترین روش ها برای زیبا نمودن چشم ها سرمه کشیدن بوده است که طرفداران زیادی در بین خانم ها داشته اما این روزها کمتر خانمی است که سرمه را به خط چشم ترجیح دهد و با سرمه چشم هایش را گیرا و جذاب کند.

سرمه خواص زیادی برای چشم دارد و بسیاری از افراد تنها برای زیبایی از آن استفاده نمی کردند بلکه برای رفع یک مشکل یا بیماری آن را مورد استفاده قرار می دادند. اگر شما نیز دوست دارید از سرمه برای آراستن چشمهایتان استفاده کنید ، این بخش از دنیای مد نمناک را که درباره روش درست کردن سرمه است را از دست ندهید.

روش تهیه سنتی سرمه

در گذشته مردم برای روشن کردن فضای منزل از چراغی به نام چراغ پیه سوز استفاده می کردند که مواد سوختنی آن «روغن کنتو» را از دانه گیاهی به نام بیدانجیل (کنتو) تهیه می کردند .

آنها برای تهیه روغن کنتو ، تنه درخت نارون را سوراخ می کردند و برای آن دسته ای از چوب همان درخت می ساختند تا در داخل آن بتواند به چرخش دربیاید و یک سوراخ هم برای خارج شدن روغن آن در زیر آن ایجاد می کردند. سپس گاوی را به دسته این هاون مخصوص می بستند تا با چرخیدن مکرر حیوان ، دانه گیاه کنتو له شده و روغن آن از سوراخ زیرین بیرون آید.

برای تهیه آن ها سنگی را روی فتیله ای که آغشته به روغن و در حال سوختن بود، می گرفتند و دود حاصل از آن را که سرمه نامیده می شود، به چشمان خود می کشیدند.

سنگ سرمه آنتیموان نام دارد . برای تهیه سرمه ، سنگ سرمه را که به رنگ آبی است به هم می سایند و پودر سائیده شده را با مواد دیگر مخلوط میکنند و سپس و به چشم ها و ابرو می کشند.

سرمه چشم

روش تهیه سرمه چشم بادام

برای تهیه سرمه با مغز بادام یا فندق :

  • روی یک شعله پخش کن ، مقداری فندق و بادام را بعد از دو پوسته کردن قرار دهید .
  • سپس ظرفی فلزی مانند سینی را با فاصله کمی روی شعله پخش کن بگیرید .
  • به مرور زمان و با سوختن کامل مغزها دوده تولید می شود .
  • این دوده ایجاد شده بر روی سینی را بعد از اتمام سوختن مغزها با چاقو و یا جسمی نوک تیز بتراشید و به ظرفی که برای نگهداری سرمه تهیه کرده اید منتقل کنید.

روش تهیه سرمه چشم مغز قلم گاو

برای تهیه سرمه قلم گاو :

  • ابتدا مقداری مغز قلم را از قلم خارج کنید و داخل ظرفی بریزید.
  • سپس مقداری گاز یا باند را داخل آن به صورتی قرار دهید که انتهای باند یا گاز در روغن قرار گرفته و سر آن نیز بیرون باشد .
  • با استفاده از کبریت و یا فندک باند یا گاز را روشن کنید .
  • با فاصله روی آن ظرفی فلزی مانند سینی و یا کاسه را بگذارید.
  • روغن با سوختن تولید دود می کند که بر روی سطح ظرف جمع می شود .
  • پس از اتمام کار چنانچه در بخش آرایش و زیبایی دنیای مد نمناک اشاره کرده ایم دوده ها را بتراشید و به ظرفی که برای نگهداری سرمه استفاده می کنید منتقل کنید.

طرز تهیه سرمه چشم سنتی

بهترین نوع سرمه چشم

بهترین سرمه موجود سرمه سنگ یا همان سرمه مکه می باشد که خواص زیادی دارد اما متاسفانه دارای 2 نقص می باشد.

1. رنگش خاکستری و کمرنگ است.

2. دارای ذرات ریزی است که چشم را اذیت می کند.

بعد از سرمه سنگ ، سرمه حیوانی یکی از بهترین هاست اما طرز تهیه آن سخت است و به دلیل چرب بودن زیر چشم می ریزد.

سومین سرمه ، سرمه تهیه شده از مغزها می باشد.

بهترین جنس برای سرمه دان

سرمه دان ها از جنس های متنوعی مانند چوب، سنگ ویا فلز برنج تهیه می شوند . بهترین سرمه دان ، سرمه دان با جنس چوب است زیرا الیاف چوب به راحتی زائدات سرمه روهنگام خروج میله از سرمه دان پاک می کنند و به شما یک سرمه صاف و بدون گرده می دهد.

بهترین نوع سرمه دان

خواص سرمه چشم :

سرمه علاوه بر زیباتر کردن چشم دارای خواصی دیگر درمانی برای پرپشت، تقویت کردن ابرو و مژه، تقویت چشم، ضد التهاب، رفع سوزش چشم است . برخی از سرمه هایی که امروزه از مواد شیمیایی تهیه می شوند به علت کیفیت نامطلوبشان نه تنها خاصیت ندارند بلکه باعث ریزش ابرو و مژه نیز می شوند.

سرمه معمولاً حاوی مقداری فلز سرب است که استفاده از آن گاهی می تواند سلامت شما را تهدید کند. سرب در نسوج بدن جذب پروتئین ها می شود و بیشترین اثر سمی خود را بر مغز و اعصاب وارد می کند.

امام صادق (ع) می فرمایند:

سرمه، مو را می رویاند، اشک ریزش را می خشکاند، آب دهان را گوارا می کند و دیده را جلا می بخشد. سرمه کشیدن به هنگام خواب، موجب امنیّت از آب (مروارید و مانند آن) است، که عارض چشم می گردد.

احادیث درباره سرمه

پیامبر(ص) امر فرمودند به سرمه کشیدن با اثمد و فرمودند:«از این سرمه استفاده کنید زیرا چیزی را که از بیرون وارد چشم می شود خارج می کند و چشم (بینایی) را صاف می کند».

در روایتی آمده:«یک بادیه نشین نزد پیامبر(ص) آمد، نامش فلید بود و چشمانش اشک ریزی داشت، پیامبر(ص) فرمودند “می بینم دو چشم شما مرطوب است”؛ او عرض کرد “بله، ای رسول خدا(ص)، همان گونه که می بینید چشمانم ضعیف است”، پیامبر(ص) فرمودند “از اثمد استفاده کن زیرا این روشنایی چشم است”».

امام باقر(ع) می فرمایند:«سرمه کشیدن با اثمد سبب رویش مژه ها است و بینایی را تیز می کند و کمک می کند به بیدار ماندن».

امام رضا(ع) می فرمایند:«کسی که مبتلا به ضعف بینایی می شود، موقع خواب، هفت میل سرمه اثمد بکشد».

بهترین نوع سرمه چشم و طرز تهیه سرمه قوی در خانه

4.5745
این مطلب مفید بود ؟67471
منبع : بخش دنیای مد نمناک/ن/ز.ت
برچسب : آرایش چشم
10 نظر به ثبت رسیده است
سحر1398-02-01
بادام یا گردو یا نارگیل یا هر چی دیگه که قراره سرمه درست کنیم فقط و فقط ما با دوده های اینها کار داریم. وقتی هر کدوم اینها کامل سوخت و دوده اش به ظرف نشست خود به خود شعله فروکش می کنه و اونی که به سوزن یا قلاب می مونه لاشه بادامه که باید دور بریزیم. اون تصویر بالا هم که روی روزنامه چرک و کثیف ریخته خیلی بده. حتما داخل شیشه یا سرمه دان بریزید. من از شیشه خالی و شسته شده پنی سیلین استفاده می کنم.
4518
سحر1398-02-01
شعله خودش بعد از اتمام سوختن خاموش میشه.
235
fifi1397-08-07
باید میذاشتین کامل بسوزه بعد شعله رو خاموش میکردید و ظرف مورد نظر میگرفتین روش بعد دوده هارو با یه چیز تیزجمع میکردید
267
سارا1396-11-27
سلام من یه عالمه گردو وفندق وبادام روی شعله پخش کن گذاشتم ویه درپوش با فاصله گذاشتم طبق اون چیزی که اموزش داده بودید غیر از دود وشستن ظرفهای کثیف چیزدیگه ای عایدم نشد اصلا دوده ندادلطفاراهنمایی کنید چکار کنم
12250
سلام مطلب عالی بود و1395-11-28
سلام عالی بود ولی ی روش دیگشم اینه ک مغز گردو رو بسوزونی و از دودش با ی لیوان یا کاسه استیل میتونی سرمه بگیری
4523
سوسن1395-07-27
سلام من سرمه بادام وفندق ساختم فقط به سرسیخ کردم وروی شعله مستقیم سوزوندم ودودش رو هم به کاسه چینی دادم آیا اشتباه کردم یا مشکل چشمی برام پیش نمیاد ممنون
21660
مریم1395-03-22
و اینو تو فضای بسته و تاریک هم نبود..ممنون میشم جواب بدید میخوام اگه بد هست ازش استفاده نکنم..ممنون.
7128
فاطمه1397-04-31
منم همین کارو کردم پنبه رو کامل در روغن اب شده قلم گاو گذاشتم بعد توی ی کاسه گذاشتم و اتیش زدم و بعد ی سینی رو ی کاسه کلی سرمه گرفتم. فقط الان نگرانم که نکنه پنبه هم قاطیش باشه ولی خب استفاده میکنم
7920
مریم1395-03-22
سلام مطلب عالی بود.فقط یه سوال دارم ..من چند وقت پیش سرمه درست کردم ولی طبق اصول قدیمی ساخت سرمه نبود.. مثلاً اون باند و فیتیله که آغشته به غلم بود رو کامل سوزوندم و زود سرمه رو تهیه کردم.این کار میتونه ترکیبات سرمرو خراب کرده یا فرقی نمیکنه؟
12241
اسمان1402-12-16
به هیچ عنوان نباید پنبه بسوزه فقط و فقط مغزیجات باید بسوزه و برای روغن قلم هم خوده روغنو داخل شیشه اتیش بزنین تا دودش بره وگرنه با پنبه یا هرچی دیگه بسوزه ضرر داره . درضمن ظرفی که سرمه بهش میشینه باید مسی باشه و داخلشم آب تمیز ریخته باشن تا دوده به ته ظرف بشینه
01
وبگردی