عمر پشه
شنیده ایم که عمر پشه کوتاه است باید گفت که طول عمر و زندگی پشه به موارد متعددی بستگی دارد این حشرات گاهی ممکن است تا 6 ماه هم زنده بمانند.

پشه ها تا چه مدت زنده می مانند؟

تابستان با تمام زیبایی ها و سرگرمی هایش، فصلی پر از پشه های مزاحم نیز می باشد. آیا تابحال این حشرات موذی امان شما را نیز بریده اند؟ امروز در بخش سرگرمی نمناک با مدت زمان زندگی آنها آشنا خواهید شد. 

درباره پشه

پشه ها چقدر می توانند عمر کنند؟

عمر پشه و نیش و تولد

اگر تا به حال مورد نیش حشرات قرار گرفته باشید، حتما این سوال نیز برایتان پیش آمده که حشرات تا چه مدت عمر می کنند؟

در واقع افرادی هستند که بیشتر از بقیه مورد نیش پشه قرار می گیرند و خبر بد این که با خارش این محل تنها زخم را بیشتر می کنید و بعد از اینکه یک پشه ماده نیش می زند یا خون انسان را تغذیه می کند و می مکد، سپس روی تخم هایش می خوابد.

او این چرخه را برای پشه های جدید نیز رقم می زند.

تولید مثل پشه

عمر پشه و چرخه زندگی پشه ها 

اطلاعات بیشتر در مورد چرخه زندگی و عمر پشه

تقریبا برای اینکه پشه ها بالغ بشوند از چهار روز تا چهار هفته زمان لازم است و حشرات معمولا در آب تخم گزاری می کنند، که به آن لاروا می گویند.

لاروا در آب زندگی می کند و از آب نیز تغذیه می کند و سپس وارد سومین چرخه زندگی خود به نام پوپا یا شفیره می شود که این شفیره ها در آب زندگی می کنند اما از آن تغذیه نمی کنند.

پاسخ به اینکه این حشرات تا چه مدت زندگی می کنند، بستگی به این دارد که چقدر طول می کشد تا به پشه بالغ تبدیل شوند که بستگی به دما، غذا، آب و گونه های مختلف پشه ها دارد.

زندگی پشه ها

عمر پشه چقدر است؟

 اما سوال اینجاست که پشه ها دقیقا چقدر زندگی می کنند؟ عمر آن ها چقدر است؟

طول زمان زندگی این حشرات در گونه های مختلف متفاوت است که به جنسیت آنها نیز وابسته می باشد که معمولا پشه های ماده دو تا سه هفته عمر می کنند و بعضی از آنها نیز در مکان هایی مثل پارکینگ یا اتاق های شیروانی به مدت شش ماه زنده می مانند پس با علم به این نکته از خودتان در برابر این آفت ها محافظت کنید.

پاسخ به اینکه پشه ها چقدر زنده می مانند به ما نیز بستگی دارد، ما که طعمه های آنها هستیم و باید از خودمان در برابر نیش آنها محافظت کنیم و پشه ها بدون تغذیه خون خشک می شوند. 

 

جالب از نیش و تولد پشه ها ؛ عمر پشه چند روزه؟

3.914
این مطلب مفید بود ؟113
منبع : بخش سرگرمی نمناک /ن /آ
برچسب : پشه
وبگردی