تولد
عوامل شکست در زندگی
شکست در کار و زندگی می تواند عوامل و دلایل مختلفی داشته باشد و همه افراد یک بار در زندگی باید شکست را تجربه کنند تا به موفقیت برسند.

عوامل شکست در زندگی و کار چیست؟

یک واقعیت و آنهم این که موفقیت همیشه با شکست شروع می شود. اگر نگاهی دقیق تر به برخی از موفق ترین افرادی که تا به حال زندگی می کنند داشته باشید، متوجه خواهید شد که همه آن ها بارها شکست خورده اند. برخی از این افراد به طور گسترده شکست های زیادی در زندگی داشته اند. اما همه آن ها توانستند همه چیز را عوض کنند. مثل کیمیاگران شکست را به موفقیت تبدیل کرده بودند. آن ها چطور این کار را کردند؟ آن ها دلایل شکست ها را کشف کردند و درس های مهمی را از آن یاد گرفتند و نحوه فکر کردن درباره شکست را تغییر دادند.

موارد زیر نه تنها دلیل عدم موفقیت افراد در زندگی را به شما نشان می دهند. همچنین نشان می دهد که چگونه می توانید از این اشتباهات اجتناب کنید و به جای آن چه کاری می توانید انجام دهید. مهم تر از همه اینکه این بخش از رازهای موفقیت در نمناک به شما کمک می کند تا قدرت بزرگ شکست را کشف کنید. همه ما شکست می خوریم. این مساله قابل پیش گیری نیست. اما ما همیشه این انتخاب را داریم که از این تجربیات (اغلب دردآور)برای رشد قوی تر در آینده استفاده کنیم.

همه افراد در زندگی خود سعی می کنند تا از شکست خوردن به دور باشند. وجود برخی از عادتها در زندگی می تواند زمینه ساز شکست بوده و مانع موفقیت شوند. این عادت های بد را به همراه راه چاره در ادامه مشاهده نمایید.

هنگامی که با شکست روبرو می شویم، در ابتدا تمام جنبه های منفی ای که با آن برخورد می کنیم را می بینیم. ما به طور کامل بر منافع شکست نظارت می کنیم. بله، سود شکست. هر شکست، فرصتی را برای قوی تر شدن فراهم می کند. شکست شانس بازگشت قوی تر، عاقل تر و باهوش تر را ایجاد می کند. اما باید فعالانه از این فرصت استفاده کنیم. اگر این کار را نکنیم، شکست ما را نابود خواهد کرد.

تقریبا در تمام موارد، موفقیت نتیجه انجام کارها برای اولین بار نیست . در عوض، به تدریج مشخص می شود که این کار چگونه انجام نمی شود. موفقیت نتیجه قدرت ذهنی است که آنچه را درست انجام می دهیم ثابت نگه داریم، تا زمانی که درست متوجه شویم.

عوامل شکست در زندگی

چه چیزهایی عوامل شکست در کار و زندگی هستند؟

تمام عوامل و اشتباهاتی که باعث شکست در کار و زندگی می شوند

1. نداشتن انضباط فردی

موفقیت نیازمند نظم و انضباط است. به این ترتیب، اعمال کنترل بر روی خود یک نیاز مرکزی برای موفق بودن است. اگر انضباط فردی ندارید احتمال بیشتری وجود دارد زمانی که مشکلات بوجود می آیند، خیلی زود تسلیم شوید. با این حال، اگر منظم هستید، اجتناب از وسوسه و حواس پرتی برایتان بسیار آسان تر خواهد بود.

کنترل خود به شما کمک می کند بر اهداف خود متمرکز شوید، حتی اگر این به معنای قربانی کردن موقتی، رنج و پرهیز از وسوسه ها باشد.بر روی توسعه و افزایش تدریجی انضباط خود کار کنید.

  • سطح تحمل استرس را افزایش دهید.
  • مدیتیشن
  • از بین بردن عوامل حواس پرتی.
  • شکستن عادات بد.
  • به تاخیر اندختن رفتارهای غیر مفید
  • تهیه برنامه و پاداش دادن به خودتان برای رسیدن به اهداف تان.
  • منظم ورزش کردن

2. عدم استقامت

می توانید با استعداد و با هوش باشید. اما اگر این دو را با سماجت ترکیب نکنید، در نهایت شکست خواهید خورد. عدم استقامت مانعی بزرگ برای موفقیت است. بسیاری از افراد فوق العاده با استعداد و باهوش وجود دارند که وقت و زمان را تلف نمی کنند چون آن ها بیش از حد به استعدادهای خود تکیه می کنند.

آن ها نمی خواهند تا زمانی که کاملا بر آنچه که انجام می دهند تسلط داشته باشند، پافشاری کنند. در عوض، وقتی که اوضاع سخت می شود استعفا می دهند.اگر فکر می کنید نداشتن پشت کار باعث شکست می شود، راه هایی برای توقف سریع آن ها پیدا کنید.

شکست در زندگی

عدم استقامت مانع پیشرفت در زندگی

 

رفتارهایی که باعث شکست در زندگی و کار می شود 

3. شنا کردن در برابر جریان

شنا کردن موافق جریان همیشه آسان تر است. اما این کار تو رو به جایی می کشاند که بقیه می روند. این کار تنها نتایج مشابهی مانند دیگران دارد. جامعه طوری طراحی شده است که با جریان آب شنا کند، حتی اگر در آن خوب نیستید.

این مساله تعدادی از موانع را در مسیر کسانی قرار می دهد که به دنبال تلاش برای عظمت خود با حرکت در برابر جریان هستند. مردم به سادگی توسط کسانی که عقاید رایج را به چالش می کشند، احساس خطر می کنند. در عین حال، جامعه بسیاری از کسانی را پاداش می دهد که موفق به مقابله با این جریان شده اند.

این شجاعت را داشته باشید که تصمیماتی را بگیرید که مخالف عقاید تان هستند. اگر در طبیعت شماست که این کار را بکنید، در برابر جریان شنا کنید. این فعالیت هایی را که با قدرت و استعداد ذاتی شما همخوانی دارند، دنبال کنید.

4. نداشتن برنامه ریزی

اگر برنامه مناسب نداشته باشید، احتمال موفقیت در زندگی کم تر است. مهم نیست که برنامه ناقص است یا اگر اوضاع دقیقا آنطور که برنامه ریزی شده است کار پیش نرود. تنها چیزی که اهمیت دارد این است که یک برنامه دارید. این کار به شما کمک می کند تمام فعالیت های خود را به یک جهت هدایت کنید.

بدون یک برنامه روشن، به احتمال زیاد به سمت چپ، راست، جلو و عقب می روید، اما هرگز به اهداف خود نزدیک نخواهید شد. اهمیت برنامه ریزی توسط تحقیقات علمی مورد حمایت قرار می گیرد که تاکید می کند که اگر آن ها طرحی را ایجاد کنند احتمال شکست آن ها کم تر است.

عدم برنامه ریزی

عدم برنامه ریزی از عوامل شکست در زندگی

عوامل شکست در زندگی و کار را بشناسید

5. ترس از شکست

ترس از شکست ما را تهدید می کند. از شکست نترسید. از نداشتن شهامت برای امتحان کردن نترسید. مهم است که بدانید ترس از شکست یک مانع بزرگ در راه موفقیت است. با غلبه بر آن می توانید گامی مهم در جهت درست بردارید. پیشرفت تنها با برداشتن یک گام پس از دیگری می تواند انجام شود.

6.زیاده خواهی

تعداد زیادی از مردم آرزوی رسیدن به بهترین چیزها را دارند. آن ها خودشان را به طور باور نکردنی به چالش می کشند. در نتیجه، به دلیل فقدان نتایج دلسرد می شوند.

هیچ مشکلی با هدف بالا رفتن

7. عدم اعتقاد به خودتان

هوش و استعداد لزوما چیزی نیست که افراد موفق را از افراد ناموفق جدا می کند. تفاوت عمده در این واقعیت نهفته است که افراد موفق به خودشان اعتماد دارند. آن ها بر این باورند که می توانند اهدافی که خود تعیین می کنند را به دست آورند. آن ها به توانایی خود برای یافتن راه حلی برای چالش هایی که با آن مواجه هستند، اعتماد دارند.

اعتقاد قوی آن ها به توانایی درک چیزها از آنجا که آن ها پیشرفت می کنند، آن ها را تشویق می کند تا فرصت هایی را به دست آورند که در ابتدا برای مقابله با آن ها بیش از حد بزرگ به نظر می رسد. افراد موفق درک می کنند که اگر آن ها به طور کامل متقاعد نشده باشند هیچ چیز برای آن ها کارساز نخواهد بود.

مانع پیشرفت کار

عدم اعتماد به خود از اشتباهات افراد ناموفق

چه چیزهایی عوامل شکست در کار و زندگی هستند؟

8. نداشتن فروتنی

علی رغم محبوبیت بسیاری از افراد، فروتنی توسط افراد موفق به عنوان کلیدی مهم برای موفقیت در نظر گرفته می شود. برخی حتی آن را برای موفقیت در نظر می گیرند. همانطور که مشخص می شود، افراد فروتن به احتمال زیاد مجریان برجسته ای خواهند داشت، همانطور که تحقیقات علمی نشان می دهند.

اما مزایای دیگری هم وجود دارد که متواضع بودن را نشان می دهد. این به شما کمک می کند کم تر در مورد خودتان فکر کنید (نباید با فکر کردن به خودتان اشتباه کنید). تواضع و فروتنی کمک می کند که نقاط قوت، ضعف و محدودیت های خود را ارزیابی کنید. اما این کار به شما کمک خواهد کرد تا درک کنید که چیزهای زیادی وجود دارد که شما نمی دانید.

9. عدم تمایل به شبکه

اگر زمانی برای ایجاد روابط قوی با کسانی که می توانند به شما کمک کنند، سرمایه گذاری نکنید، چند فرصت را از دست خواهید داد. متاسفانه، بسیاری از اهمیت شبکه را دست کم می گیرند. روابط ما می تواند به ما کمک کند تا به دیگران دسترسی داشته باشیم و آن ها را قانع کنیم که با ما کار کنند، نه علیه ما. ایجاد ارتباط حرفه ای به ما کمک می کند دقیقا همان افرادی را ملاقات کنیم که منافعشان هم با خودمان هماهنگ است.

10. بهانه ها

اگر دیگران را به خاطر اشتباهات و مشکلات خود سرزنش کنید، محکوم به شکست خواهید بود. در عین حال، همه ما با مشکلاتی روبرو می شویم که ما را از مسیر خارج می کنند.

افراد موفق اجازه نمی دهند که بین خودشان و هدفشان بایستند. آن ها درک می کنند که بهانه گیری آن ها را به جایی نمی رساند.

بهانه گیری در کار

بهانه گیری از مشکلات از عوامل شکست در زندگی

اشتباهات و عوامل شکست در زندگی و شغل

11. تمایل به تسلیم

تسلیم خودکار منجر به شکست می شود. افراد ناموفق به آسانی تسلیم می شوند. آن ها تقریبا همیشه به این دلیل شکست می خورند که به اندازه کافی تلاش نمی کنند. آن ها آرزوی موفقیت بدون تلاش زیاد را دارند. با این حال، این روش برای رسیدن به موفقیت بسیار نادر است اگر حتی وجود نداشته باشد.

تنها زمانی که با دشواری ها مواجه می شوید تسلیم نشوید. مهم نیست که گاهی به زمین بیفتی. چیزی که مهم است این است که سعی کنید راهی برای رسیدن به اهداف خود پیدا کنید.

12. پایداری در برابر نصیحت

برخی افراد به این دلیل شکست می خورند که بازخوردهای ارزشمند را قبول نمی کنند. در عوض، آن ها به دنبال دلایل مختلف - برای بحث درباره اینکه چرا این کار را انجام می دهند، هستند .

13. امتناع از یاد گرفتن از اشتباهات گذشته

افراد ناموفق عمیقا تحت تاثیر اشتباهات و شکست های خود قرار می گیرند. در نتیجه، آن ها هر کاری که می توانند انجام می دهند تا به سرعت این تجربیات دردناک را فراموش کنند. مشکل این نگرش این است که انجام این کار نیز درس های مهم و بینش هایی را که با این اشتباهات اتفاق می افتد، دفن می کند.

دلایل عدم موفقیت در زندگی

 دلایل عدم موفقیت در کار و زندگی

عوامل شکست در زندگی و موانع موفقیت در کار

14. عدم توانایی برای غلبه بر عوامل حواس پرتی

توانایی فرد برای نادیده گرفتن عوامل حواس پرتی می تواند عامل اصلی موفقیت باشد. نحوه برخورد شما با عوامل حواس پرتی، می تواند موفقیت شما را به هم بزند یا از بین ببرد.

15. به تعویق اندازی

چیزی که افراد موفق را از دیگران متمایز می کند توانایی آن ها برای اجتناب از تعویق اندازی است. این یک قابلیت مهم است که به آن ها کمک می کند تا بهره وری خود را در سطح بالایی حفظ کنند. وقتی نوبت به تعویق اندازی می رسد، دو نوع چالش وجود دارد.

اولین مشکلی که بسیاری از مردم با آن روبرو می شوند این است که نمی توانند شروع کنند. آن ها ساعت ها را به تعویق می اندازند، زیرا سعی می کنند کارها را به تاخیر اندازند. مشکل دوم ممکن است به محض مواجهه با مشکلات بوجود آید.

16. عدم قبول مسئولیت

عدم تمایل به قبول مسئولیت بسیار مربوط به عذر و بهانه ها است. و یکی از کارهایی که منجر به شکست در زندگی می شود.

عدم قبول مسئولیت

عدم مسئولیت پذیری از عوامل شکست در زندگی

و اما علل شکست در شغل و کار

در ادامه به علل شکست در تجارت و شغل می پردازیم :

نداشتن تجربه :

نداشتن تجربه یکی از دلایل شکست در تجارت است. اگر بی تجربه یا تازه کار هستید ، به احتمال زیاد کسب وکار شما شکست خواهد خورد. به هنگام شروع یک کسب وکار جدید به شما توصیه می شود خدمات افراد باتجربه در این زمینه را دریافت کنید.

عدم نگهداری سوابق پولی و مالی:

برخی ها نگهداری سوابق پولی و مالی را جدی نمی گیرند زیرا آن ها صاحب کسب و کار هستند بنابراین هیچ تفاوتی بین پول شخصی و پول کسب وکار آن ها وجود ندارد. آن ها فقط خرج می کنند. باید برای هر کاری که می خواهید خرج کنید ، پاسخگو باشید.

شکست خوردن در زندگی

شکست در کسب و کار با عدم نگهداری سوابق مالی

دلایل شکست در کسب و کار

مکان بد :

نمی توانید یک کسب وکار را آغاز کنید که در آن سرویس مورد نیاز نیست. قبل از انتخاب محل کسب وکار تحقیق بازار خوب مورد نیاز است.

عدم درک بازار و مشتریان:

مهم است که بازار و عادات خرید مشتریان را درک کنید. پاسخ به سوالاتی در مورد اینکه چه کسی مشتریان شما هستند و چقدر تمایل به خرج کردن دارند.

کپی کردن از دیگران :

موردی که برای خانم ب جواب می دهد شاید برای خانم آ درست نباشد . بسیاری از مردم وارد کسب وکار شده اند یا یک انتخاب تجاری انجام داده اند چون می بینند که دیگران این کار را انجام می دهند و فکر می کنند که اگر سعی کنند موفق می شوند. خوب است بعد از مشاوره درست ایده خود را اضافه کنید، این شما را متفاوت می کند.

عدم پیشرفت در کار

کپی از شغل دیگران از علل شکست در کار

کارهایی که موجب شکست در شغل می شود

زود جا زدن:

زود تسلیم شدن دلیل دیگر شکست خوردن در کسب و کارها است اگر اصرار نداشته باشید، تحقیق کنید، شکست بخورید و دوباره امتحان کنید، ممکن است در کسب وکار موفق نباشید.

سرمایه ناکافی :

اگر سرمایه وجود نداشته باشد، کسب وکار قطعا شکست خواهد خورد. کسب وکار به جریان نقدی ثابت نیاز دارد تا آن را در طول روز به روز رسانی کند.

 

عوامل مهم شکست شما در کار و زندگی اینها هستند

4.486
این مطلب مفید بود ؟7511
منبع : vanguardngr / planetofsuccess / بخش سبک زندگی نمناک/ن/ز.ت
وبگردی