شکست های زندگی

شکستی که همه تجربه می کنیم

کد مطلب : 83792زمان مطالعه : 2 دقیقه
همه ما حداقل یک بار در زندگی نوعی از شکست را تجربه کرده ایم. شکست هایی وجود دارد که عادی و رایج هستند و برای همه پیش می آیند.

4 نوع شکستی که برای همه پیش میاد

تجربه شکست در زندگی یک تجربه اجتناب ناپذیر است و اکثر ما انسان ها با آن مواجه می شویم. در این قسمت از نمناک قصد داریم 4 نوع شکست را به شما معرفی کنیم که اکثر ما در زندگی آن را تجربه خواهیم کرد، به همین دلیل چه بهتر که از قبل در موردش اطلاعات و آگاهی داشته باشیم.

شکست بعد از احساس حقارت

این یکی از سخت ترین شکست های زندگی محسوب می شود و هنگامی اتفاق می افتد که شما چیزی را از دست می دهید که خیلی به آن احساس نیاز داشتید. ممکن است در مورد سلامتی یا حتی شغل باشد و معمولا زمانی است که افراد احترام و اعتماد خود را نسبت به بعضی از ارزش ها از دست می دهند و در واقع نوعی از یک شکست عمیق است.

بسیاری از افراد بعد از ریکاوری از آن با مشکلات زیادی مواجه هستند و ممکن است باز هم ترس مواجه شدن با این شکست را داشته باشند اما شما می توانید مهارت هایی را یاد بگیرید تا از این اتفاق جلوگیری کنید.

شکست های زندگی

شکست به دلیل از خودگذشتگی

این نوع شکست زمانی اتفاق می افتد که شما همه چیز خود را به دیگری می دهید اما چیزی از او دریافت نمی کنید. این شکست حس بدی به شما می دهد و احساس می کنید که پس زده شده اید. شاید هدف گذاری کنید که دوباره شروع کنید اما احتمالاً ترس از شکست در شما وجود دارد و دیگر دوست ندارید که همه توان خود را برای دیگران صرف کنید.

شکست عادی و رایج

این شکست معمولاً در بین اکثر انسان ها اتفاق می افتد. همه ما نقص هایی داریم و کامل نیستیم در نتیجه شکست را تجربه می کنیم و دوباره و دوباره برایمان اتفاق می افتد.

شاید ملاقاتی را فراموش کنیم یا کار خطایی در محل کارمان به انجام برسانیم یا کاری که باید انجام دهیم را به خاطر نیاوریم. همه اینها جزء شکست های کوچک هستند، به عنوان مثال فراموش کردن قرار ملاقات با دوستانتان هم می تواند یکی از همین شکست ها باشد.

فراموش کردن کارها

شکست قابل پیش بینی

این شکست ها معمولاً از قبل توسط افراد پیش بینی می شوند، زیرا قبلا تست شده اند و در مورد به کارگیری ایده های جدید است که ما نمی دانیم با شکست مواجه می شویم یا در آن موفق می شویم. در نتیجه مجبوریم آزمایش کنیم و آزمون و خطا انجام دهیم تا به یک نتیجه برسیم که معمولاً با ریسک همراه است برای همین در موقعیت شکست های قابل پیش بینی قرار میگیریم.

شکستی که همه تجربه می کنیم

57
این مطلب مفید بود ؟70
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ز.ت
وبگردی